Katalog

Články

Přírodní kosmetika

Kosmetika z konopí

Kosmetika z konopí

Konopí je ze známých důvodů problematická rostlina. Vlastnosti, kvůli nimž se využívá jako droga nebezpečná pro zdraví lidí, však zastínily další neskromné přednosti, o nichž se ví už tisíce let.
Krása a zdraví zn. levně !

Krása a zdraví zn. levně !

Máme několik dobrých tipů - např.: Med zvláčňuje suché rty. Jestli ráda mlsáte, budete tuhle ozdravnou kůru dodržovat obzvlášť ráda. Na noc prostě naneste na rty štětečkem vrstvu sladkého medu a když se vám ho podaří nesníst, bude ráno popraskaná pusa dávnou minulostí a zrcadlo vás potěší pohledem na sametovou krásu.
Řebříčkový olej na opalování

Řebříčkový olej na opalování

10 dkg čerstvé kvetoucí natě řebříčku zalijeme 1 litrem oleje (nejlepší je slunečnicový), sklenici dobře uzavřeme a asi 3 hodiny vaříme na mírném ohni ve vodní lázni.
Kosmetika a bylinky

Kosmetika a bylinky

Kosmetika je velice komplikovaná disciplina. Existuje mnoho názorů na to, co vše tento pojem zahrnuje. Někdo kosmetikou myslí péči o pleť, zejména v obličejových partiích a dekoltu, jiný si pod tímto pojmem vybaví spíše techniku líčení, aby se zakryly pleťové defekty.
Rozmazlená těla

Rozmazlená těla

Zábaly mají velkou tradici v kosmetice i v medicíně a sotva se najde ignorant, který nezažil například Priessnitzův obklad. O pozitivním působení na lidský organismus není pochyb. Vedle klasické kombinace studené vody a prostěradla, do kterého vás zabalí při, horečce, působí kosmetické zábaly báječně relaxačně. Připomínají proces, kdy se neatraktivní housenka zakuklí a pak rozbalí už jako nádherný motýl.
To nejlepší z přírody

To nejlepší z přírody

Protože se k výrobě přírodní kosmetiky používají jen přírodní ingredience, je k vaší pleti maximálně šetrná. Seznamte se s některými bylinkami, ze kterých se přírodní krémy vyrábějí. Rozjasní vám pleť nebo zpevní vlasy.
Med - elixír života

Med - elixír života

Obyčejný med. A přitom je plný života. Lidoví léčitelé mu přisuzují jedinečné výživné vlastnosti a léčivé účinky. Dokonce je jimi nazýván elixírem mládí a uznáván je také jako účinné afrodiziakum. Podle moderních lékařů dodává med „pouze“ energii ve formě jednoduchých sacharidů. I to však stačí k tomu, aby byl lidskému tělu prospěšný.
Pleťová voda z černého bezu pro každý den

Pleťová voda z černého bezu pro každý den

Mým favoritem mezi bylinkami je černý bez a proto ho zužitkovávám v nejrůznějších podobách. Dovoluji si představit "svou pleťovou vodu", která prostě nemá chybu:
Silně stahující prostředek na rozšířené póry

Silně stahující prostředek na rozšířené póry

1 díl kvetoucí mateřídouškové natě zalijeme vroucí vodou.
Stejně velký díl mateřídoušky zalijeme alkoholem (já používám obyčejnou vodku, starorežnou a vůbec nejlepší byla
Domácí repelent

Domácí repelent

Do 3/4 l octa naložíme 3 velké polévkové lžíce listů meduňky, 3 pol. lž. máty (sbírat těsně před rozkvětem - celou nať), 3 pol. lž. květu levandule  a 3 pol. lž. šalvěje.

Bylinné a kořeněné soli

Bylinné a kořeněné soli Cereus nabízí lahodné spojení himálajské krystalické růžové soli se směsí kvalitních bylinek v BIO kvalitě. Dobrou chuť!

Koupelová sůl

Himálajská sůl Cereus je vytěžena z jednoho z nejstarších přírodních zdrojů na zemi. Obsahuje řadu minerálních látek a stopových prvků. Koupel v ní je příjemná, osvěžující relaxace očistná pro kůži, vlasy, ale i klouby a tkáně. Pomocí osmózy uvolňuje z těla škodlivé a jedovaté látky a doplňuje minerály.

Čakrové svíce

Čakry jsou energetická centra v těle, která se mohou aktivovat barvami. Jasnovidní lidé  barvy čaker vidí. Když jsou všechny barvy jako v duze rovnoměrně aktivovány, procitne člověk ve svůj plný potenciál. Pokud dokážeme udržet naše čakry v harmonii, ovlivníme tím velmi pozitivně naše fyzické i duševní zdraví.