Ženšen pravý

Panax ginseng

Ženšen pravý je botanická bylina, která dorůstá do výšky až 60 cm. Její podzemní část obsahuje 1-2 celerovité kořeny, které mají tendenci se i větvit. Jejich délka pak činí i několik desítek centimetrů, v průměru pak měří 3 cm. Ženšen pak pochází ze zalesněných oblastí severovýchodní Číny, dále pak východního Ruska. Na mnoha místech Číny je uměle pěstován.

Ženšen pravý - CestaBylin

Ženšen pravý je lékem na nádorové onemocnění

Ženšen pravý patří mezi nejznámější exotické léčivé byliny. Nejvýznamnější a nejvíce užívanou částí Ženšenu je právě jeho kořen. Kořen obsahuje cenné látky, které blahodárně působí na celý organismus. Je známým antioxidantem a má silné antibakteriální účinky. Díky svým schopnostem je vyhledávaným lékem v boji s nádorovým onemocněním. Pokud tato nemoc propukne, užívání ženšenu napomáhá od případných nežádoucích projevů jakými jsou bolesti nebo únava.

Ženšen se doporučuje diabetikům, protože výrazně snižuje hladinu cukru v krvi a má tedy pozitivní dopad na léčbu tohoto onemocnění. Prokázané jsou jeho účinky na mozkovou činnost. Zvyšuje koncentraci hemoglobinu v krvi a tím předchází anémii. Také je známý jeho příznivý vliv na hormonální aktivitu u mužů i u žen.

Ženšen pravý léčí srdce - CestaBylin

Ženšen zklidňuje mysl, pomáhá se koncentrovat a léčí srdce

Ženšen pomáhá uklidnit zaneprázdněnou mysl a navozuje duševní klid. Má také prokazatelné účinky v oblasti kardiovaskulárního zdraví (zpomaluje srdeční frekvenci, navyšuje cévní objem, zlepšuje cévní průtok, tím snižuje riziko infarktu a mrtvice), nervového systému a imunity. 

Podle některých autorů má ženšen pravý obsahové látky, které vykazují kardioprotektivní efekt. Napomáhá snížení hypertrofie srdečního svalu, snížení rizika ischemické choroby srdeční a zlepšení srdeční funkce. Ženšen je tedy pro srdce velmi důležitou bylinou.

Tělu navíc dodává energii a posiluje jeho vitalitu. Pomáhá také snížit cholesterol, diabetes, zlepšit paměť, zvýšit kognitivní funkce, posilovat slezinu, podporovat funkci a aktivitu imunitního systému, snižuje také stres a zlepšuje erekci a sexuální výkonnost.

Ženšen pravý má léčivý účinky v případě:

Orgány:

Játra

Mozek

Slezina

Srdce

Problematika:

Cévy a oběhový systém

Duševní pohoda

Energie a vitalita

Cholesterol

Mozková činnost

Mužský hormonální systém

Normální hladina cukru

Podpora při rakovině

Posílení imunity

Posílení paměti

Posílení soustředění

Sexualita

Stres, nervozita a napětí

Zdravé srdce

Ženský hormonální systém

 

Ženšen najdete v těchto produktech:

Bylinné kapky:

Bylinné kapky ENERGIE - 50ml - Dr. Popov

Dračí síla - bylinné kapky - 50ml - Grešík

Ženšen - bylinné kapky - 50ml - Grešík

Bylinné kapsle:

Ženšen pravý 6letý - ginseng kapsle BIO - Salvia Paradise

Bylinné tinktury:

Ženšen pravý 6letý - AF tinktura BIO 50 ml - Salvia Paradise

 

Chcete si přečíst o jiné bylince? 

A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z