Ginkgo biloba

Nejprodávanější

2 položek celkem

Ginkgo biloba, neboli Jinan dvoulaločný je dlouhověký strom s kuželovitou korunou. Dosahuje do výšky až 50 metrů. V Číně, konkrétně v provincii Guizhou, se nachází nejstarší strom ginkgo biloby. Jeho stáří se odhaduje na 4 700 let. 

Ginkgo biloba je v půdě hluboce zakořeněná

Obecně je kmen Ginkgo biloby široký a šedě zbarvený. Větve má nejdříve vodorovné, později jsou nepravidelné a jeho kořenový systém se nachází hluboko v půdě. Díky tomu získává odolnost proti větru či sněhovým bouřím. Ginkgo biloba má řapíkaté zelené listy a nikdy nekvete. Listy Ginkgo biloby v sobě ukrývají terpenoidy, biflavony, flavonidy, flavonoidové a flavonolové glykosidy, terpenové triglykosidy, terpenové trilaktony, terpeny, steroidy, polfyenoly či dokonce vitamín C. Samičí typ stromu tvoří shluky semeníků. Plodit začíná Jinan dvoulaločný až po 30 letech vegetativního období.

#ShowMore#

Žijící fosílie se spoustou pozitivních účinků

A odkud Ginkgo biloba pochází? Jeho domovinou je pravděpodobně jihozápadní Čína a Tibet. Jedná se o jeden z nejstarších stromů na celé planetě a vysloužil si tak i přezdívku "žijící fosílie". Nyní roste téměř po celém světe, kdy se volně nachází podél říčních toků a cest či na okrajích útesů. Strom Ginkgo biloby má úžasnou schopnost, dokáže vytvořit mladé výhonky z nadzemních kořenů, tím vytvoří nový strom při případném poškození či sesuvu půdy.

Podporuje krevní oběh a mozkovou činnost

Ginkgo biloba se užívá pro své známé pozitivní účinky na oběhový systém. Podporuje mikrocirkulaci krevního oběhu a také periferního oběhu, čímž podporuje zrak a sluch. Je oblíbená pro svou vlastnost posílit mozkovou činnost a podporu duševního zdraví. Studenti ji užívají v období zkoušek, senioři pro posílení paměti.

Jaké má Ginkgo biloba účinky?

  • Působí jako antioxidant
  • Podporuje krevní oběh a pomáhá při pocit těžkých nohou
  • Přispívá k fyzickému a duševnímu zdraví
  • Podporuje mikrocirkulaci krevního oběhu
  • Podporuje kognitivní funkce
  • Posiluje paměť a mozkovou činnost
  • Podporuje správnou hladinu cholesterolu v krvi
  • Přispívá ke správné funkci periferního oběhu - podporuje zrak a sluch

Kvůli legislativě EU vás více o účincích bylinky nemůžeme informovat. Najděte si je ve volně dostupném herbáři.