Yerba maté - 70g - Grešík

34 Kč –15 %
Yerba maté - 70g - Grešík
34 Kč –15 % 29 Kč / balení 41,43 Kč / 100 g
Skladem
Můžeme doručit do:
24.10.2019
  • Yerba maté osvěžuje tělo
  • Působí jako antioxidant
  • Potlačuje tělesnou a duševní únavu
  • Podporuje kontrolu tělesné hmotnosti

Detailní informace

Detailní popis produktu

Yerba maté 20 n. s.

Ilex paraguayensis Cesmína paraguayská, Rancho, paraguayský čaj, zelené zlato Indiánů, svída dubová

Yerba maté jsou lístky a stonky cesmíny paraquayské, stálozeleného stromu domácího v Jižní Americe. Je národním nápojem Argentinců, kteří oceňují jeho vlastnosti - silně povzbuzující účinky, odstranění únavy a zjasnění mysli.

Legenda praví, že národ Guarani, domorodý kmen z paraguayského deštného pralesa, dostal od svého boha Pa´i Shuma velký dar. Rozdělil se s nimi o tajemství deštného pralesa, které spočívalo v umění sklizně a přípravy tzv. nápoje bohů z lístků a stonků yerby maté neboli cesmíny paraguayské.

Maté se stalo kulturním a léčebným nápojem celé oblasti Jižní Ameriky od Amazonky na jih. S maté se den začíná, pije se během dne, pije se i večer. Získává se ze stále zeleného stromu Cesmíny paraguayské, která dorůstá až do výšky 15 metrů. Maté je třetím nejoblíbenějším teplým povzbuzujícím nápojem světa. Obsahuje kofein, který v kombinaci s ostatním látkami povzbuzuje výrazněji než při konzumaci kávy nebo čaje. Dále obsahuje více než 20 aminokyselin, vitamíny B1, B2 a C. Zastoupeny jsou také minerální látky jako jsou magnézium, mangan, vápník, železo a fosfor.

Yerba maté napomáhá vylučování vody z organismu, osvěžuje tělo, působí jako antioxidant, potlačuje tělesnou a duševní únavu a napomáhá metabolismu lipidů, čímž podporuje kontrolu tělesné hmotnosti.

Balení: 70 g

Doplňkové parametry

Kategorie: BYLINY
? Struktura: Čaj
? Problematika: Duševní pohoda, Energie a vitalita, Redukce hmotnosti
Velikost balení: 70 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.