Katalog

Články

Aromaterapie

Katalytické aroma lampy - informace a rady

Katalytické aroma lampy - informace a rady

Katalytické lampy pocházejí z roku 1898, kdy francouzský lékárník vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfikaci vzduchu v nemocnicích. Původní modely byly vyrobeny ze skla nebo z křišťálu a fungovaly na stejné bázi jako dnes – rozptylu katalytickým spalováním.

Kdy a k čemu přičichnout

Kdy a k čemu přičichnout

Afrodiziakum: jasmín, pačuli, růžové dřevo, santál, zázvor. Akné: bergamot, borovice, bříza, cedr, citronela, citronová tráva, cypřiš, čajovník (tea tree oil), eukalyptus, heřmánek, hřebíček, jalovec, kadidlo, kafr, levandule, máta, mateřídouška, meduňka, pomeranč, rozmarýn, rozmarýna, růže, růžové dřevo, santál, šalvěj, tymián, yzop
Esenciální oleje při koupeli

Esenciální oleje při koupeli

Koupel v esenciálních olejích je nejen úžasná relaxace, ale především očistný proces energetických center, kdy oleje vstupují do těla kůží přes lymfatický systém a imunitní systém, a dále inhalací přes plíce, tedy krevní systém. Esenciální oleje mají takové dynamické vlastnosti, že jejich léčebné působení začíná již v okamžiku, kdy vstoupíme do lázně nebo začneme esence inhalovat.
Působení olejů při inhalaci

Působení olejů při inhalaci

Esenciální oleje stejně jako jiné vůně vnímáme čichem. Jakmile desítky miliónů čichových čidel uvnitř nosních dírek identifikují vůni, jsou tyto informace dále přenášeny nervy do mozku, kde vyvolávají vzpomínky a ovlivňují emocionální a tělesné chování každého člověka.
Voňavá terapie

Voňavá terapie

Díky vůním je svět daleko pestřejší a zajímavější, proto vám prozradíme, jak s nimi nakládat v tom dobrém slova smyslu. Chybí vám energie, chcete zahnat stres nebo navodit klidný spokojený spánek? Žádný problém, stačí zvolit vhodnou voňavou esenci a nechat ji na sebe po určitou dobu působit. Věděli jste, že vůně dokážou potěšit nejen naši mysl, ale často pomáhají léčit i naše tělo?
Jak a jaké olejíčky použít

Jak a jaké olejíčky použít

Každá rostlina obsahuje ve svých kořenech, lodyhách, listech, semenech a květech kombinaci olejů, známých jako éterické oleje. Aromaterapie užívá éterické oleje vybraných rostlin, aby posilovala rovnováhu a harmonii organismu po fyzické i psychické stránce. Blahodárný účinek těchto olejů může být důsledkem jejich působení na hormony a jiné chemické látky, které zprostředkovávají přenos informací v těle i mozku.
První pomoc aromaterapií

První pomoc aromaterapií

Aromaterapie může být velmi užitečná při ošetřování většiny běžných zdravotních potíží.Představíme si několik základních aromaterapeutických postupů doplňkové léčby dnes tolik rozšířených poruch trávicí soustavy.
Aromaterapie, aromadoteky, masáže

Aromaterapie, aromadoteky, masáže

Přijměme do svého života rostliny jako dar šťastného spojení slunce, vody a země. Rostliny jsou věrní spojenci lidského rodu a rozdávají nám krásu, vůni, pomáhají. Nechme je tedy, ať nám jsou ku pomoci tak, jak bývaly našim babičkám, ať povzbuzují naše tělo a konejší naši duši.
Éterické oleje pro vyvážení naší životní energie

Éterické oleje pro vyvážení naší životní energie

Většina z nás vede velmi hektický život: práce, spousta povinností, rodina, přátelé. Jsme velmi zaneprázdněni tím, co se děje kolem nás, protože právě dění kolem nás je velmi zátěžové a velice nás ovlivňuje. Proto naléhavě potřebujeme jakési vyvážení mezi světem vnějším a vnitřním. Je zapotřebí obnovit spojení se svým duchem a svým vnitřním zdrojem životní energie.
Esence na míru

Esence na míru

MANDARINKA
Získává se: z kůry ovoce (olej vždy uchovejte v chladu)
Vlastnosti: vzpruží, harmonizuje a zlepšuje koncentraci. Esence je vhodná především při stavech vyčerpání, napětí a nervozity. Používá se i v těhotenství. Uklidňuje nervovou a trávicí soustavu a je vhodná pro jak pro děti, tak pro staré lidi. V péči o pokožku je často používaná pro ošetření mastné pleti.

Bylinné a kořeněné soli

Bylinné a kořeněné soli Cereus nabízí lahodné spojení himálajské krystalické růžové soli se směsí kvalitních bylinek v BIO kvalitě. Dobrou chuť!

Koupelová sůl

Himálajská sůl Cereus je vytěžena z jednoho z nejstarších přírodních zdrojů na zemi. Obsahuje řadu minerálních látek a stopových prvků. Koupel v ní je příjemná, osvěžující relaxace očistná pro kůži, vlasy, ale i klouby a tkáně. Pomocí osmózy uvolňuje z těla škodlivé a jedovaté látky a doplňuje minerály.

Čakrové svíce

Čakry jsou energetická centra v těle, která se mohou aktivovat barvami. Jasnovidní lidé  barvy čaker vidí. Když jsou všechny barvy jako v duze rovnoměrně aktivovány, procitne člověk ve svůj plný potenciál. Pokud dokážeme udržet naše čakry v harmonii, ovlivníme tím velmi pozitivně naše fyzické i duševní zdraví.