Katalog

Články

Často kladené otázky

Jak poznám, že jste přijali objednávku?

Na Váš e-mail, který jste udali v objednávkovém formuláři, přijde automaticky potvrzení objednávky.

Proč mi nepřišlo žádné potvrzení objednávky?

Může se to stát, je pro to několik důvodů - buď máte zaplněnou schránku (odmažte staré e-maily) nebo jste při vyplňování zadali špatně svoji e-mailovou adresu, proto je tak důležité vždy překontrolovat zadání vašeho e-mailu před odesláním objednávky.

Jak poznám, že jste mi odeslali zboží?

Na Váš e-mail přijde potvrzení o vyexpedování zboží. Po předání dopravci dostanete další e-mail od dopravce s číslem zásilky a poté můžete sledovat pohyb Vaší zásilky na internetu na stránkách přepravní společnosti.

Proč bývají na faktuře jména psaná malými písmeny? 

Máme naším webovým programem umožněn export objednávek do ekonomického systému (účetnického programu), takže to, co vy napíšete při vyplňování fakturačních údajů, to se objeví na faktuře. - Stejně tak i na adresním štítku na balíku. Často se stává, že naimportovaná adresa nesouhlasí s databází adres u dopravců, takže jejich program odmítne Vaši adresu na štítek vytisknout - pak se stáváme "detektivy", kdy pátráme nejen po Vašem správném příjmení, ale především po správné adrese - velmi často nesouhlasí poštovní směrovací číslo se jménem města, které je uvedeno v objednávce.

Kdy obdržím objednané zboží?

Pokud zvolíte způsob platby "na dobírku", pak vaši objednávku vyřídíme obratem, nejpozději ve výjímečných případech do 10 dnů (o tom vám bude podána zpráva). Ve většině případů se nám daří zboží odeslat hned druhý den po obdržení objednávky.

Pokud zvolíte platbu bankovním převodem, zboží bude odesláno okamžitě po převodu finanční částky na účet v bance (v případě nějakého nečekaného problému Vás kontaktujeme).

Proč mám nakupovat právě u vás?


Jsme schopni garantovat velmi slušné ceny, jen kvalitní zboží, včasné vyřízení objednávky i dodání zboží. Velkou předností je možnost výběru zboží v pohodlí domova, dostatek času a klidu k přečtení podrobných popisů (+ foto) u jednotlivých produktů.

Máte stanovenou minimální cenu objednávky?

V případě platby kartou či platebním převodem předem nemáme (při platbě na dobírku musí být minimální hodnota zboží 200,-- Kč). I když nám objednávky 1 sáčku byliny či čaje nepokryjí ani náklady na balicí materiál (všechny práce spojené s expedováním děláme pak samozřejmě také zadarmo), chceme tak vyjít vstříc zákazníkům, kteří nemají možnost sehnat toto někde jinde.

Zvažte sami, jestli chcete při malé objednávce platit poštovné, resp. dopravné, které je podle způsobu platby a volby dopravce (Česká pošta, dopravce Geis nebo expresní přepravní služba PPL) různě vysoké (více v obchodních podmínkách). 

Dodáváte zboží na Slovensko?

Ano, ale vzhledem s problémům v minulosti vyřizujeme pouze objednávky zaplacené platební kartou. Podrobnosti najdete v našich obchodních podmínkách.

Proč se nemůže objednávat ze Slovenska na dobírku jako tomu bylo dříve?

K tomuto opatření jsme museli přistoupit vzhledem k tomu, že se nám opakovaně vracely ze Slovenska nevyzvednuté zásilky a pro nás to znamená nejen zbytečnou ztrátu času při expedici, ale i ztrátu finanční, protože samozřejmě musíme zaplatit v takových případech náklady za dopravu zásilky na Slovensko a zpět.

Důležitost vlákniny v naší stravě!

 

 

 

 

 

Vláknina je významná složka potravy, která je sama obtížně stravitelná. Existují dva druhy vlákniny: rozpustná a nerozpustná.

Rozpustná vláknina má schopnost absorbovat vodu, bobtnat a v trávicím traktu fermentuje, proto může být zdrojem energie.Reguluje trávení tuků a sacharidů, váže na sebe vodu a tím nabývá na objemu. To vede k pocitu nasycení. Z větší části je živinou pro mikrobiální flóru v trávicím traktu, působí tedy jako tzv. prebiotikum.

Nerozpustná vláknina v trávicím traktu nefermentuje, není zdrojem energie. Zvětšuje objem obsahu ve střevech a zkracuje dobu, po kterou tam zůstává potrava. Zejména příznivě se uplatní v tlustém střevě, kde se díky zvětšení objemu stolice naředí odpadní látky, které vznikly při trávení. Ty pak snadněji opouštějí trávicí trakt, který je tak po kratší dobu vystaven styku s potenciálně nebezpečnými látkami.

Buďte vždy elegantní !

Ekologické tašky Envirosax

Hlavní myšlenkou a smyslem výroby těchto krásných ekologických tašek je snížit množství vyprodukovaného odpadu a tím snížit ekologické zatížení naší planety.

Navíc se tyto tašky jednoduše sbalí do malého balíčku, takže je můžete mít kdykoliv u sebe, nikdy vás nepřekvapí nákup a v supermarketu si nebudete muset brát igelitovou tašku.

Rozhodnete-li se používat tašku Envirosax, je to určitě krok správným směrem.  Budete se tak podílet na ochraně krajiny kolem nás.

Himalájské ajurvédské bylinné čaje

Himalájským bylinám se již po celá staletí připisuje léčivá moc při mnoha zdravotních potížích. Jsou základem tradičního ajurvédského lékařství, které je používá v nejrůznějších kombinacích. Himalájské ajurvédské bylinné čaje jsou jedinečnou kombinací těchto staletími prověřených bylin a jejich léčivých účinků. Výrazně přispívají k obnovení tělesných a duševních sil - harmonizují tělesné funkce, podporují látkovou výměnu, přispívají k lepšímu trávení i vyměšování a regenerují tělesné tkáně. Jejich specifické účinky při pravidelném používání příznivě působí na náš celkový zdravotní stav.

Zdravá sůl

Bez soli není života. A přesto je konzumace soli v dnešní době zdraví velice škodlivá. Tento rozpor vzniká tím, že současná tzv. kuchyňská sůl má s prapůvodní solí jen velmi málo společného. Dnešní kuchyňská sůl (dále jen kuchyňská sůl) je téměř výlučně NaCl.

Přírodní krystalická himálajská sůl je mnohem více než jen NaCl: „skládá se nejen ze dvou, ale ze všech přírodních prvků“. Jsou to přesně ty přírodní prvky, z kterých se skládá naše tělo a z kterých kdysi vznikl náš život v praoceáně.

Probiotika jako prevence i lék

S probiotiky vytvoříte ideální střevní mikrofloru, která je důležitá nejen pro dobrou funkci trávicího ústrojí, ale i pro posílení imunity. Zvolte Lactomax či Acidotikum pro správnou funkci tenkého i tlustého střeva (normalizaci konzistence stolice - ochranu proti průjmu, pomoc při zácpě).

Probiotika jsou nezbytná pro obnovení správné mikroflory po užívání antibiotik, hormonů a při střevních zánětech - zničí škodlivé bakterie. Jsou důležitou prevencí vzniku žaludečních vředů či rakoviny střev.