Tea Tree Oil BIO - 25ml - Ovonex - expirace 12/22

BIO KVALITA 100% PŘÍRODNÍ
Značka: Ovonex
229 Kč –34 %
TEA TREE OIL BIO Ovonex
229 Kč –34 % 150 Kč / ks 600 Kč / 100 ml
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
 • 100% přírodní Tea Tree olej v BIO kvalitě
 • Pomáhá při plísních, ekzémech či akné
 • Můžete jím potírat spáleniny, štípnutí hmyzem či drobné rány
 • Je efektivní proti bakteriím a houbovým infekcím

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tea Tree Oil - 25ml

Tea Tree Oil je 100 % přírodní olej v BIO kvalitě (Tea tree - kajeput střídavolistý - Melaleuca alternifolia). Patří svou účinností k nejsilnějším antiseptickým, antimykotickým, baktericidním a fungicidním prostředkům. Neředěný se úspěšně aplikuje při plísních, různých ekzémech, akné a oparech. Je účinné potírat s ním spáleniny, štípnutí hmyzem a drobné ranky.

Tea Tree olej nesmí chybět v domácí lékarničce

Tea Tree olej je dobré mít jako základní výbavu domácí lékárničky. Odborníci z oblasti bylinkářství a farmacie používají Tea Tree olej jako přírodní desinfekci při drobných poraněních, problémech s pokožkou i jako odpuzovač hmyzu.

svěží kafrovou vůni a díky svým vynikajícím vlastnostem se používá jak v medicíně, tak v kosmetice. Oficiálně Tea Tree olej podporuje přirozenou obranyschopnost a odolnost organismu. Působí jako antioxidant, kdy chrání buňky před oxidativním stresem a má pozitivní vliv na pohyblivost kloubů.

Je efektivní při široké škále bakteriálních a houbových infekcích. Má silnou schopnost pronikat do poškozených tkání účinně hojí spáleniny, drobné ranky. Jeho účinnost se zvyšuje v přítomnosti krve a v zanícených i hnisajících ranách. Nedráždí tkáň a nepoškozuje buňky ani při dlouhodobém používání.

Kdy můžete Tea Tree olej použít?

 • Při nachlazeních – do aromalampy
 • Pro masáž kůže v oblasti namožených svalů – v naředěné formě v oleji
 • K rychlé regeneraci pokožky
 • Při kožních vyrážkách a lupech – omývání vodou s extraktem
 • K péči o podrážděnou pokožku v okolí nosu
 • Při akné, oparech, aftech – lokální potření
 • Při drobných oděrkách, puchýřcích a kuřích okách – lokální potření
 • Při plísňových potížích nohou, nehtů a kůže – lokální ošetření i omývání vodou s extraktem
 • Při bodnutí hmyzem (after-bite) – lokální potření
 • Jako odpuzovač hmyzu a prevence výskytu vší – aplikace na pokožku pomocí rozprašovače s vodou

Jaký je příběh Tea Tree oleje?

100% esenciální olej Tea Tree se získává z listů čajovníku, což je rostlina s botanickým názvem kajeput střídovolistý, neboli Melaleuca alternifolia a říká se jí také čajovník australský. Největší množství esenciální substance najdeme na listech v olejových žlázách, které při tření praskají a uvolňují olej. Kromě toho lze také menší množství esenciálního oleje získat z kúry čajovníku australského.

Čajovník má svou charakteristickou vůni, která vzniká díky přítomnosti okolo 100 různých samostatných složek. Obsah jednotlivých složek pak závisí na době sklizně, podnebí, kvalitě půdy, ale také na zkušenostech s destilací. Proto kvalita zdroje zásadně ovlivňuje účinnost oleje.

100% esenciální olej Tea Tree od českého výrobce Ovonex je špičkové kvality, kdy splňuje přísné podmínky revidované evropské normy. Zároveň je v BIO kvalitě a splňuje také požadavky Fair Trade produkce.

Fair Trade produkce Tea Tree oleje v Keni

Tento 100% esenciální Tea Tree olej pochází až z daleké Keni, kde jej pěstují místní producenti na úpatí hory Keňa (Mount Kenya). Zemědělci dostávají stálou pomoc od agronomů po zajištění standardů ekologického zemědělství, kdy je součástí i spravedlivý obchod v souladu s Fair Trade. Proto je během pěstování čajovníku australského zohledňováno i zdraví zemědělců a jejich rodin.

Tea Tree Oil 25 ml Ovonex_1

Maximální pozornost je věnována ochraně půdy, kdy je celý výrobní proces bez chemických činidel. Také se zajišťuje dlouhotrvající úrodnost půdy a to pomocí kompostování, hnojení a mulčování, kdy se používají odpadní biomasa z již zpracovaných rostlin. Na pomoc pak přicházejí i osli, když je potřeba z půdy odstranit plevel a přihnojit půdu přirozeným způsobem.

Čajovník australský navíc dlouho vydrží bez vody. Celkově ji spotřebuje velmi málo, čímž vytváří další důležitý ekologický efekt. Potřebná voda se dodává ze zavlažovacího systému, který je napojen na ledovec z hory Keňa.

Při výrobě se nejprve ručně odřežou potřebné části z čajovníku, následně se přemístí do destilační jednotky. Čistý éterický olej se pak získává parovodní destilací. Ten je pak zabalen a uzavřen v barelech připravených k exportu. Celý proces je pečlivě sledován a neustále se vedou záznamy o kvalitě.

Složení: Malaleuca alternifolia leaf oil, Linalool, Limonene.

Deklarované látky v oleji: terpinen-4-ol (36 %), α-terpinene (9 %), y-terpinene (18,8%)

Způsob použití: 

 • Lze využít lokálně k potírání kůže, do koupele nebo k omývání
 • Při kožních problémech vetřete pár kapek oleje přímo na postižené místo
 • Při použití na sliznice a větší plochy kůže použijte zředěnější formu
 • K lokálnímu ošetření (opar, akné, odřeniny, štípance atd.) může být použit čistý stoprocentní čajovníkový olej
 • Ve větším množství používat pouze zředěné 1:10 v jiných olejích (např. mandlový olej, slunečnicový olej, olivový olej apod.)
 • Lze používat také po kapkách přidaných do koupele. Optimálního rozptýlení oleje ve vodě docílíte přidáním malého množství mléka (například kokosového nebo jiného s větším množstvím tuku).
 • V aromaterapii nakapejte 10 kapek oleje do zvlhčovače vzduchu nebo do aromalampy.

Upozornění: Jen pro vnější použití, nepoužívejte neředěné. Ukládejte mimo dosah dětí. Není určeno dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám. 

Skladování: Uchovávejte v temnu při pokojové teplotě. Skladujte na chladném, temném a suchém místě.

Kontakt na výrobce: OVONEX s.r.o. U Nádraží 1202/2, 73601 Havířov, Česká republika IČO: 01596926 DIČ: CZ01596926

Doplňkové parametry

Kategorie: VITAMÍNY A DOPLŇKY STRAVY
? Problematika: Kosti a klouby, Péče o pokožku, Zuby a dásně
Složení: 100% australský čajovníkový olej
Velikost balení: 25 ml
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: