Milí zákazníci, vzhledem k aktuální situaci je platba na dobírku zrušená. Plaťte předem platební kartou, přes Twisto nebo převodem na účet. Chráníte tím sebe a především kurýry. Děkujeme za pochopení.

Komplet vitamínů B forte - 60 tbl. - expirace 20. 6. - VitaHarmony

127 Kč –28 %
Komplet vitamínů B forte - 60 tbl. - expirace 20. 6. - VitaHarmony
127 Kč –28 % 92 Kč / balení 1,53 Kč / 1 ks
2 kusy

Vitaminy skupiny B jsou užívány pro svůj podpůrný vliv mozkové činnosti. Jejich nedostatek může způsobit přecitlivělost, stres, poruchy spánku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Komplet vitamínů B-forte - 60 tablet

Doplněk stravy

Vitaminy skupiny B jsou užívány pro svůj podpůrný vliv mozkové činnosti, schopnost zvyšovat odolnost proti stresu a nezastupitelnost při využívání energie z živin. Jedna z hlavních funkcí, která je společná celé skupině vitaminů B, je pomoc při mezibuněčném metabolismu a všeobecná podpora centrální nervové soustavy. Jejich nedostatek může způsobit přecitlivělost, stres, neschopnost se koncentrovat, poruchy spánku a ve stáří může vést až k vážným onemocněním (Parkinson, Alzheimer).

Vitaminy skupiny B patří k hydrofilním vitaminům, tedy k vitamínům rozpustným ve vodě, proto lidské tělo není schopno ukládat vitaminy této skupiny do velkých rezerv a je důležité, aby byl jejich přísun nejen dostatečný, ale také pravidelný. Vitaminy B jsou ve většině případů esenciální látky, to znamená, že si je tělo neumí samo vytvořit. Některé sice jsou vytvářeny v tlustém střevě zvláštními bakteriemi, jsou ale velmi citlivé na antibiotika. Proto je vhodné při léčbě antibiotiky zajistit dostatečný přísun vitaminů skupiny B.

Studie prokázaly, že největší účinnost mají vitaminy skupiny B jsou-li zastoupeny společně. Oproti běžným přípravkům tohoto typu je přípravek KOMPLET B VITAMINŮ bohatší o kyselinu listovou, vitamin B12 pro posílení nervové soustavy, inositol pro správnou funkci mozku, cholin pro bystrou paměť a biotin, někdy nazývaný jako vitamin H, který se podílí na látkové výměně. Vitamin B12 je velice důležitý pro vegetariány, kteří jsou jako lidé konzumující bezmasou stravu všeobecně postiženi jeho nedostatkem.

Kuřáci a starší osoby trpí nedostatkem zejména kyseliny listové. Ta je nezbytná pro tvorbu červených krvinek, napomáhá zdravému vývoji v prenatálním věku a kuřákům pomůže snížit riziko rakoviny plic. Je známo, že v našich podmínkách je relativně častý nedostatek vitaminu B6. Vitamin B6 společně s inosilem významně povzbuzuje mozkovou činnost a proto lidé užívající antidepresiva, která mají opačný účinek, by se o kombinaci těchto přípravků měli poradit se svým ošetřujícím lékařem. Poměrně známá je schopnost vitaminů skupiny B odpuzovat hmyz. Je-li Vaše tělo dostatečně zásobeno vitaminy B, neměli byste si stěžovat na přehnanou pozornost klíšťat a nejrůznějších okřídlených útočníků. Přípravek Komplet B vitaminů spolehlivě zajistí pokrytí denní dávky v bezpečné míře.

SLOŽENÍ hmot./tbl. %DDD

VITAMIN B1 - THIAMIN 10 mg 714,3

VITAMIN B2 - RIBOFLAVIN 10 mg 625

VITAMIN B3 - NIACIN 50 mg 277,8

VITAMIN B4 - KYS. LISTOVÁ 200 µg 100

VITAMIN B5 - KYS. PANTOTHENOVÁ 25 mg 416,7

VITAMIN B6 - PYRIDOXIN 10 mg 500

VITAMIN B7 - BIOTIN 50 µg 33,3

VITAMIN B8 - CHOLIN 50 mg *

VITAMIN B9 - INOSITOL 50 mg *

VITAMIN B12 - KOBALAMIN 10 µg 1000

DDD - denní doporučená dávka

Upozornění: Obsah začněte užívat pouze z nepoškozeného bezpečnostního obalu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno dětem do 3 let. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Při přetrvávání obtíží se obraťte na svého lékaře.

Kontakt na výrobce: 

VitaHarmony, spol. s r.o.
Vyhlídka 39
638 00 BRNO - Lesná
Česká republika
 
IČO: 25322931
DIČ: CZ25322931

Doplňkové parametry

Kategorie: VITAMÍNY A DOPLŇKY STRAVY
Vitamíny: B1, B2, B3, B6, B9, B12
? Struktura: Tablety
? Problematika: Duševní pohoda, Mozková činnost, Posílení soustředění, Zdravý spánek
Velikost balení: 60 tablet

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.