Katalog

Články

Yacon

Yacon
Účinky byliny Yacon

  •     Snižuje krevní tlak
  •     Může přispívat ke snížení rizika problémů spojených s oběhovým ústrojím
  •     Snižuje hladinu krevního cukru při diabetu a zvýšené hladině cukru
  •     Má antibakteriální účinky
  •     Zejména záněty ledvin a žlučníku
  •     Proti plísním a kvasinkám
  •     Potírá volné radikály
  •     Zejména chrání játra

Použití:

Pouze listy Yaconu vykazují efekt snižování krevního cukru. Sušení listů je jedna z nejstarších přirozených metod jejich konzervace, při které jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.
Popis

Yacon je vytrvalá rostlina z čeledi Asteraceae, rostoucí do výšky 1,5 - 3m. Má tmavě zelené, celeru podobné listy, pokryté chmýřím. Květy jsou malé, nenápadné, žluté barvy. Jednotlivá rostlina vytváří pod zemí 4 až 20 masitých hlíz. Dužnina hlíz obsahuje velké množství vody, je slabě nažloutlá a velmi křehká, se sladkou, slabě pryskyřičnou chutí.
Využívané části rostliny

Využívané části rostliny Yacon jsou listy a hlízy.

Obsahové látky:

V listech Yaconu jsou obsaženy látky, které mají vliv na snižování hladiny krevního cukru. Další obsahové látky v listech Yaconu vykazují antioxidační účinky. Listy obsahují některé seskviterpeny, které v laboratorních testech vykazují účinky proti bakteriím a plísním a kvasinkám. Významný je i obsah oligosacharidů v hlízách.
Výskyt

Yaconu se daří v prohřívaných údolích pohoří And v Jižní Americe, ale můžeme ho najít až do výšek okolo 3 200m nad mořem. Domovem Yaconu jsou nižší oblasti pohoří And v Peru, Ecuadoru, Bolivie a Kolumbie. Je velmi dobře přizpůsobena sezónním cyklům sucha či chladna.

Doba sběru:

V místech výskytu se Yacon pěstuje pro chutné a sladké hlízy. Listy Yaconu mají svoje nezastupitelné místo v systému tradiční etnické medicíny. Jsou využívány od nepaměti.

Bylinné a kořeněné soli

Bylinné a kořeněné soli Cereus nabízí lahodné spojení himálajské krystalické růžové soli se směsí kvalitních bylinek v BIO kvalitě. Dobrou chuť!

Koupelová sůl

Himálajská sůl Cereus je vytěžena z jednoho z nejstarších přírodních zdrojů na zemi. Obsahuje řadu minerálních látek a stopových prvků. Koupel v ní je příjemná, osvěžující relaxace očistná pro kůži, vlasy, ale i klouby a tkáně. Pomocí osmózy uvolňuje z těla škodlivé a jedovaté látky a doplňuje minerály.

Čakrové svíce

Čakry jsou energetická centra v těle, která se mohou aktivovat barvami. Jasnovidní lidé  barvy čaker vidí. Když jsou všechny barvy jako v duze rovnoměrně aktivovány, procitne člověk ve svůj plný potenciál. Pokud dokážeme udržet naše čakry v harmonii, ovlivníme tím velmi pozitivně naše fyzické i duševní zdraví.