Katalog

Články

Lázně jako v lázních

Lázně jako v lázních
Dopřejte svému unavenému tělu trochu potěšení!
Zapomeňte na to, že koupelové pěny jsou jen od toho, aby ve vás vyvolaly dojem, že se cachtáte v mracích bublin. Dneska už si můžete vybírat, a to nejen podle barvy či vůně, ale hlavně podle vaší nálady, protože do řady přípravků se přidávají různé bylinky. Zda a do jaké míry je pravda, co se uvádí na etiketách, jsme se pro vás snažili zjistit.

Rozmarýn
O rozmarýnu je známo, že se používá pro lepší prokrvení organismu, pomáhá při bolestech svalů, revmatismu, artritidě a bolestech nervů. Proč se v něm teda nevykoupat celá?

Kozlík lékařský
Je známý svým zklidňujícím účinkem. Jaké látky jsou za to odpovědné, není známo. Předpokládá se, že velkou zásluhu na tom má především alkohol, v němž se kořen kozlíku lékařského rozpouští.

Levandule
Ještě než bylo vynalezeno mýdlo, myli se lidé vodou, do níž se přidávala levandule. Olej z ní tělo uvolní a zároveň provoní.

Šalvěj
Ve starověku se šalvěj spojovala s dlouhým věkem. Používala se mimo jiné jako tonikum (posilující a povzbuzovací prostředek) a proti zapomnětlivosti u starších lidí.

Meduňka
Omlazuje tělo i ducha, potlačuje zapomnětlivost, rozpouští skličenost a revitalizuje celé tělo, obzvláště nervový systém.

Pro uchování pocitu zdraví a pro přirozené zklidnění bolestí se už po celá staletí používají esenciální oleje
. Mají aromaterapeutické účinky. Kromě bylinek se do nich přidávají také hydratační složky, například z mléka a medu.

Koupelové soli
, zvláště s rostlinnými silicemi, povzbuzují výměnu látek a mají léčivé účinky na pokožku.
Z pokožky odstraňují nečistoty a díky minerálním látkám a stopovým prvkům, které jsou v soli obsažené, zůstává pokožka hladká a jemná.

Důležitost vlákniny v naší stravě!

 

 

 

 

 

Vláknina je významná složka potravy, která je sama obtížně stravitelná. Existují dva druhy vlákniny: rozpustná a nerozpustná.

Rozpustná vláknina má schopnost absorbovat vodu, bobtnat a v trávicím traktu fermentuje, proto může být zdrojem energie.Reguluje trávení tuků a sacharidů, váže na sebe vodu a tím nabývá na objemu. To vede k pocitu nasycení. Z větší části je živinou pro mikrobiální flóru v trávicím traktu, působí tedy jako tzv. prebiotikum.

Nerozpustná vláknina v trávicím traktu nefermentuje, není zdrojem energie. Zvětšuje objem obsahu ve střevech a zkracuje dobu, po kterou tam zůstává potrava. Zejména příznivě se uplatní v tlustém střevě, kde se díky zvětšení objemu stolice naředí odpadní látky, které vznikly při trávení. Ty pak snadněji opouštějí trávicí trakt, který je tak po kratší dobu vystaven styku s potenciálně nebezpečnými látkami.

Buďte vždy elegantní !

Ekologické tašky Envirosax

Hlavní myšlenkou a smyslem výroby těchto krásných ekologických tašek je snížit množství vyprodukovaného odpadu a tím snížit ekologické zatížení naší planety.

Navíc se tyto tašky jednoduše sbalí do malého balíčku, takže je můžete mít kdykoliv u sebe, nikdy vás nepřekvapí nákup a v supermarketu si nebudete muset brát igelitovou tašku.

Rozhodnete-li se používat tašku Envirosax, je to určitě krok správným směrem.  Budete se tak podílet na ochraně krajiny kolem nás.

Himalájské ajurvédské bylinné čaje

Himalájským bylinám se již po celá staletí připisuje léčivá moc při mnoha zdravotních potížích. Jsou základem tradičního ajurvédského lékařství, které je používá v nejrůznějších kombinacích. Himalájské ajurvédské bylinné čaje jsou jedinečnou kombinací těchto staletími prověřených bylin a jejich léčivých účinků. Výrazně přispívají k obnovení tělesných a duševních sil - harmonizují tělesné funkce, podporují látkovou výměnu, přispívají k lepšímu trávení i vyměšování a regenerují tělesné tkáně. Jejich specifické účinky při pravidelném používání příznivě působí na náš celkový zdravotní stav.

Zdravá sůl

Bez soli není života. A přesto je konzumace soli v dnešní době zdraví velice škodlivá. Tento rozpor vzniká tím, že současná tzv. kuchyňská sůl má s prapůvodní solí jen velmi málo společného. Dnešní kuchyňská sůl (dále jen kuchyňská sůl) je téměř výlučně NaCl.

Přírodní krystalická himálajská sůl je mnohem více než jen NaCl: „skládá se nejen ze dvou, ale ze všech přírodních prvků“. Jsou to přesně ty přírodní prvky, z kterých se skládá naše tělo a z kterých kdysi vznikl náš život v praoceáně.

Probiotika jako prevence i lék

S probiotiky vytvoříte ideální střevní mikrofloru, která je důležitá nejen pro dobrou funkci trávicího ústrojí, ale i pro posílení imunity. Zvolte Lactomax či Acidotikum pro správnou funkci tenkého i tlustého střeva (normalizaci konzistence stolice - ochranu proti průjmu, pomoc při zácpě).

Probiotika jsou nezbytná pro obnovení správné mikroflory po užívání antibiotik, hormonů a při střevních zánětech - zničí škodlivé bakterie. Jsou důležitou prevencí vzniku žaludečních vředů či rakoviny střev.