P. Valíček a kol.: Léčivé rostliny třetího tisíciletí

ZdarmaZdarma 200 Kč –30 %
P. Valíček a kol. Léčivé rostliny třetího tisíciletí
200 Kč –30 % 140 Kč / ks 140 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
11.8.2020

Tato publikace je zaměřena na možnosti využití netradičních rostlin k zajištění vašeho zdraví, má být příspěvkem k poznání a využití některých neznámých či méně známých rostlin. Nedílnou součástí jednotlivých kapitol jsou praktické návody a recepty z lidového léčitelství i klasické medicíny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

P. Valíček a kol.: Léčivé rostliny třetího tisíciletí

Žijeme v době, kdy se konečně i odborníci stále více zajímají o účinky různých rostlin a hledají tak možnosti využití těchto darů přírody k našemu prospěchu. Ať už se to týká rostlin, které mohou obohatit náš jídelníček, či rostlin, které dnes nacházejí uplatnění v průmyslu, kosmetice, farmacii či jiných odvětvích lidské činnost.

V popředí zájmu je samozřejmě možnost využití rostlin jako alternativní léčby, případně pomoci souběžně s léčbou klasické medicíny. Spolu s postupujícím lidským poznáním se začíná objevovat stále více rostlin, které byly ještě před několika lety zcela na okraji našeho zájmu. Tato publikace má být příspěvkem k poznání a využití některých z nich. Při používání jednotlivých rostlin je třeba si uvědomit, že každý z nás je naprosto jedinečný. To znamená, že zatímco na jednoho rostlina působí pozitivně, nemusí to platit i v případě jiného.

Zdraví je stav organismu, kdy jsou všechny životní funkce v naprosté rovnováze. K tomuto stavu se může každý z nás přiblížit, bude-li se záměrně snažit tuto rovnováhu duševních a fyzických vlastností sám vytvářet. To se týká široké problematiky stravovacích zvyklostí, udržování vnitřní harmonie organismu, posilování imunity, podpory funkcí jednotlivých orgánů, ale i vyrovnání se s problémy stárnutí a stáří.

Tato publikace je zaměřena na možnosti využití netradičních rostlin k zajištění vašeho zdraví. Seznámíte se s málo známými obilovinami, luskovinami, zeleninou, kořením a sladidly využitelnými v naší stravě. Dozvíte se, jak účinně posílit imunitní systém s pomocí u nás méně známých rostlin i jak je lze v našich podmínkách pěstovat, případně kde je lze koupit.

Významnou část tvoří tzv. rostlinné harmonizátory a rostliny s povzbudivými účinky na organismus. Také v rostlinné říši najdete řadu druhů, které nahradí módní viagru. Výhodou těchto rostlinných afrodiziak je to, že působí komplexně a většinou bez vedlejších účinků. Existuje také velmi mnoho druhů rostlin, které jsou schopny příznivě ovlivňovat projevy stárnutí a zajistit tak klidné a spokojené stáří. Nedílnou součástí jednotlivých kapitol jsou praktické návody a recepty z lidového léčitelství i klasické medicíny.

Autoři: P. Valíček, L. Kokoška, K. Holubová

Nakladatelství: Start

Počet stran: 175

Formát: 15x21cm

Vazba: Vázaná

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Počet stran: 176

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: