Katalog

Články

Lázně jako v lázních

Lázně jako v lázních
Dopřejte svému unavenému tělu trochu potěšení!
Zapomeňte na to, že koupelové pěny jsou jen od toho, aby ve vás vyvolaly dojem, že se cachtáte v mracích bublin. Dneska už si můžete vybírat, a to nejen podle barvy či vůně, ale hlavně podle vaší nálady, protože do řady přípravků se přidávají různé bylinky. Zda a do jaké míry je pravda, co se uvádí na etiketách, jsme se pro vás snažili zjistit.

Rozmarýn
O rozmarýnu je známo, že se používá pro lepší prokrvení organismu, pomáhá při bolestech svalů, revmatismu, artritidě a bolestech nervů. Proč se v něm teda nevykoupat celá?

Kozlík lékařský
Je známý svým zklidňujícím účinkem. Jaké látky jsou za to odpovědné, není známo. Předpokládá se, že velkou zásluhu na tom má především alkohol, v němž se kořen kozlíku lékařského rozpouští.

Levandule
Ještě než bylo vynalezeno mýdlo, myli se lidé vodou, do níž se přidávala levandule. Olej z ní tělo uvolní a zároveň provoní.

Šalvěj
Ve starověku se šalvěj spojovala s dlouhým věkem. Používala se mimo jiné jako tonikum (posilující a povzbuzovací prostředek) a proti zapomnětlivosti u starších lidí.

Meduňka
Omlazuje tělo i ducha, potlačuje zapomnětlivost, rozpouští skličenost a revitalizuje celé tělo, obzvláště nervový systém.

Pro uchování pocitu zdraví a pro přirozené zklidnění bolestí se už po celá staletí používají esenciální oleje
. Mají aromaterapeutické účinky. Kromě bylinek se do nich přidávají také hydratační složky, například z mléka a medu.

Koupelové soli
, zvláště s rostlinnými silicemi, povzbuzují výměnu látek a mají léčivé účinky na pokožku.
Z pokožky odstraňují nečistoty a díky minerálním látkám a stopovým prvkům, které jsou v soli obsažené, zůstává pokožka hladká a jemná.

Bylinné a kořeněné soli

Bylinné a kořeněné soli Cereus nabízí lahodné spojení himálajské krystalické růžové soli se směsí kvalitních bylinek v BIO kvalitě. Dobrou chuť!

Koupelová sůl

Himálajská sůl Cereus je vytěžena z jednoho z nejstarších přírodních zdrojů na zemi. Obsahuje řadu minerálních látek a stopových prvků. Koupel v ní je příjemná, osvěžující relaxace očistná pro kůži, vlasy, ale i klouby a tkáně. Pomocí osmózy uvolňuje z těla škodlivé a jedovaté látky a doplňuje minerály.

Čakrové svíce

Čakry jsou energetická centra v těle, která se mohou aktivovat barvami. Jasnovidní lidé  barvy čaker vidí. Když jsou všechny barvy jako v duze rovnoměrně aktivovány, procitne člověk ve svůj plný potenciál. Pokud dokážeme udržet naše čakry v harmonii, ovlivníme tím velmi pozitivně naše fyzické i duševní zdraví.