Katalog

Články

Koupání s bylinkami

Koupání s bylinkami
Voda je nejstarší krášlicí prostředek, protože krása předpokládá čistotu. Voda nás zbavuje starostí, když ji necháme volně stékat a představujeme si, jak nám čistí tělo i odplavuje negativní myšlenky.

Až vás někdo rozčílí a nebudete se moci se zbavit vzteku, dejte si sprchu a představujte si, jak se vaše problémy a vztek čistí, nechte všechen stres odplavit z těla ven.

Vybrané bylinky do koupele - několik inspirací:

Baldrián: Koupel vhodná na večer, protože baldrián podporuje zdravý spánek.

Dubová kůra:
Koupel pomáhá proti nadměrnému pocení a ekzémům.

Sušené polní květy:
Takto připravená koupel mírně povzbuzuje organismus a látkovou výměnu. Vůně působí na celé tělo.

Levandule:
Její vůně působí příjemně na duši a stimuluje naše tělo.

Heřmánek:
Koupel vhodná pro citlivou a opotřebovanou kůži. Podporuje regeneraci kůže a poskytuje jí ochranu.

Lipové květy:
Cítíme-li podráždění, nervozní a přetížení, je vhodné použít koupel z lipových květů.

Šalvěj lékařská:
Koupel vhodná na zotavení po celodenním stresu. Účinek olejů je uvolňující a blahodárný.

Rozmarýn: Uvolňuje po náročném dni, aktivuje tělo a povzbuzuje. Vůně posiluje účinek na dýchání a prospívá naší duši.

Mateřídouška: Koupel vhodná k ochraně dýchacích cest, pomáhá zvyšovat odolnost a posiluje imunitu.

Jalovec: Podporuje prokrvení kůže a uvolňuje svalové napětí, které vzniká zejména při jednostranné tělesné práci.

Důležitost vlákniny v naší stravě!

 

 

 

 

 

Vláknina je významná složka potravy, která je sama obtížně stravitelná. Existují dva druhy vlákniny: rozpustná a nerozpustná.

Rozpustná vláknina má schopnost absorbovat vodu, bobtnat a v trávicím traktu fermentuje, proto může být zdrojem energie.Reguluje trávení tuků a sacharidů, váže na sebe vodu a tím nabývá na objemu. To vede k pocitu nasycení. Z větší části je živinou pro mikrobiální flóru v trávicím traktu, působí tedy jako tzv. prebiotikum.

Nerozpustná vláknina v trávicím traktu nefermentuje, není zdrojem energie. Zvětšuje objem obsahu ve střevech a zkracuje dobu, po kterou tam zůstává potrava. Zejména příznivě se uplatní v tlustém střevě, kde se díky zvětšení objemu stolice naředí odpadní látky, které vznikly při trávení. Ty pak snadněji opouštějí trávicí trakt, který je tak po kratší dobu vystaven styku s potenciálně nebezpečnými látkami.

Buďte vždy elegantní !

Ekologické tašky Envirosax

Hlavní myšlenkou a smyslem výroby těchto krásných ekologických tašek je snížit množství vyprodukovaného odpadu a tím snížit ekologické zatížení naší planety.

Navíc se tyto tašky jednoduše sbalí do malého balíčku, takže je můžete mít kdykoliv u sebe, nikdy vás nepřekvapí nákup a v supermarketu si nebudete muset brát igelitovou tašku.

Rozhodnete-li se používat tašku Envirosax, je to určitě krok správným směrem.  Budete se tak podílet na ochraně krajiny kolem nás.

Himalájské ajurvédské bylinné čaje

Himalájským bylinám se již po celá staletí připisuje léčivá moc při mnoha zdravotních potížích. Jsou základem tradičního ajurvédského lékařství, které je používá v nejrůznějších kombinacích. Himalájské ajurvédské bylinné čaje jsou jedinečnou kombinací těchto staletími prověřených bylin a jejich léčivých účinků. Výrazně přispívají k obnovení tělesných a duševních sil - harmonizují tělesné funkce, podporují látkovou výměnu, přispívají k lepšímu trávení i vyměšování a regenerují tělesné tkáně. Jejich specifické účinky při pravidelném používání příznivě působí na náš celkový zdravotní stav.

Zdravá sůl

Bez soli není života. A přesto je konzumace soli v dnešní době zdraví velice škodlivá. Tento rozpor vzniká tím, že současná tzv. kuchyňská sůl má s prapůvodní solí jen velmi málo společného. Dnešní kuchyňská sůl (dále jen kuchyňská sůl) je téměř výlučně NaCl.

Přírodní krystalická himálajská sůl je mnohem více než jen NaCl: „skládá se nejen ze dvou, ale ze všech přírodních prvků“. Jsou to přesně ty přírodní prvky, z kterých se skládá naše tělo a z kterých kdysi vznikl náš život v praoceáně.

Probiotika jako prevence i lék

S probiotiky vytvoříte ideální střevní mikrofloru, která je důležitá nejen pro dobrou funkci trávicího ústrojí, ale i pro posílení imunity. Zvolte Lactomax či Acidotikum pro správnou funkci tenkého i tlustého střeva (normalizaci konzistence stolice - ochranu proti průjmu, pomoc při zácpě).

Probiotika jsou nezbytná pro obnovení správné mikroflory po užívání antibiotik, hormonů a při střevních zánětech - zničí škodlivé bakterie. Jsou důležitou prevencí vzniku žaludečních vředů či rakoviny střev.