Katalog

Články

To nejlepší z přírody

To nejlepší z přírody

Protože se k výrobě přírodní kosmetiky používají jen přírodní ingredience, je k vaší pleti maximálně šetrná. Seznamte se s některými bylinkami, ze kterých se přírodní krémy vyrábějí. Rozjasní vám pleť nebo zpevní vlasy.

RŮŽE

Ideální rostlina. Je nejen krásná, ale i účinná. Z jejích okvětních lístků se už po staletí lisuje olej, který zvláčňuje tělo i pleť. Má hojivé účinky a chrání pokožku před vysoušením.

RAKYTNÍK
I když je to malý keřík, má spoustu zázračných schopností. Například se z něj připravoval likér, který pomáhal při nádorových onemocněních. Ale rakytník umí zasáhnout, i když máte problémy s krásou. Pomůže uzdravit pleť, kterou trápí akné. Pokud vás zlobí lámavé a jemné vlasy, sáhněte po rakytníkovém oleji.

POMERANČOVNÍK
Kromě toho, že rádi jíme jeho plody, využíváme i jiné části. Odvar z květů pomerančovníku účinkuje proti bolesti. Dřív se používal jako dnes ibuprofen. Ve Španělsku zase ženy věřily, že pokud si budou potírat obličej mastí z nadrcených pomerančových květů, zůstanou věčně mladé. Výtažky z květů pomerančovníku totiž rozjasňují a zpevňují pokožku.

SLAMĚNKA
Podporuje krevní i lymfatický oběh, a tím vyživuje a stimuluje buňky. Kouzel slaměnky využíval už Odysseus. Na jedné ze svých plaveb potkal princeznu, která byla známá svou neuvěřitelnou krásou. Pomáhala si k ní slaměnkovým olejem. Rozhodla se jednu lahvičku věnovat Odysseovi, aby se zotavil a nabyl znovu krásu a sílu.

TŘEZALKA

Řekové věří, že zahání zlé duchy, často se také uplatňovala v magii. Zbaví vás neklidného spánku, ale také zmírní bolest, když se spálíte na sluníčku. Třezalka vám pomůže, i když vás sužuje nepříjemný premenstruační syndrom. Nemusíte si zoufat ani v případě, že máte přesušenou a popraskanout pleť. Stačí se potírat třezalkovým olejem.

KAROTKA
Odmalička nám tvrdili, že když budeme jíst hodně mrkve, budeme dobře vidět. Je sice pravda, že karotka pomáhá při léčbě šerosleposti, ale tím její zásluhy zdaleka nekončí. Při nadměrné únavě a chudokrevnosti se pije mrkvová šťáva dvakrát denně. Pokud je spíš chudokrevná vaše pleť a projevuje se to mrtvolnou bledostí, karotka vám pomůže. Nebojte se, nebudete nepřirozeně oranžová, jen získáte ten správný nádech.

BAZALKA

Představujete-li si ji pouze jako chutný doplněk k letnímu salátu s mozzarelou, děláte chybu. Bazalka má široký rejstřík dovedností: pomůže lépe trávit, působí protizánětlivě a dříve se používala jako lék proti špatné náladě. Umí zvláčnit drsnou a upracovanou kůži. Takže si místo mozzarely zabalte do bazalky tělo. Pro pokožku to bude skutečně gurmánský zážitek.

VRBA BÍLÁ
Jako děti jsme si k vrbě doplňovali možná tak vodníka. Ale je velmi užitečná – dokud nebyl vynalezen aspirin, používala se proti horečce. Její nastrouhaná kůra vám uleví od bolestí – od bolavé hlavy po zánět ledvin. Dnes je vrba hlavně životabudičem pro naši pleť.

ČERNÝ TULIPÁN
Kromě toho, že to byl francouzský bandita, zvaný ,Černý tulipán‘, kterého šlechta považovala za jakéhosi Robina Hooda, je to tmavá voňavá rostlina se speciálními účinky. Obsahuje totiž antioxidanty, které umějí rozzářit vaši pokožku. Účinně bojují i s takovými nedostatky, jako jsou kruhy pod očima.

BÍLÉ NEBO ČERVENÉ HROZNY
Sladké ovoce nebo ten nejlepší nápoj k večeři. To není zdaleka celý výčet toho, co hrozny zvládnou. Ve víně je pravda, ale také regenerace vaší pleti. Výtažky z bílých hroznů udržují pevnost pokožky a chrání ji před škodlivými vlivy, z červených zase odstraňují únavu.

ŠALVĚJ
Neboli Babské ucho – pomohla Saxaně zůstat v Lidské říši, ale sloužila i jako antiperspirant minulosti, neboť se používala při nadměrném pocení. Kromě toho působí protizánětlivě a pomáhá při zažívacích poruchách. Příznivě působí také na játra a žlučník. Krásně voní a zklidní stresem namáhanou pleť, aniž by ji podráždila.

PUPEČNÍK ASIJSKÝ
Rostlina zvláštního jména roste v bažinách Madagaskaru a ve světě je proslulá pod jménem Centella asiatica. Používá se pro osvěžení mysli a povzbuzení paměti. Působí jako uklidňující prostředek při stresu, depresích a nervovém vypětí. Šamani v pralese ji přikládají nemocným k tělu, protože výborně hojí rány. Ale kromě toho, že pokožku zacelí, jí také zabrání stárnout. V Číně je považována za zázračný elixír života.

Důležitost vlákniny v naší stravě!

 

 

 

 

 

Vláknina je významná složka potravy, která je sama obtížně stravitelná. Existují dva druhy vlákniny: rozpustná a nerozpustná.

Rozpustná vláknina má schopnost absorbovat vodu, bobtnat a v trávicím traktu fermentuje, proto může být zdrojem energie.Reguluje trávení tuků a sacharidů, váže na sebe vodu a tím nabývá na objemu. To vede k pocitu nasycení. Z větší části je živinou pro mikrobiální flóru v trávicím traktu, působí tedy jako tzv. prebiotikum.

Nerozpustná vláknina v trávicím traktu nefermentuje, není zdrojem energie. Zvětšuje objem obsahu ve střevech a zkracuje dobu, po kterou tam zůstává potrava. Zejména příznivě se uplatní v tlustém střevě, kde se díky zvětšení objemu stolice naředí odpadní látky, které vznikly při trávení. Ty pak snadněji opouštějí trávicí trakt, který je tak po kratší dobu vystaven styku s potenciálně nebezpečnými látkami.

Buďte vždy elegantní !

Ekologické tašky Envirosax

Hlavní myšlenkou a smyslem výroby těchto krásných ekologických tašek je snížit množství vyprodukovaného odpadu a tím snížit ekologické zatížení naší planety.

Navíc se tyto tašky jednoduše sbalí do malého balíčku, takže je můžete mít kdykoliv u sebe, nikdy vás nepřekvapí nákup a v supermarketu si nebudete muset brát igelitovou tašku.

Rozhodnete-li se používat tašku Envirosax, je to určitě krok správným směrem.  Budete se tak podílet na ochraně krajiny kolem nás.

Himalájské ajurvédské bylinné čaje

Himalájským bylinám se již po celá staletí připisuje léčivá moc při mnoha zdravotních potížích. Jsou základem tradičního ajurvédského lékařství, které je používá v nejrůznějších kombinacích. Himalájské ajurvédské bylinné čaje jsou jedinečnou kombinací těchto staletími prověřených bylin a jejich léčivých účinků. Výrazně přispívají k obnovení tělesných a duševních sil - harmonizují tělesné funkce, podporují látkovou výměnu, přispívají k lepšímu trávení i vyměšování a regenerují tělesné tkáně. Jejich specifické účinky při pravidelném používání příznivě působí na náš celkový zdravotní stav.

Zdravá sůl

Bez soli není života. A přesto je konzumace soli v dnešní době zdraví velice škodlivá. Tento rozpor vzniká tím, že současná tzv. kuchyňská sůl má s prapůvodní solí jen velmi málo společného. Dnešní kuchyňská sůl (dále jen kuchyňská sůl) je téměř výlučně NaCl.

Přírodní krystalická himálajská sůl je mnohem více než jen NaCl: „skládá se nejen ze dvou, ale ze všech přírodních prvků“. Jsou to přesně ty přírodní prvky, z kterých se skládá naše tělo a z kterých kdysi vznikl náš život v praoceáně.

Probiotika jako prevence i lék

S probiotiky vytvoříte ideální střevní mikrofloru, která je důležitá nejen pro dobrou funkci trávicího ústrojí, ale i pro posílení imunity. Zvolte Lactomax či Acidotikum pro správnou funkci tenkého i tlustého střeva (normalizaci konzistence stolice - ochranu proti průjmu, pomoc při zácpě).

Probiotika jsou nezbytná pro obnovení správné mikroflory po užívání antibiotik, hormonů a při střevních zánětech - zničí škodlivé bakterie. Jsou důležitou prevencí vzniku žaludečních vředů či rakoviny střev.