Katalog

Články

Asmachilca

Asmachilca
Asmachilca (Eupatorium triplinerve)

Rostlina je v Jižní Americe snad nejužívanější bylinou při nachlazení a dýchacích problémech, způsobených prochlazením. Podle domorodých přírodních léčitelů užívání Asmachilcy před spaním může hodně zmírnit problémy při zánětu průdušek. Je užívána k usnadnění vykašlávání při obtížích průdušek a čistí zahlenění. Je podávána i při astmatických obtížích.
Účinky byliny Asmachilca

  •     Čistí zahlenění, pomáhá dýchání
  •     Vykašlávání
  •     Záněty průdušek
  •     Nachlazení
  •     Dýchací problémy
  •     Rozšíření průdušek v období mezi krizovými stavy nebo při nástupu astmatického záchvatu
  •     Snižuje tlak
  •     Snižuje horečku
  •     Uvolňuje ploché svalstvo

Použití


V zemích původu je bylina používaná po staletí nejrůznějším způsobem. Sušení je jedna z nejstarších přirozených metod konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.
Popis

Asmachilca je
víceletá vzpřímeně rostoucí bylina s typicky aromatickými listy rostoucí do výšky 20-30cm. Její hladké kopinaté 5-8cm dlouhé lístky rostou v páru proti sobě a to vždy v pravém úhlu oproti následujícímu páru.
Využívané části rostliny

Využívanými částmi rostliny Asmachilca jsou listy.
Obsahové látky:

Obsahové látky rozpouští hleny a tím usnadňují vykašlávání. Tato rostlina vytváří mezi svými obsahovými látkami glykosid eupatorinosid jako doplněk k tříslovinám, slizovým a expektoračním látkám.
Výskyt

Asmachilca je domovem v Jižní Americe v amazonských oblastech.
Doba sběru

V místech výskytu jsou listy rostliny sbírány v průběhu přirozené vegetace a využívány od nepaměti.

Bylinné a kořeněné soli

Bylinné a kořeněné soli Cereus nabízí lahodné spojení himálajské krystalické růžové soli se směsí kvalitních bylinek v BIO kvalitě. Dobrou chuť!

Koupelová sůl

Himálajská sůl Cereus je vytěžena z jednoho z nejstarších přírodních zdrojů na zemi. Obsahuje řadu minerálních látek a stopových prvků. Koupel v ní je příjemná, osvěžující relaxace očistná pro kůži, vlasy, ale i klouby a tkáně. Pomocí osmózy uvolňuje z těla škodlivé a jedovaté látky a doplňuje minerály.

Čakrové svíce

Čakry jsou energetická centra v těle, která se mohou aktivovat barvami. Jasnovidní lidé  barvy čaker vidí. Když jsou všechny barvy jako v duze rovnoměrně aktivovány, procitne člověk ve svůj plný potenciál. Pokud dokážeme udržet naše čakry v harmonii, ovlivníme tím velmi pozitivně naše fyzické i duševní zdraví.