Katalog

Články

Rozmazlená těla

Rozmazlená těla
Zábaly mají velkou tradici v kosmetice i v medicíně a sotva se najde ignorant, který nezažil například Priessnitzův obklad. O pozitivním působení na lidský organismus není pochyb. Vedle klasické kombinace studené vody a prostěradla, do kterého vás zabalí při, horečce, působí kosmetické zábaly báječně relaxačně. Připomínají proces, kdy se neatraktivní housenka zakuklí a pak rozbalí už jako nádherný motýl.

S vůní jablečného štrůdlu
Je kosmetická metoda užívaná k tvarování postavy. Cílem je úbytek objemu a zlepšení vzhledu kůže postižené celulitidou, křečovými žilami a popraskanými cévkami.Používají se přípravky s výtažky ze zázvoru a lískového oříšku a skořicový olej. Skořicový zábal podporuje ktevní oběh, čímž stimuluje odvod zplodin a proces látkové výměny. Provádí se pomocí speciální fólie. Tlak, který fólie vyvíjí zvenčí, musí být rovnoměrný na všech částech těla. Po několika aplikacích mají být úbytky na objemu několikacentimetrové. Jedna procedura trvá něco přes hodinu a optimální je opakovat ji 7x-lOx. Jen nesmíte zapomenout v den procedury na správný pitný režim.

Půvab mořské panny
Výtažky z mořských řas obsahují stopové prvky, minerální soli a oleje. Zlepšují látkovou výměnu a podporují odtučňovací a detoxikační procesy v těle. Zábal zpevňuje kontury
těla a působí preventivně proti celulitidě. Dokonce byl vyvinut zvlášť na zeštíhlení a zpevnění postavy. Vysoká koncentrace rozdrcených řas Laminaria Digitata totiž aktivuje spalování kalorií a přebytků tuků v organismu. Přípravky mají silné odvodňující a zeštíhlující vlastnosti. Zároveň také změkčují a vyživují pokožku. Doporučuje se zkombinovat s koupelí z mořských řas.

Se zápalem svíčky

Parafín má zvláštní schopnost zadržovat teplo. Parafínová vrstva proto tělo prohřívá, zvyšuje krevní oběh a otvírá póry. V kosmetice se používá aromaterapeutický parafín s obsahem aromatických olejů a vitaminů pro výživu, zjemnění, prohřátí a osvěžení. Osvědčil se hlavně na rukou, loktech, kolenou a chodidlech. Parafínový zábal pomáhá při artróze a revmatismu a pozitivně ovlivňuje akupresurní dráhy a ulnární a radiální nervová zakončení.

Před zábalem na ruce je vhodné provést peeling. Uvolněné ruce se ponoří až po zápěstí na několik sekund do rozehřátého parafínu. Z lázně se vyjmou a znovu se aspoň 3x ponoří, dokud vosk rovnoměrně nepřilne. Takto ošetřenou ruku zabalíme do igelitové a froté rukavičky, ponecháme 10-20 minut. Pak vosk z ruky lehce sloupneme. Parafínovou kúru je vhodné opakovat po 4 týdnech.

Z hříchu čokoládový očistec
A je to konečně tady - čokoláda je zdravá! Zábaly jsou rozšířenou a oblíbenou vzbuzující procedurou. Spočívají v potírání těla devadesátiprocentní čokoládou.

Kůra je vynikající pro regeneraci unavené pokožky. Při aplikaci čokolády klientky hovoří dokonce pociťování intenzivního proudu pozitivní energie ... Výsledkem je pružná a sametově hebká kůže. Kakao navíc obsahuje antioxidanty zabraňující stárnutí pleti. Účinky vylepší aplikace zábalu po sauně, kdy je pokožka zbavena škodlivin a připravena na vstřebání výživy. K odstranění stačí sprcha a houba.

Kofeinová bomba
Bodycoffee - absolutní novinka mezi procedurami. Povzbudí vaše smysly atraktivním kofeinovým způsobem. Terapeutické účinky kávy se kombinují s ostatními hojivými složkami, jako jsou olivový a konopný olej, bambucké máslo, sůl z Mrtvého moře a bylinné výtažky. Hojivé účinky kávovníku jsou známy odpradávna. Stahuje totiž póry, pomáhá proti akné, zlepšuje mikrobuněčný oběh, rozkládá tukové zásoby ... Peelingy a zábaly s kávovými přípravky nejen probouzejí mysl, ale nastartují i unavené svaly. Z procedury si odnášíte kromě příjemných pocitů a nové energie i jemnější a pevnější pokožku. A pochopitelně tělo prosycené velmi lákavou vůní.

Jogurt, který zeštíhluje
Pozitivní vliv jogurtu v potravě je známý a užívání zvnějšku je podobně blahodárné (viz pleťové masky apod.). A teď si představte: Pohltí vás vůně skořice a hebkost jogurtu v kombinaci s hřejivou, zeštÍhlující silou. Jde o sympatický a lahodný způsob, jak pomoci tělu v boji s nechtěnými polštářky.

Jedem s medem
Med je přírodní antibiotikum. Jeho detoxikační účinky jsou výrazné a pečlivě vybraná směs přidaných bylin je ještě umocní. Všechny tyto složky prostupují do hlouby organismu, kde se chovají jako "úklidová četa". A přitom voní a hladí ...

CHCE TO KLID A HEŘMÁNEK!
2 lžíce květů heřmánku přelijte vroucí vodou a nechte 10 minut louhovat (nádobu přikryjte, aby neunikaly esence). Do výluhu namočte froté ručník, vyždímejte, podélně přeložte a omotejte kolem břicha. Přes obklad ještě zavažte suchý ručník. Aby byl účinek výraznější, přiložte na břicho termoláhev. Nechte působit 30 minut, popřípadě zopakujte proceduru po hodině. Heřmánkový obklad upravuje látkovou výměnu a celkově uklidňuje. (Také zmírňuje bolest zubů, zažívacího ústrojí, působí proti opuchlinám a otokům všeho druhu.)

CELÁ HEBKÁ A VLÁČNÁ

Po očistě peelingem se bohatě potřete tělovým mlékem nebo olejem s jojobou. Potom se zabalte do několika vrstev potravinářské mikrotenové fólie a ještě do teplé přikrývky. Nechte působit 30 minut. Pokožka bude hebká, vláčná, skoro "jako nová".

JEŠTĚ NĚCO S TĚMI VLASY

Ohřejte ve vodní lázni panenský olivový olej, vmasírujte do vlasů a zakryjte alobalem. Aby byl výsledný efekt výraznější, můžete na hlavě ještě prohřát fénem. Čím déle budete mít tento improvizovaný turban na hlavě, tím lépe. Pak vlasy důkladně umyjte jemným šamponem a dobře opláchněte. Vaší hřívě se vrátí přirozený lesk a hebkost.

PRYČ S POLŠTÁŘKY Smíchejte 1/2 litru mléka, 1-2 lžíce medu a 5 kapek
meruňkového oleje. Do směsi namočte gázový obklad a rovnoměrně jej oviňte kolem zadku a břicha. A přes něj ještě omotejte několik vrstev alobalu nebo mikrotenové
fólie. Nechte působit asi 20 minut. Teplo, které vznikne pod obkladem, rozpouští drobné tukové polštářky.

ZPEVNĚNÁ PRSA

Hrst mořské soli rozpusťte ve vodě. V solném roztoku namočte froté ručník, lehce ho vyždímejte, posypte ještě mořskou solí a omotejte kolem hrudníku. Nechte působit asi 30 minut. Tomuto obkladu můžete klidně říkat "napínák" - má totiž na pokožku prsou úžasné zpevňující účinky.

NĚCO NA MĚ LEZE
Rozehřejte 50g neslaného vepřového sádla a přidejte do něj pár kapek tympánového oleje. Směs namažte v silné vrstvě na hrudník a záda a zabalte se do ručníku. Nechte působit asi 20 minut. Viry útočící na vaše dýchací cesty rychle zmizí a vepřové sádlo promastí povrch kůže.

Důležitost vlákniny v naší stravě!

 

 

 

 

 

Vláknina je významná složka potravy, která je sama obtížně stravitelná. Existují dva druhy vlákniny: rozpustná a nerozpustná.

Rozpustná vláknina má schopnost absorbovat vodu, bobtnat a v trávicím traktu fermentuje, proto může být zdrojem energie.Reguluje trávení tuků a sacharidů, váže na sebe vodu a tím nabývá na objemu. To vede k pocitu nasycení. Z větší části je živinou pro mikrobiální flóru v trávicím traktu, působí tedy jako tzv. prebiotikum.

Nerozpustná vláknina v trávicím traktu nefermentuje, není zdrojem energie. Zvětšuje objem obsahu ve střevech a zkracuje dobu, po kterou tam zůstává potrava. Zejména příznivě se uplatní v tlustém střevě, kde se díky zvětšení objemu stolice naředí odpadní látky, které vznikly při trávení. Ty pak snadněji opouštějí trávicí trakt, který je tak po kratší dobu vystaven styku s potenciálně nebezpečnými látkami.

Buďte vždy elegantní !

Ekologické tašky Envirosax

Hlavní myšlenkou a smyslem výroby těchto krásných ekologických tašek je snížit množství vyprodukovaného odpadu a tím snížit ekologické zatížení naší planety.

Navíc se tyto tašky jednoduše sbalí do malého balíčku, takže je můžete mít kdykoliv u sebe, nikdy vás nepřekvapí nákup a v supermarketu si nebudete muset brát igelitovou tašku.

Rozhodnete-li se používat tašku Envirosax, je to určitě krok správným směrem.  Budete se tak podílet na ochraně krajiny kolem nás.

Himalájské ajurvédské bylinné čaje

Himalájským bylinám se již po celá staletí připisuje léčivá moc při mnoha zdravotních potížích. Jsou základem tradičního ajurvédského lékařství, které je používá v nejrůznějších kombinacích. Himalájské ajurvédské bylinné čaje jsou jedinečnou kombinací těchto staletími prověřených bylin a jejich léčivých účinků. Výrazně přispívají k obnovení tělesných a duševních sil - harmonizují tělesné funkce, podporují látkovou výměnu, přispívají k lepšímu trávení i vyměšování a regenerují tělesné tkáně. Jejich specifické účinky při pravidelném používání příznivě působí na náš celkový zdravotní stav.

Zdravá sůl

Bez soli není života. A přesto je konzumace soli v dnešní době zdraví velice škodlivá. Tento rozpor vzniká tím, že současná tzv. kuchyňská sůl má s prapůvodní solí jen velmi málo společného. Dnešní kuchyňská sůl (dále jen kuchyňská sůl) je téměř výlučně NaCl.

Přírodní krystalická himálajská sůl je mnohem více než jen NaCl: „skládá se nejen ze dvou, ale ze všech přírodních prvků“. Jsou to přesně ty přírodní prvky, z kterých se skládá naše tělo a z kterých kdysi vznikl náš život v praoceáně.

Probiotika jako prevence i lék

S probiotiky vytvoříte ideální střevní mikrofloru, která je důležitá nejen pro dobrou funkci trávicího ústrojí, ale i pro posílení imunity. Zvolte Lactomax či Acidotikum pro správnou funkci tenkého i tlustého střeva (normalizaci konzistence stolice - ochranu proti průjmu, pomoc při zácpě).

Probiotika jsou nezbytná pro obnovení správné mikroflory po užívání antibiotik, hormonů a při střevních zánětech - zničí škodlivé bakterie. Jsou důležitou prevencí vzniku žaludečních vředů či rakoviny střev.