Katalog

Články

Léčebné kúry firmy Naděje - návod k použití

Léčebné kúry firmy Naděje - návod k použití

Firma vyrábí

  1. výtažky (tinktury) jednak bylinné (bylinné tinktury), které jsou označeny kódem „T“ a dávkování mají stanovené na lahvičkách (je třeba se vždy držet tohoto aktuálního dávkování).
  2. Další jsou pupenové výtažky (pupenové tinktury), které jsou označeny kódem „P“ a dávkování se stanovuje dle hmotnosti toho, kdo výtažky užívá (příklad: hmotnost je 60 kg, to je 60 kapek na den, rozdělíme si tuto dávku na dvě či tři dílčí – 20kapek 3xdenně nebo 30 kapek 2x denně).
  3. Dalšími produkty jsou výtažky, které jsou obohaceny o betaglukan a jsou označeny kódy „TG“ (bylinné výtažky s betaglukanem) nebo „PG“(pupenové výtažky s betaglukanem).

Tyto základní věci je třeba vědět pro další postup jak výtažky užívat v tzv. kúrách, které jsou složeny z několika bylinných a pupenových výtažků. Jsou seřazeny vždy nejprve bylinné a pak pupenové. Například první tři jsou bylinné a další tři pupenové.  Bylinné „T“ se mohou užívat současně (nejvíce dvě až tři lahvičky) a k nim se přiřadí  jeden pupenový „P“ výtažek v pořadí první v kúře vedle bylinných. Většinou je to drenážní prostředek břízy. Lahvičky protřepeme a můžeme buď nadávkovat jednu po druhé a zapít vodou nebo lze nakapat současně do 20ml vlažnější vody (či čaje) a nechat chvíli odstát, pak podržet v ústech a polknout. Do vody kapeme vždy pokud z nějakého důvodu vadí přítomnost lihu. Tak postupujeme do využití  lahvičky. Doba užívání je buď půl hodinky před jídlem nebo hodinku po jídle. Klasické léky lze s výtažky užívat, stačí si nechat mezi užitím výtažků a léků půl hodinky odstup.

Rozhodně tyto výtažky nenahrazují klasickou léčbu (léky se nevysazují). Užívají se jako doplněk.  Užívání nevyžaduje žádnou zvláštní dietu. U citlivějších osob může dávkování být příliš velké, pak lze v těchto případech dávkování upravit na polovinu nebo raději zvolit postup užívání výtažků jedné lahvičky za druhou.

Každá kúra obsahuje bylinné výtažky (bylinné tinktury) a pupenové výtažky (extrakty z pupenů). Bylinné tinktury užíváme spolu s jednou lahvičkou extraktu z pupenů. U extraktů z pupenů se počet kapek stanoví podle hmotnosti, která se rozdělí na tři části. Většinou tento počet kapek je vyšší než u bylinných tinktur, kde je počet kapek uveden na lahvičce. Proto jsou extrakty z pupenů využívány dříve. Vždy, když dobereme extrakt z pupenů, vystřídáme jej za další v pořadí. Pokračujeme v užívání spolu s bylinnými tinkturami. Pokud některou bylinnou tinkturu využíváme, pokračujeme v užívání zbylých bez ní.

Kúra většinou obsahuje nejvíce šest lahviček a končí využitím všech postupně do konce, to znamená pokud vám dojde bylinný výtažek dříve než doužíváte všechny pupenové výtažky, pokračujete bez této bylinné tinktury dál.

Vše dobereme až do úplného konce. Kúra je asi na 3-4 týdny užívání. Po ukončení léčebné kúry je vhodné ještě jednou ji zopakovat. popř. navázat kúrou další , u které se složení změní dle aktuálního zdravotního stavu, je to vždy individuální a při dlouhodobějších potížích je třeba užívat co nejdéle a mezi kúrami dělat i pauzy. Pauza se dělá minimálně 14 dnů po využití druhé kúry, ale pokud nejsou závažnější problémy může se udělat pauza delší. 

Výtažky jsou doplňky stravy, jejích účinek je hlavně na fyziologické úrovni, harmonizují, čistí, posilují, ale všechny kúry působí i léčivě, regenerativně i preventivně. Proto si jimi může i člověk, který se cítí zdravý, jen prospět. A to je třeba si uvědomit. Zdraví si máme uchovávat a organismus udržovat zevnitř tak jako ho udržujeme i zvenku. A k tomu nám příroda poskytuje nemalé možnosti. Pokud už máme zdravotní potíže, tak nám bylinky mohou pomoci, ale chce to čas.

Výtažky z pupenů a bylin jsou zdravotně naprosto nezávadné, neobsahují žádné škodlivé látky a příměsi, neboť pupeny a byliny se sbírají v ekologicky čistém prostředí. Zdravotní nezávadnost každé tinktury potvrzuje ministerstvo zdravotnictví.

Důležitost vlákniny v naší stravě!

 

 

 

 

 

Vláknina je významná složka potravy, která je sama obtížně stravitelná. Existují dva druhy vlákniny: rozpustná a nerozpustná.

Rozpustná vláknina má schopnost absorbovat vodu, bobtnat a v trávicím traktu fermentuje, proto může být zdrojem energie.Reguluje trávení tuků a sacharidů, váže na sebe vodu a tím nabývá na objemu. To vede k pocitu nasycení. Z větší části je živinou pro mikrobiální flóru v trávicím traktu, působí tedy jako tzv. prebiotikum.

Nerozpustná vláknina v trávicím traktu nefermentuje, není zdrojem energie. Zvětšuje objem obsahu ve střevech a zkracuje dobu, po kterou tam zůstává potrava. Zejména příznivě se uplatní v tlustém střevě, kde se díky zvětšení objemu stolice naředí odpadní látky, které vznikly při trávení. Ty pak snadněji opouštějí trávicí trakt, který je tak po kratší dobu vystaven styku s potenciálně nebezpečnými látkami.

Buďte vždy elegantní !

Ekologické tašky Envirosax

Hlavní myšlenkou a smyslem výroby těchto krásných ekologických tašek je snížit množství vyprodukovaného odpadu a tím snížit ekologické zatížení naší planety.

Navíc se tyto tašky jednoduše sbalí do malého balíčku, takže je můžete mít kdykoliv u sebe, nikdy vás nepřekvapí nákup a v supermarketu si nebudete muset brát igelitovou tašku.

Rozhodnete-li se používat tašku Envirosax, je to určitě krok správným směrem.  Budete se tak podílet na ochraně krajiny kolem nás.

Himalájské ajurvédské bylinné čaje

Himalájským bylinám se již po celá staletí připisuje léčivá moc při mnoha zdravotních potížích. Jsou základem tradičního ajurvédského lékařství, které je používá v nejrůznějších kombinacích. Himalájské ajurvédské bylinné čaje jsou jedinečnou kombinací těchto staletími prověřených bylin a jejich léčivých účinků. Výrazně přispívají k obnovení tělesných a duševních sil - harmonizují tělesné funkce, podporují látkovou výměnu, přispívají k lepšímu trávení i vyměšování a regenerují tělesné tkáně. Jejich specifické účinky při pravidelném používání příznivě působí na náš celkový zdravotní stav.

Zdravá sůl

Bez soli není života. A přesto je konzumace soli v dnešní době zdraví velice škodlivá. Tento rozpor vzniká tím, že současná tzv. kuchyňská sůl má s prapůvodní solí jen velmi málo společného. Dnešní kuchyňská sůl (dále jen kuchyňská sůl) je téměř výlučně NaCl.

Přírodní krystalická himálajská sůl je mnohem více než jen NaCl: „skládá se nejen ze dvou, ale ze všech přírodních prvků“. Jsou to přesně ty přírodní prvky, z kterých se skládá naše tělo a z kterých kdysi vznikl náš život v praoceáně.

Probiotika jako prevence i lék

S probiotiky vytvoříte ideální střevní mikrofloru, která je důležitá nejen pro dobrou funkci trávicího ústrojí, ale i pro posílení imunity. Zvolte Lactomax či Acidotikum pro správnou funkci tenkého i tlustého střeva (normalizaci konzistence stolice - ochranu proti průjmu, pomoc při zácpě).

Probiotika jsou nezbytná pro obnovení správné mikroflory po užívání antibiotik, hormonů a při střevních zánětech - zničí škodlivé bakterie. Jsou důležitou prevencí vzniku žaludečních vředů či rakoviny střev.