Milí zákazníci, vzhledem k aktuální situaci je platba na dobírku zrušená. Plaťte předem platební kartou, přes Twisto nebo převodem na účet. Chráníte tím sebe a především kurýry. Děkujeme za pochopení.

Himálajská jedlá sůl Kelpanka s mořskou řasou BIO - 200g - Cereus

Akce BIO KVALITA
39 Kč –15 %
Himálajská jedlá sůl Kelpanka s mořskou řasou BIO - 200g - Cereus
39 Kč –15 % 33 Kč / balení 165 Kč / 1000 g
Skladem
Můžeme doručit do:
8.4.2020

Kelpanka je unikátním spojením diamantové himálajské soli s mořskou řasou Kelp, která je bohatým zdrojem jódu přírodního původu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Himálajská sůl s mořskou řasou - KELPANKA

Kelpanka je unikátním spojením diamantové himálajské soli s mořskou řasou Kelp, která je bohatým zdrojem jódu přírodního původu. Himálajská diamantová sůl získala přidáním mořské řasy Kelp v Bio kvalitě přidanou hodnotu, která zajistí dostatečný příjem a vysoké využití přírodního jódu rostlinného původu.

Maximální doporučená denní dávka soli pro dospělého čkověka je 5 g. V 5 gramech Kelpanky je obsaženo 85,6% DDD jodu (doporučené denní dávky).

Složení: krystalická sůl v ryze panenské podobě z oblasti Himálají, mořská řasa Kelp

Mořská řasa Kelp Řasy z rodu Laminariaceae jsou jediné z mnoha různých druhů, které obsahují jód. Více než 90 % jódu v mořských řasách je ve formě rozpustné. Tyto mořské řasy obsahují vysoký podíl jódu a díky tomu velmi úspěšně působí na stav organismu při snížené funkci štítné žlázy. Působí při únavě jako stimulant a dodávají tělu novou energii. Příznivě ovlivňují také stav zubů, kůže, vlasů a nehtů. K tomu, abychom přijmuli nezbytnou denní dávku jódu, museli bychom sníst přes 5 kg ovoce a zeleniny nebo 4 kg obilí a ořechů! Není-li naše strava bohatá na mořské živočichy, můžeme vyřešit problém nedostatku jódu tím, že jej budeme doplňovat kelpem. Nejlepší přírodní zdroj jódu. Kelp obsahuje hojnost minerálů a stopových prvků, zvláště jódu, který často chybí v zemědělských půdách. V čerstvém stavu obsahuje kelp okolo 100.000 mcg jódu na 1 libru váhy (445 g), zatímco v sušeném stavu je to asi 10x více.

Pokud je prášek z kelpu používán jako koření, dodává 10x více jódu než jodidovaná sůl. Jód normalizuje vylučování tyroidu. Jestliže je jódu ve stravě nedostatek, zpomalí se činnost štítné žlázy, a to může vést k celé řadě poruch. Jestliže je vaše štítná žláza málo aktivní, mohou vás sužovat problémy, jako je suchá kůže, náchylnost k rýmám, suché a lámavé vlasy, únavnost, pomalu rostoucí nehty a mnoho dalších. Kelp dodává štítné žláze jód a tím zrychluje metabolismus, což má kladný vliv na přeměnu potravy na energii. Tím se zároveň zvýší tělesná teplota a dojde k úbytku váhy. Lidé, kterým je často zima, nebo ti, kteří jsou citliví na chladné počasí, se mohou cítit lépe, budou-li doplňovat svou výživu kelpem. Kelp může nahradit či doplnit jodidovanou sůl při léčbě a prevenci strumy, což je zvětšení štítné žlázy v důsledku nedostatku jódu v potravě. V některých oblastech byla dokonce jodidovaná sůl shledána nedostatečnou prevencí tohoto onemocnění, nebyla-li kelpem doplňována.

Kontakt na výrobce: Cereus s.r.o., IČ: 26156687, Polní 286, 252 29, Lety u Dobřichovic

BIO produkty jsou kontrolovány organizací ABCERT - CZ-BIO-002.

Doplňkové parametry

Kategorie: Himálajská jedlá sůl
Velikost balení: 200 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.