Katalog

Články

Esence na míru

Esence na míru
MANDARINKA

Získává se: z kůry ovoce (olej vždy uchovejte v chladu)
Vlastnosti: vzpruží, harmonizuje a zlepšuje koncentraci. Esence je vhodná především při stavech vyčerpání, napětí a nervozity. Používá se i v těhotenství. Uklidňuje nervovou a trávicí soustavu a je vhodná pro jak pro děti, tak pro staré lidi. V péči o pokožku je často používaná pro ošetření mastné pleti.

MÁTA PEPRNÁ

Získává se: olej z nati
Vlastnosti: jde o léta známou léčivou bylinu. Působí povzbudivě na nervový systém, stimuluje, dodává energii, čistí hlavu, posiluje žaludek a tiší bolesti. Vynikající u všech problémů s dýcháním, při suchém kašli, nachlazení a chřipce. Na osvěžení dechu jsou mátové pastilky účinnější než mentolové.

CEDR

Získává se: z cedrového dřeva
Vlastnosti: pozitivní vliv na duševní rovnováhu, rýmu, akné, ekzémy a lupy. Nepoužívat v těhotenství.

HŘEBÍČEK


Získává se: olej z listů
Vlastnosti: zahřívající, antiseptický, dezinfekční, antibakteriální, repelentní účinek. Tiší bolesti, léčí ústní a kožní poranění.

SKOŘICE


Získává se: olej se připravuje z kůry
Vlastnosti: může se pochlubit antiseptickým, zahřívajícím, povzbuzujícím a posilujícím efektem. Působí báječně na potíže s trávením a při stresové zátěži s velkým nervovým vypětím. Současně je vhodná při prochladnutí a působí jako afrodiziakum.

GRAPEFRUIT

Získává se: vonná esence z kůry grepu a ze semen bez obalu se získává výtažek bohatý na účinné antioxidanty a další léčivé látky.
Vlastnosti: použití v kosmetice určené pro mastnou pleť. Osvěžuje a povzbuzuje. Pozitivně působí na angínu, deprese, ekzémy, migrénu, nadváhu, nespavost, problémy s dýchacími cestami, žlučníkem a imunitou.

POMERANČ

Získává se: olej z kůry
Vlastnosti: osvěžuje, uvolňuje a harmonizuje. Pomáhá léčit kašel, nespavost, nachlazení, ale i horečku. Působí na zvýšení koncentrace, nervozitu a napomáhá při léčbě zánětu nosohltanu. Výborný také jako přísada do tělových, masážních a koupelových olejů, podporuje regeneraci kožních buněk.

MATEŘÍDOUŠKA


Získává se: z květů
Vlastnosti: blahodárně působí na žaludek a nervy. Pomáhá při nespavosti, bolestech hlavy, závratích, nechuti k jídlu. Hodí se pro posilující a uvolňující koupele. Extrakt Mateřídoušky je součástí různých přípravků používaných při onemocnění horních cest dýchacích, proti kašli a na vykašlávání apod.

LEVANDULE

Získává se: olej z květů
Vlastnosti: s malou nadsázkou lze konstatovat, že účinkuje téměř na všechno. Popáleniny, bolesti hlavy, špatné trávení, kousnutí hmyzem a žihadla, infekce, nespavost, odřeniny, ekzémy, prevence chřipek a viróz. Příznivě působí při depresích a nespavosti, migréně, nervové vyčerpanosti a pocitu psychického napětí.

Důležitost vlákniny v naší stravě!

 

 

 

 

 

Vláknina je významná složka potravy, která je sama obtížně stravitelná. Existují dva druhy vlákniny: rozpustná a nerozpustná.

Rozpustná vláknina má schopnost absorbovat vodu, bobtnat a v trávicím traktu fermentuje, proto může být zdrojem energie.Reguluje trávení tuků a sacharidů, váže na sebe vodu a tím nabývá na objemu. To vede k pocitu nasycení. Z větší části je živinou pro mikrobiální flóru v trávicím traktu, působí tedy jako tzv. prebiotikum.

Nerozpustná vláknina v trávicím traktu nefermentuje, není zdrojem energie. Zvětšuje objem obsahu ve střevech a zkracuje dobu, po kterou tam zůstává potrava. Zejména příznivě se uplatní v tlustém střevě, kde se díky zvětšení objemu stolice naředí odpadní látky, které vznikly při trávení. Ty pak snadněji opouštějí trávicí trakt, který je tak po kratší dobu vystaven styku s potenciálně nebezpečnými látkami.

Buďte vždy elegantní !

Ekologické tašky Envirosax

Hlavní myšlenkou a smyslem výroby těchto krásných ekologických tašek je snížit množství vyprodukovaného odpadu a tím snížit ekologické zatížení naší planety.

Navíc se tyto tašky jednoduše sbalí do malého balíčku, takže je můžete mít kdykoliv u sebe, nikdy vás nepřekvapí nákup a v supermarketu si nebudete muset brát igelitovou tašku.

Rozhodnete-li se používat tašku Envirosax, je to určitě krok správným směrem.  Budete se tak podílet na ochraně krajiny kolem nás.

Himalájské ajurvédské bylinné čaje

Himalájským bylinám se již po celá staletí připisuje léčivá moc při mnoha zdravotních potížích. Jsou základem tradičního ajurvédského lékařství, které je používá v nejrůznějších kombinacích. Himalájské ajurvédské bylinné čaje jsou jedinečnou kombinací těchto staletími prověřených bylin a jejich léčivých účinků. Výrazně přispívají k obnovení tělesných a duševních sil - harmonizují tělesné funkce, podporují látkovou výměnu, přispívají k lepšímu trávení i vyměšování a regenerují tělesné tkáně. Jejich specifické účinky při pravidelném používání příznivě působí na náš celkový zdravotní stav.

Zdravá sůl

Bez soli není života. A přesto je konzumace soli v dnešní době zdraví velice škodlivá. Tento rozpor vzniká tím, že současná tzv. kuchyňská sůl má s prapůvodní solí jen velmi málo společného. Dnešní kuchyňská sůl (dále jen kuchyňská sůl) je téměř výlučně NaCl.

Přírodní krystalická himálajská sůl je mnohem více než jen NaCl: „skládá se nejen ze dvou, ale ze všech přírodních prvků“. Jsou to přesně ty přírodní prvky, z kterých se skládá naše tělo a z kterých kdysi vznikl náš život v praoceáně.

Probiotika jako prevence i lék

S probiotiky vytvoříte ideální střevní mikrofloru, která je důležitá nejen pro dobrou funkci trávicího ústrojí, ale i pro posílení imunity. Zvolte Lactomax či Acidotikum pro správnou funkci tenkého i tlustého střeva (normalizaci konzistence stolice - ochranu proti průjmu, pomoc při zácpě).

Probiotika jsou nezbytná pro obnovení správné mikroflory po užívání antibiotik, hormonů a při střevních zánětech - zničí škodlivé bakterie. Jsou důležitou prevencí vzniku žaludečních vředů či rakoviny střev.