Katalog

Články

Trápí Vás hučení v uších

Trápí Vás hučení v uších

Tento nepříjemný problém může být dlouhotrvající, úporný a neodbytný. Hučení v uších souvisí hlavně s vnitřním strachem, například o svoje blízké. Přestaňte se trápit, zkuste se od starostí vnitřně oprostit. Pomoci si můžete i bylinkami...

Do sklenice s víčkem namíchejte čajovou směs ze sušených bylinek.

Postačí:
1 polévková lžíce květu řebříčku

2 lžíce drcených listů jitrocele

3 lžíce natě pohanky

1-2 lžičky máty

Podíl máty je nejmenší, neboť její peprná chuť je velmi výrazná, avšak účinná protože se člověk uvolní a odreaguje se od nějakého problému ve svém okolí. Usušená
nať pohanky, kterou si můžete sama zasít do většího truhlíku, dodá tělu rutin pro
zpevnění cév.

Jak pít: vrchovatou lžíci směsi zalijte půl litrem vroucí vody a nechte 5 minut louhovat Čaj popíjejte během několika hodin teplý, a to po dobu 7-14 dní.

Hojivá tinktura
Kořen kostivalu lékařského očistěte, nakrájejte na tenké plátky a zalijete Alpou tak, aby byl ponořený asi 1-2cm pod hladinou. Sklenici zavíčkujte a postavte za okno, nejlépe tam, kam svítí slunce (20-30 0c). Nechte asi týden louhovat, obden promíchejte. Tinkturu pak můžete vtírat po kapkách nejen kolem uší, ale všude, kde vnímáte nějaký problém. Díky alkoholu, ve kterém je kořen rozpuštěný, se rychle vstřebává do hloubky. Kostival lékařský má blahodárné účinky pro všechny nemocné buňky v těle. Obsahuje velké množství vápníku - působí rychle na poranění kostí a kloubů i na záněty vazů, svalů a dásní (paradontoza), ale také proti bolestem hlavy.

Psyllium, aneb zácpa je příliš velký luxus


Zácpu (obstipaci) nebere řada lidí pořád ještě dost vážně. Přitom je zácpa, zadržující v těle produkty rozkladu jako septik, jednou z hlavních příčin stárnutí a různých typů vážných nemocí až po rakoviny, zejména nejčastější z nich - rakovinu tlustého střeva. Zácpa působí zhoubně i na pleť, proto si nejúspěšnější francouzské modelky aplikují pravidelně klystýr. Zácpu ovšem mít nemusíme. V podstatě je produktem lajdáctví.


Doporučení: Jedním z nejlepších regulátorů pravidelné zdravé stolice je užívání 1 až 2 lžiček rozdrcených obalů semene indického jitrocele (psyllia).


Přírodní vláknina Psyllium vypuzuje stolici mechanickou silou. Na rozdíl od řady projímadel není návykové. Dovede zvětšit až čtrnáctkrát svůj objem a při trochu pravidelnější konzumaci působí ve střevech asi jako kartáč. Brání vzniku polypů, příznivě ovlivňuje už existující, a tím, že nedovolí stolici ve střevech kvasit a hnít, ochraňuje játra, čistí krev a dokonce snižuje hladinu cholesterolu (rovněž produktu nedokonalého spalování).


Psyllium má i jiná nesporná plus:

  • obsahuje kyselinu křemičitou, důležitou pro kvalitu vlasů, zubů, nehtů a pleti
  • obsahem vápníku se podílí na správné hustotě kostí
  • obsahem draslíku a pektinů zase na činnosti srdce
  • tlumí kašel, je protizánětlivé až antibiotické, je hojivé
  • tím, že usiluje o správnou konzistenci stolice (ani tuhou, ani řídkou), umí stolici podle potřeby také zahustit
  • pohlcuje nadbytečnou vodu za vzniku hojivého gelu, blahodárně působícího na sliznice žaludku a střev. Této vlastnosti indického jitrocele se s úspěchem využívá u vředové choroby tlustého střeva a dokonce u Crohnovy nemoci provázené průjmy. Užití psyllia zde musí být velmi pozvolné, nejlépe v množství čtvrt lžičky několikrát denně
  • u průjmů navíc doporučují indičtí odborníci nerozpouštět psyllium v tekutině, nýbrž v jogurtu. Je patrné, že pravidelné užívání obalů semen indického jitrocele má téměř univerzální ozdravující účinek na lidský organizmus.

Autoři článku:
RNDr. Pavel Popov