Katalog

Články

Éterické oleje pro vyvážení naší životní energie

Éterické oleje pro vyvážení naší životní energie

Éterické oleje pro vyvážení naší životní energie

Většina z nás vede velmi hektický život: práce, spousta povinností, rodina, přátelé. Jsme velmi zaneprázdněni tím, co se děje kolem nás, protože právě dění kolem nás je velmi zátěžové a velice nás ovlivňuje. Proto naléhavě potřebujeme jakési vyvážení mezi světem vnějším a vnitřním. Je zapotřebí obnovit spojení se svým duchem a svým vnitřním zdrojem životní energie.

Éterické oleje získané z přírody mají schopnosti pročišťovat naši auru neboli energetická pole a tím nám přinášejí pevnější zdraví, štěstí a spokojenost. Jedná se o proces, který působí na jiné dimenze naší přirozenosti než jaké zná většina lid.

100 % čisté přírodní éterické oleje značky Hanna Maria se zaměřují na pročištění jemných, nehmotných částí našeho těla. I když máme pocit, že inhalováním olejů prospíváme tělu fyzickému, ve skutečnosti je to důsledek léčení energetických polí. Při léčbě nemocí se zaměřujeme především na fyzické tělo, soustředíme se na fyzické příznaky – to je běžná praxe i dnešní medicíny, lékařů - ale přehlížíme jejich duchovní a emocionální příčinu. Léčitelské umění přihlíží především k duchovní stránce člověka – duši. Ta představuje hlavní příčiny nemocí a je rozhodující pro léčbu. Terapii éterickými oleji není možno chápat jen na základě fyzického těla. Je to především naše psychika, duchovní rozpoložení a těžkosti života samého, které ovlivňují chod a stav našeho fyzického těla.

Zatímco bylinky jsou vhodné především k léčbě fyzických příznaků, éterické oleje mají díky své koncentraci a konzistenci sílu velmi intenzivně čistit a léčit auru. Posilují energetické pole člověka a tím urychlují odstraňování negativních kapes odpadu. Při vhodné relaxaci v kombinaci s použitím olejů lze navodit přímo očistný proces pro naši psychiku a uvolnit dávno potlačené emoce.

Vlastnosti éterických olejů

V dávných dobách měla přístup k olejům pouze privilegovaná elita. Nyní již mohou být oleje díky modernímu zpracování v každé domácnosti. Éterické oleje jsou extrahovány ze všech částí rostli a stromů: kořeny, oddenky, slupky, pryskyřice, stonky, kůra, listy, květy. Suroviny pro extrakci éterických olejů se liší od druhu daného oleje. Éterické oleje jsou nejsilnějšími léčivými látkami v rostlinné říši. Mají nesmírně vysokou koncentraci a potenciál účinnosti. Éterické oleje nelze zaměňovat za oleje rostlinné či ovocné. Rostlinné oleje se získávají z ořechů, semen a zrn. Jsou hustší a mastnější oproti éterickým olejům a používají se jako nosné oleje právě v kombinaci s éterickými. Pro porování můžete zjisti jednoduše tento rozdíl – rostlinné oleje po vlití do teplé vody vyplavou na hladinu a molekuly nepronikají pokožkou. Naopak éterické oleje při koupeli v nepatrném množství proniknou pokožkou a vyvolají hluboký pocit tepla. Jakmile se dostanou pod pokožku, pohybují se v mezibuněčné tekutině obklopující kožní buňky. Odtud vstupují do krve a jsou vedeny do vnitřních orgánů a do lymfatického a imunitního systému. Éterické oleje jsou těkavé, na vzduchu se rychle vypařují. Ve vodní koupeli se tento proces ještě urychluje. Éterické oleje pročišťují aurické pole a po vdechnutí jejich par do plic vstupují do fyzického těla. Molekuly oleje vstoupí do nosu, kudy se pohybují vzhůru k centru čichového orgánu. Tam se rozkmitají vlasové tenké brvy čichových čidel uvnitř nosních dírek. Tyto čichové informace jsou přenášeny nervy do mozku, kde vyvolávají vzpomínky a ovlivňují intuici a tvořivost. Kromě posilujícího účinku na fyzické tělo mají velký podíl na naši psychiku. Mohou probudit pohlavní touhu, zmírnit stres, utišit bolest a obnovit rovnováhu emocí. Aromaterapie je jak preventivním, tak léčebným nástrojem. Jejím hlavním cílem je posílit imunitní systém ěla. Aromaterapie ve zkušených, citlivých rukou je jedním z nejlepších prostředků zahánějících nepříznivé účinky stresu.

Hana Tomášková, firemním jménem Hanna Maria, se zabývá sestavováním 100% čistě přírodních éterických olejů pro vyváženost životní energie. Vychází z východních učení, využívá energetiky rostlin, vlastních zkušeností v oblasti vývoje vůní a znalostí energetických center člověka, ezoteriky, feng shui a astrologie. Suroviny pro její produkty pochází z přísně kontrolovaných ekologických plantáží z celého světa, zpracovává je podle jejích požadavků anglická firma Augustus Oils – Bordon, Hampshire.

Jak o svých produktech říká, díky těmto produktům lze ukázat život z jiné, lepší stránky. Soustřeďujeme se na pohodu, relaxaci, vyváženost psychiky, rádi bychom přispěli k léčení Vašich životních traumat, pochmurnosti a psychické skleslosti. Chtěli bychom, aby Váš život byl kvalitnější, harmoničtější, veselejší a odolnější vůči okolí, které nás každý den vtahuje do všedního dění. Aromaterapie se dá velice jednoduše uvést do Vašeho praktického života a záleží jen na Vás, jaká metoda Vás nejvíce osloví. Můžete si odpočinout při krásné hudbě a svitu svíčky a inhalovat olej pomocí aromalampy nebo rozprašovače, anebo jen nakapat několik kapek na kapesník a inhalovat. Lze využít i novinku – keramickou kostku, která je ideálním pomocníkem při inhalaci vůně. Masáže či koupele jsou také úžasnou metodou pro relaxaci. Stačí si jen vybrat produkt, který vyhovuje Vaší momentální životní situaci a už si můžete vychutnávat blahodárné účinky exkluzivního oleje.

Terapeutickou řadu posilující energetická pole (čakry) naleznete v naší nabídce.
Detailní popis je uveden u každého produktu zvlášť.

více o směsích esenciálních olejů... 

více o olejích v rozprašovačích.... 

využití v aromalampách a aromakostkách ...

 

Důležitost vlákniny v naší stravě!

 

 

 

 

 

Vláknina je významná složka potravy, která je sama obtížně stravitelná. Existují dva druhy vlákniny: rozpustná a nerozpustná.

Rozpustná vláknina má schopnost absorbovat vodu, bobtnat a v trávicím traktu fermentuje, proto může být zdrojem energie.Reguluje trávení tuků a sacharidů, váže na sebe vodu a tím nabývá na objemu. To vede k pocitu nasycení. Z větší části je živinou pro mikrobiální flóru v trávicím traktu, působí tedy jako tzv. prebiotikum.

Nerozpustná vláknina v trávicím traktu nefermentuje, není zdrojem energie. Zvětšuje objem obsahu ve střevech a zkracuje dobu, po kterou tam zůstává potrava. Zejména příznivě se uplatní v tlustém střevě, kde se díky zvětšení objemu stolice naředí odpadní látky, které vznikly při trávení. Ty pak snadněji opouštějí trávicí trakt, který je tak po kratší dobu vystaven styku s potenciálně nebezpečnými látkami.

Buďte vždy elegantní !

Ekologické tašky Envirosax

Hlavní myšlenkou a smyslem výroby těchto krásných ekologických tašek je snížit množství vyprodukovaného odpadu a tím snížit ekologické zatížení naší planety.

Navíc se tyto tašky jednoduše sbalí do malého balíčku, takže je můžete mít kdykoliv u sebe, nikdy vás nepřekvapí nákup a v supermarketu si nebudete muset brát igelitovou tašku.

Rozhodnete-li se používat tašku Envirosax, je to určitě krok správným směrem.  Budete se tak podílet na ochraně krajiny kolem nás.

Himalájské ajurvédské bylinné čaje

Himalájským bylinám se již po celá staletí připisuje léčivá moc při mnoha zdravotních potížích. Jsou základem tradičního ajurvédského lékařství, které je používá v nejrůznějších kombinacích. Himalájské ajurvédské bylinné čaje jsou jedinečnou kombinací těchto staletími prověřených bylin a jejich léčivých účinků. Výrazně přispívají k obnovení tělesných a duševních sil - harmonizují tělesné funkce, podporují látkovou výměnu, přispívají k lepšímu trávení i vyměšování a regenerují tělesné tkáně. Jejich specifické účinky při pravidelném používání příznivě působí na náš celkový zdravotní stav.

Zdravá sůl

Bez soli není života. A přesto je konzumace soli v dnešní době zdraví velice škodlivá. Tento rozpor vzniká tím, že současná tzv. kuchyňská sůl má s prapůvodní solí jen velmi málo společného. Dnešní kuchyňská sůl (dále jen kuchyňská sůl) je téměř výlučně NaCl.

Přírodní krystalická himálajská sůl je mnohem více než jen NaCl: „skládá se nejen ze dvou, ale ze všech přírodních prvků“. Jsou to přesně ty přírodní prvky, z kterých se skládá naše tělo a z kterých kdysi vznikl náš život v praoceáně.

Probiotika jako prevence i lék

S probiotiky vytvoříte ideální střevní mikrofloru, která je důležitá nejen pro dobrou funkci trávicího ústrojí, ale i pro posílení imunity. Zvolte Lactomax či Acidotikum pro správnou funkci tenkého i tlustého střeva (normalizaci konzistence stolice - ochranu proti průjmu, pomoc při zácpě).

Probiotika jsou nezbytná pro obnovení správné mikroflory po užívání antibiotik, hormonů a při střevních zánětech - zničí škodlivé bakterie. Jsou důležitou prevencí vzniku žaludečních vředů či rakoviny střev.