Obchodní podmínky

V následujícím textu naleznete informace týkající se podmínek nákupu v tomto internetovém obchodě.

Kupní smlouva

Každá objednávka je závazná (Občanský zákoník § 544-545, zákon č. 40/1964 Sb) dle našich obchodních podmínek. Odesláním objednávky stvrzujete, že jste se seznámili s obchodními podmínkami našeho internetového obchodu www.cestabylin.cz a  souhlasíte  s níže uvedenými obchodními podmínkami – s odvoláním na §273 Obchodního zákoníku.

Kupní smlouva vzniká přijetím objednávky kupujícího prodávajícím. Veškeré objednávky provedené přes objednávkový formulář, e-mailem nebo telefonicky jsou závazné. Předmětem smlouvy je zboží uvedené v kupní smlouvě – objednávce. Kupní smlouva je uzavřena formálním potvrzením objednávky prodávajícím.

Objednávka

1. Objednávku zboží vytvoříte postupem, který je podrobně popsán v návodu Jak nakupovat. Minimální hodnota objednávky není stanovena.

2. Po odeslání objednávky Vám bude odesláno e-mailem její potvrzení. V případě, že v tomto potvrzení naleznete nějaké nesrovnalosti, kontaktujte nás okamžitě e-mailem ( v sekci Napište nám) nebo telefonicky. V případě, že jste toto potvrzení nedostali, znamená to, že jste chybně vyplnili fakturační údaje či chybně uvedli Vaší e-mailovou adresu (nejčastější situace).

3. Objednávku lze stornovat nebo upravit  do dvou hodin po odeslání objednávky prostřednictvím e-mailu v sekci Napište nám, e-mailem na adresu info@cestabylin.cz.

4. Při nákupu zboží v hodnotě nad 1500,-- Kč cenu za dopravu neúčtujeme (týká se pouze České republiky).

5. Všechny ceny uvedené v našem e-shopu jsou konečné.

6. Nabídkové ceny uvedené na stránkách www.cestabylin.cz jsou platné v okamžiku objednání.  Veškeré ceny včetně akčních platí do odvolání nebo vyprodání zásob. Prodávající si vyhrazuje právo změny cen v případě náhlé změny kurzu CZK vůči EUR nebo USD nebo neočekávané změny obchodních podmínek výrobce či distributora daného produktu . Ve výjímečných případech  náhlé změny ceny nebo možnosti dodání produktu od výrobce (dodavatele) je prodávájící oprávněn odmítnout plnění automaticky potvrzené objednávky.

7. Po odeslání objednávky má Zákazník možnost využít službu platební brány, která ho přesměruje na internetové bankovnictví jeho banky či na zabezpečenou stránku pro platbu kartou. Po realizaci transakce předá brána informaci o provedení eshopu, který může expedovat zboží ihned po přijetí potvrzení o úhradě. Převody peněz jsou uskutečňovány prostřednictvím bankovních účtů společnosti ComGate Payments, a.s.

 

Zrušení objednávky ze strany provozovatele obchodu

  • Vyhrazujeme si právo zrušit objednávku nebo její část v případech, že zboží se již nevyrábí nebo nedodává, není skladem nebo se změnila výrazným způsobem cena zboží.
  • O zrušení či změně v objednávce z výše uvedených důvodů budete informováni a další postup bude po dohodě s vámi.
POZOR!!! Vyhrazujeme si právo žádat platbu předem bankovním převodem u zákazníků, kteří nám při předchozí objednávce způsobili ztráty tím, že si doručenou zásilku na poště nevyzvedli a nám se vrátila nazpět. 

Doručení zboží a způsob úhrady

1.  Zboží zasíláme v ČR Českou poštou nebo  přepravcem Geis. Konkrétní způsob dodání si zvolíte sámi při vyplňování objednávkového formuláře.

2. V objednávkovém formuláři si zvolíte i způsob úhrady z nabízených možností:

  • dobírkou, tzn. platbou v hotovosti při doručení zboží
  • bankovním převodem na náš účet . Jestliže nedojde k uhrazení objednávky do 15 pracovních dnů od jejího učinění, bude objednávka z naší strany stornována.
  • platební  kartou - musí být aktivována pro platbu na internetu
UPOZORNĚNÍ: při platbě předem (platební kartou či bankovním převodem) není určena minimální hranice výše objednávky, při platbě dobírkou musí být minimální hodnota objednávaného zboží alespoň 200, -- Kč. 

3. Náklady na dopravu zboží se liší dle zvoleného způsobu dopravy.

4. Náklady spojené s balicím materiálem neúčtujeme.

5. V každém balíčku je přiložena faktura, kterou je nutné uschovat pro případ vrácení zboží.

6. Zboží je obvykle odesíláno do 5 dnů po obdržení objednávky. Většinou je však zasláno obratem.

7. Zásadně posíláme objednávku kompletní, na přání lze vyřídit objednávku i po částech, ale jen v případě, že zaplatíte poštovné i při druhém zaslání.

Kontrola dodávky

V případě, že balíček přijde viditelně poškozen a vy jste tedy s dopravcem sepsali protokol o shledané závadě, sdělte nám prosím tuto skutečnost a dohodneme se na dalším postupu, např. novém zaslání zboží.

Na pozdější reklamaci závady (poškození zboží při přepravě, chybějící zboží v balíku apod.) zjištěné až mimo přítomnost poštovního doručovatele, není možno brát ohled.

Bezpečnostní ujednání

1. Ochrana osobních dat - provozovatel internetového obchodu prohlašuje a zavazuje se, že veškeré údaje, které získá od svých zákazníků, slouží výhradně pro komunikaci se zákazníkem a nebudou poskytnuty jiným subjektům s výjimkou zpracovatelů plateb.

2. Citlivé vstupní údaje, které zadáváte do systému internetového bankovnictví prostřednictvím platební brány společnosti ComGate Payments, a.s. jsou chráněny platebními branami bank a nedostávají se do prostředí třetích stran. Zpracovatelé plateb vidí pouze informace o transakci, které jim banka s odeslanou transakcí sdělí.

3. Všechny nabízené produkty jsou v České republice legální. V případě nesprávného použití neneseme žádnou zodpovědnost.

4. Zákony a předpisy:
   - zák. č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů
   - zák. č. 455/1991 Sb. o živnostenském podnikání

Informace k EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Upozornění:

1. Nakupovat v našem internetovém obchodě smí pouze osoby starší 18 let.

2. Nákup zboží je možný pouze přes internet.

Děkujeme Vám za přečtení těchto obchodních podmínek. Další dotazy rádi zodpovíme e-mailem. Přejeme Vám radost při nakupování v klidu domova.