Pasuchaca

Geranium dielsianum

Pasachuca je jihoamerická bylina, která se tradičně používá jako přírodní antibiotikum. Najdete ji v jihoamerických Andách ve výšce nad 3 000 metrů nad mořem. Patří mezi rostlinky tak zvaného endemického druhu, což znamená, že se nachází pouze v jedné lokalitě. Dožívá se mnoha let a dorůstá do výšky okolo 35 cm. Má temně zelené laločnaté listy, květy pak krásně fialové až oranžové.

Pasuchaca

Pasuchaca léčí slinivku břišní a diabetes

Pasuchaca má díky svým obsahovým látkám (flavonoidy, glykosidy, antocyanidiny, saponidiny, silice s obsahem seskviterpenů, kyselinu chebulagovou a dehydrodigalovou, β-citronellal, slizy a geranioltřísloviny, škrob, polysacharidy, pektin a kyselinu gallovou) velmi pozitivní vliv při diabetes, kdy snižuje vysokou koncentraci plazmatické glukózy.Nejvíce se však osvědčila při léčbě slinivky břišní. Pasachuca má pozitivní vliv na její funkci a regeneraci jejích buněk.

Pasuchaca má mírné antioxidanční účinky, pročišťuje tak krev a má i protizánětlivé vlasnosti, kdy má největší vliv proti zánětům kůže. Posiluje imunitní systém, má tedy blahodárný vliv na celý organismus. Je vhodná při problémech se zažívacím ústrojím, zklidňuje podrážděný žaludek a ulevuje od žlučníkových potíží. Používá se i při žaludečných katarech a vředech.

Pasuchaca - Geranium dielsianum

Pasuchaca si také poradí se silnou menstruací

Osvědčila se v léčbě ženských potíží. Odstraňuje nežádoucí projevy vaginálních mykóz a preventivně zamezuje jejich vzniku. Stejně tak má skvělý účinek při léčbě silné menstruace. Jelikož pasuchaca působí jako antimykotikum, je účinná při léčbě různých druhů průjmů. 

V dnešní době je pasuchaca doporučována i pro léčbu hemeroidů, malárie, cholery, jako kloktadlo při bolestech dásní a zubů, či hrdla nebo krku. Též ji využijete jako podpůrnou rostlinku při léčbě Crohnovi choroby a tuberkulózy.

Pasuchaca má léčivé účinky v případě:

Meridiány:

Meridián jater 

Meridián sleziny a slinivky

Meridián žaludku

Orgány:

Játra

Slinivka břišní

Žaludek

Žlučník

Problematika:

Cévy a oběhový systém

Crohnova choroba

Hemeroidy

Malárie

Menstruační cyklus

Nevolnost a průjem

Normální hladina cukru v krvi

Péče o pokožku

Posílení imunitního systému

Tuberkulóza

Zažívání a trávení

Zuby a dásně

 

Pasuchaca je k dostání v těchto produktech:

Byliny sypané:

Pasuchaca - sušená bylina 100 g - Salvia Paradise

 

Chcete si přečíst o jiné bylince? 

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z