Rady, tipy, zajímavosti

Řebříčkový olej na opalování

10 dkg čerstvé kvetoucí natě řebříčku zalijeme 1 litrem oleje (nejlepší je slunečnicový), sklenici dobře uzavřeme a asi 3 hodiny vaříme na mírném ohni ve vodní lázni.

Domácí repelent

Do 3/4 l octa naložíme 3 velké polévkové lžíce listů meduňky, 3 pol. lž. máty (sbírat těsně před rozkvětem - celou nať), 3 pol. lž. květu levandule  a 3 pol. lž. šalvěje.

Rozmazlená těla

Zábaly mají velkou tradici v kosmetice i v medicíně a sotva se najde ignorant, který nezažil například Priessnitzův obklad. O pozitivním působení na lidský organismus není pochyb. Vedle klasické kombinace studené vody a prostěradla, do kterého vás zabalí při, horečce, působí kosmetické zábaly báječně relaxačně. Připomínají proces, kdy se neatraktivní housenka zakuklí a pak rozbalí už jako nádherný motýl.

Pleťová voda z černého bezu pro každý den

Mým favoritem mezi bylinkami je černý bez a proto ho zužitkovávám v nejrůznějších podobách. Dovoluji si představit "svou pleťovou vodu", která prostě nemá chybu:

Kosmetika a bylinky

Kosmetika je velice komplikovaná disciplina. Existuje mnoho názorů na to, co vše tento pojem zahrnuje. Někdo kosmetikou myslí péči o pleť, zejména v obličejových partiích a dekoltu, jiný si pod tímto pojmem vybaví spíše techniku líčení, aby se zakryly pleťové defekty.

Krása a zdraví zn. levně !

Máme několik dobrých tipů - např.: Med zvláčňuje suché rty. Jestli ráda mlsáte, budete tuhle ozdravnou kůru dodržovat obzvlášť ráda. Na noc prostě naneste na rty štětečkem vrstvu sladkého medu a když se vám ho podaří nesníst, bude ráno popraskaná pusa dávnou minulostí a zrcadlo vás potěší pohledem na sametovou krásu.

První pomoc aromaterapií

Aromaterapie může být velmi užitečná při ošetřování většiny běžných zdravotních potíží.Představíme si několik základních aromaterapeutických postupů doplňkové léčby dnes tolik rozšířených poruch trávicí soustavy.

Pro lehký krok

Pocit "těžkých nohou" zná asi každý, kdo musel dlouho stát na místě bez možnosti odpočinout si a svým nohám ulevit. Nejvíce by o těchto nepříjemných pocitech mohli vyprávět lidé, kteří musejí stát dlouhé hodiny v zaměstnání. Pokud má člověk navíc genetickou dispozici ke vzniku žilní nedostatečnosti, je opatrnost skutečně na místě!

Jak pěstovat bylinky

Domácnost ozdobená živými rostlinami má vždy příjemnou a povzbuzující atmosféru. Pokud se však rozhodnete pro bylinky, nabídnou vám kromě toho i dávku čerstvých vitaminů a dalších látek prospěšných zdraví.

Jak používat koření a bylinky

Jak nasušit nasbírané bylinky, jak je skladovat a konečně jak je to s bylinkami a kořením při vaření vám právě teď poradíme.

Bez pilulek

Jsou lékaři, kteří za určitých podmínek alternativní léčbu doporučí, protože podle jejich názoru může pomoci stejně, někdy dokonce i lépe než tradiční léky.

Zpracování bylinek

Jak naložit s úrodou bylinek a uchovat jejich jedinečné vůně a chuti ? Kromě moderních metod fungují i metody prababiček.

Psyllium, aneb zácpa je příliš velký luxus

Zácpu (obstipaci) nebere řada lidí pořád ještě dost vážně. Přitom je zácpa, zadržující v těle produkty rozkladu jako septik, jednou z hlavních příčin stárnutí a různých typů vážných nemocí až po rakoviny, zejména nejčastější z nich - rakovinu tlustého střeva.

Trápí Vás hučení v uších

Tento nepříjemný problém může být dlouhotrvající, úporný a neodbytný. Hučení v uších souvisí hlavně s vnitřním strachem, například o svoje blízké. Přestaňte se trápit, zkuste se od starostí vnitřně oprostit. Pomoci si můžete i bylinkami...

Koriandr

Ochutnali jste již tuto léčivku a kořeninu, jejíž semena mají citrusovou chuť a listy zase chutnají docela jinak? Vyzkoušejte ji, nebudete litovat.

celkem 17 záznamů na 2 stránkách.