Katalog

Články

Bez černý

Bez černý
Bez černý - Sambucus nigra (flos) - lid. bezinky, psí bez, smradlavý bez, smradinky, kozičky

Bez černý je jednou z nejpoužívanějších bylin v lidovém léčitelství. O jeho významu a oblíbenosti svědčí i staré úsloví: "Před heřmánkem smekni, před bezem klekni." Nejen v minulosti, ale i dnes se běžně používá - nejen jeho čistý nálev, ale i ve směsích s jinými bylinami (zpravidla společně s lipovým květem).

Bez černý má tyto účinky:
  • udržuje čistý organizmus
  • má možné antioxidační účinky
  • udržuje zdravé dýchací cesty
  • udržuje správnou tělesnou hmotnost
  • podporuje správné vylučování vody z těla

Užití:
Nálev - 1 lžička květů se zalije vařící vodou a nechá se 10 - 15 minut vyluhovat.

Čaj má lahodnou chuť a je skutečně výbornou prevencí před špatným stavem dýchacích cest v zimním období. Doporučujeme k pravidelnému pití od počátku sychravých podzimních dnů.

Vnější použití: Koupel - při nepříjemném tělesném pachu

Bylinné a kořeněné soli

Bylinné a kořeněné soli Cereus nabízí lahodné spojení himálajské krystalické růžové soli se směsí kvalitních bylinek v BIO kvalitě. Dobrou chuť!

Koupelová sůl

Himálajská sůl Cereus je vytěžena z jednoho z nejstarších přírodních zdrojů na zemi. Obsahuje řadu minerálních látek a stopových prvků. Koupel v ní je příjemná, osvěžující relaxace očistná pro kůži, vlasy, ale i klouby a tkáně. Pomocí osmózy uvolňuje z těla škodlivé a jedovaté látky a doplňuje minerály.

Čakrové svíce

Čakry jsou energetická centra v těle, která se mohou aktivovat barvami. Jasnovidní lidé  barvy čaker vidí. Když jsou všechny barvy jako v duze rovnoměrně aktivovány, procitne člověk ve svůj plný potenciál. Pokud dokážeme udržet naše čakry v harmonii, ovlivníme tím velmi pozitivně naše fyzické i duševní zdraví.