Katalog

Články

Gemmoterapie - léčba pro třetí tisíciletí

Gemmoterapie - léčba pro třetí tisíciletí

Žijeme na prahu třetího tisíciletí. Věda a technika zajišťují svými přínosy na jedné straně nebývalý nárůst životní úrovně naší civilizace, ale na druhé straně devastované životní prostředí, hektické tempo, stresy a jiné dopady konzumního způsobu života vyvolávají stále závažnější individuální problémy.

Dosavadní lékařská věda dosáhla v posledních letech netušeného rozvoje - moderní přístroje zajišťují přesnou diagnostiku, provádí se transplantace orgánů, vznikají stále nové a nové léky. A přesto zjišťujeme skutečnost, že se průměrný věk nejen nezvyšuje, ale stále se snižuje. Přibývá alergií, zhoubných onemocnění, stále více i mozkové mrtvice, infarkty, nádorové a další často nové choroby, které ohrožují šťastný život a zkracují průměrný věk populace.

Protože často ani klasická vyspělá medicína není schopna bez vedlejších následků řadu takových postižení řešit, vidíme dnes u stále větší části populace návrat k přírodním metodám a prostředkům prevence a léčby. - Většina léků má vedlejší účinky, při jejich užívání trpí ledviny, játra i další tělesné orgány. - Fytoterapii (léčbu pomocí rostlin a bylin) využívá člověk s úspěchem od nepaměti. Byliny či výtažky z nich obsahují stejné účinné léčivé látky jako chemicky vyrobené léky, ale lidské tělo neohrožují.
Léčba pomocí bylinek je předmětem zájmu bylinkářky paní Mgr.Jarmily Podhorné již řadu let: " Vyzkoušela jsem homeopaticky zpracované vybrané byliny, kde je využito jejich informace k léčbě, a účinky mne skutečně překvapily a potvrdily správnost nastoupené cesty. Například třezalka na nervové problémy a záněty, topol na doléčení boreliózy a mnohé další."

Při studiu herbářů a zkušeností osvědčených léčitelů narazila na relativně novou metodu gemmoterapie - léčbu pomocí tinktur z pupenů rostlin (gemmo = lat. pupen). Ta ji natolik oslovila, že postupně začala gemmoterapeutika vyrábět.
Tinktury jsou připraveny z mladých pupenů, výhonků, kořínků a jiných zárodečných tkání. Extrakcí jsou tak získávány růstové hormony, enzymy, vitamíny a další cenné látky, které se v tomto počátečním vývojovém stadiu nacházejí v rostlinách v nejvyšší koncentraci, což je u dospělých nebo sušených jedinců nedosažitelné. I když výroba těchto prostředků není jednoduchá, neboť používá jen suroviny z čistých oblastí Drahanské vrchoviny, které jsou neznečištěné průmyslovou činností, dobré výsledky a ohlasy zákazníků jsou pro ni největší odměnou.

Gemmotinktury jako preventivní i léčivý prostředek mají široké využití na celkovou revitalizaci organizmu, zlepšení imunitního systému, nervovou a trávicí soustavu, krvetvorbu, ale hlavně řadu závažných a i dnes těžko léčitelných nemocí. Vynikající výsledky jsou u boreliózy díky topolu, tamaryšek je úspěšný u krevních onemocnění a další druhy pro trávicí trakt, močové cesty, dýchací systém, kloubní aparát aj., ale úžasné výsledky má Mgr. Podhorná při léčbě nádorových nemocí.

O výsledcích své práce říká: " Věřím, že úspěchu dosahujeme komplexním přístupem, kdy bylinné tinktury dávají tělu informaci k léčení, bříza čistí tělo od odpadů a gemmoterapeutika léčí a regenerují určitý orgán nebo ústrojí. Takto sestavené kúry jsou připraveny na většinu zdravotních problémů: močové cesty, ledviny, zánět prostaty, revma, dnu, gynekologické a klimakterické potíže, cysty a myomy, kde se v poslední době daří předejít operaci, ale také léčit sterilitu, kde díky tinkturám máme již řadu dětí.
Také imunitní kúry jsou velmi úspěšné a máme dobré odezvy i na tak problematické onemocnění jako je lupénka. Zde nám pomáhá i mast ze čtyř bylin ke kombinovanému působení s tinkturami. Zlepšení pozorujeme také u srdečních potíží, křečových žil a hemeroidů stejně jako u problémů poslední doby - různých alergií a ekzémů, kde to však vyžaduje čas a trpělivost. U nervových problémů je důležité hledat prvotní příčiny a pečlivě zkoušet nejvhodnější postup a bylinky. Antibakteriální kúry jsou účinné jako prevence chřipkových epidemií a dalších virových onemocněních hlavně na podzim.
Problémy pohybového aparátu pomáhá řešit kúra, která obsahuje topol proti boreliím jako iniciátoru problémů, ale také prostředky pročištění organismu a odstranění zánětlivých stavů a dodání stopových prvků. Doplníme tedy borovici, jedli a sekvoj.
Za nejdůležitější považuji kúry z bylin a pupenů zaměřené na prevenci, léčbu a doléčování nádorů. Zde je k dispozici řada bylin, které se v kúrách obměňují a každý pozitivní výsledek a odezva od pacientů jsou pro mne hnacím motorem a pomáhají překonávat životní i podnikatelské překážky. Stále hledáme cesty, jak posilovat účinnost našich prostředků a pomoci co nejvíce lidem v jejich nelehké situaci."


V poslední době zkouší Mgr.Podhorná dvě cesty s prvními velmi dobrými výsledky. - Vybrala určité tinktury s vysokou účinností v oblasti nádorů a umístila je na měsíc do včelího biopole, aby byla podpořena jejich síla. Kontrola u několika lékařů pomocí EAV, ale hlavně odezva od lidí ukazuje, že tato cesta je správná.

Poslední novinkou je vytvoření řady gemmoglukanů kombinací gemmotinktur a beta-1,3-D-glukanu pro prevenci a léčbu nejzávažnějších onemocnění. Betaglukan získávaný z hlívy ústřičné výrazně stimuluje oslabenou imunitu aktivaci makrofágů. Prof. MUDr. Miroslav Pekárek považuje jejich použití v protinádorovém boji za jednu z priorit a jejich účinky byly potvrzeny řadou výzkumů u nás i ve světě. Proto spojením glukanu a gemmotinktur je možné dosáhnout zvýšení účinnosti a znásobení efektu obou přírodních složek. První praktické zkušenosti potvrzují očekávání. - Gemmoglukany budou do budoucna velkou nadějí pro řadu lidí postižených tak závažným onemocněním jako jsou nádorová.

Přírodní metody léčby nejsou náhradou klasické medicíny, ale mohou úspěšnou léčbu podporovat a doplňovat a především svým preventivním působením problémům předcházet bez zatěžování organismu vedlejšími účinky. Výsledky potvrzují, že gemmoterapeutika a nově i gemmoglukany jsou správným prostředkem pomoci lidem.

Důležitost vlákniny v naší stravě!

 

 

 

 

 

Vláknina je významná složka potravy, která je sama obtížně stravitelná. Existují dva druhy vlákniny: rozpustná a nerozpustná.

Rozpustná vláknina má schopnost absorbovat vodu, bobtnat a v trávicím traktu fermentuje, proto může být zdrojem energie.Reguluje trávení tuků a sacharidů, váže na sebe vodu a tím nabývá na objemu. To vede k pocitu nasycení. Z větší části je živinou pro mikrobiální flóru v trávicím traktu, působí tedy jako tzv. prebiotikum.

Nerozpustná vláknina v trávicím traktu nefermentuje, není zdrojem energie. Zvětšuje objem obsahu ve střevech a zkracuje dobu, po kterou tam zůstává potrava. Zejména příznivě se uplatní v tlustém střevě, kde se díky zvětšení objemu stolice naředí odpadní látky, které vznikly při trávení. Ty pak snadněji opouštějí trávicí trakt, který je tak po kratší dobu vystaven styku s potenciálně nebezpečnými látkami.

Buďte vždy elegantní !

Ekologické tašky Envirosax

Hlavní myšlenkou a smyslem výroby těchto krásných ekologických tašek je snížit množství vyprodukovaného odpadu a tím snížit ekologické zatížení naší planety.

Navíc se tyto tašky jednoduše sbalí do malého balíčku, takže je můžete mít kdykoliv u sebe, nikdy vás nepřekvapí nákup a v supermarketu si nebudete muset brát igelitovou tašku.

Rozhodnete-li se používat tašku Envirosax, je to určitě krok správným směrem.  Budete se tak podílet na ochraně krajiny kolem nás.

Himalájské ajurvédské bylinné čaje

Himalájským bylinám se již po celá staletí připisuje léčivá moc při mnoha zdravotních potížích. Jsou základem tradičního ajurvédského lékařství, které je používá v nejrůznějších kombinacích. Himalájské ajurvédské bylinné čaje jsou jedinečnou kombinací těchto staletími prověřených bylin a jejich léčivých účinků. Výrazně přispívají k obnovení tělesných a duševních sil - harmonizují tělesné funkce, podporují látkovou výměnu, přispívají k lepšímu trávení i vyměšování a regenerují tělesné tkáně. Jejich specifické účinky při pravidelném používání příznivě působí na náš celkový zdravotní stav.

Zdravá sůl

Bez soli není života. A přesto je konzumace soli v dnešní době zdraví velice škodlivá. Tento rozpor vzniká tím, že současná tzv. kuchyňská sůl má s prapůvodní solí jen velmi málo společného. Dnešní kuchyňská sůl (dále jen kuchyňská sůl) je téměř výlučně NaCl.

Přírodní krystalická himálajská sůl je mnohem více než jen NaCl: „skládá se nejen ze dvou, ale ze všech přírodních prvků“. Jsou to přesně ty přírodní prvky, z kterých se skládá naše tělo a z kterých kdysi vznikl náš život v praoceáně.

Probiotika jako prevence i lék

S probiotiky vytvoříte ideální střevní mikrofloru, která je důležitá nejen pro dobrou funkci trávicího ústrojí, ale i pro posílení imunity. Zvolte Lactomax či Acidotikum pro správnou funkci tenkého i tlustého střeva (normalizaci konzistence stolice - ochranu proti průjmu, pomoc při zácpě).

Probiotika jsou nezbytná pro obnovení správné mikroflory po užívání antibiotik, hormonů a při střevních zánětech - zničí škodlivé bakterie. Jsou důležitou prevencí vzniku žaludečních vředů či rakoviny střev.