Katalog

Články

Jablečný ocet

Jablečný ocet

Použití octa je opravdu velmi rozmanité - ať už v přírodní kosmetice, tak v léčbě chřipky (na 2 dl vody 2 lžíce octa) nebo jako prostředek při hubnutí atd.  .....

Různých postupů na výrobu je víc, ale uvedu pouze ten, který používám já.
Tak tedy:
Vezmu 4-5 l láhev od okurek, 1 kg jablek se slupkami, alebez jádřinců (to proto, aby nebyl ocet hořký) a 2 l vody. Někdo přidává 10 dkg cukru, já ne.
Do láhve naliju vychladlou převařenou vodu, přidám omytá a pokrájená jablka.
Proti muškám dávám na vrch láhve buď papírový ubrousek a stáhnu gumičkou - nebo navléknout se dá i mikrotenový sáček.
Občas s obsahem zamíchám a když jablka spadnou ke dnu, vodu přecedím a opět naliju do láhve. Vrch se potáhne bílou blánou, což je jpřirozený úkaz, že kvašení řádně probíhá.

Po 4-6 týdnech by měl být proces ukončen. Záleží na tom, jak nám chutná. Ocet bude totiž stále kyselejší a kyselejší, takže je potřeba vystihnout ten okamžik, kdy vše stočit do připravených lahví.

Ukládám naležato v chladu, aby zátka nevysychala. Zpravidla se utvoří ještě navrchu bílá blána, to je zbytek dokvašování, ale není to na závadu.

Autorka: M.Křoustková

Bylinné a kořeněné soli

Bylinné a kořeněné soli Cereus nabízí lahodné spojení himálajské krystalické růžové soli se směsí kvalitních bylinek v BIO kvalitě. Dobrou chuť!

Koupelová sůl

Himálajská sůl Cereus je vytěžena z jednoho z nejstarších přírodních zdrojů na zemi. Obsahuje řadu minerálních látek a stopových prvků. Koupel v ní je příjemná, osvěžující relaxace očistná pro kůži, vlasy, ale i klouby a tkáně. Pomocí osmózy uvolňuje z těla škodlivé a jedovaté látky a doplňuje minerály.

Čakrové svíce

Čakry jsou energetická centra v těle, která se mohou aktivovat barvami. Jasnovidní lidé  barvy čaker vidí. Když jsou všechny barvy jako v duze rovnoměrně aktivovány, procitne člověk ve svůj plný potenciál. Pokud dokážeme udržet naše čakry v harmonii, ovlivníme tím velmi pozitivně naše fyzické i duševní zdraví.