PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Nejprodávanější

Herbalka Zinkáček
 
440 Kč / ks
Herbalka vráskožrout
 
550 Kč / ks
PURITY VISION BIO RŮŽOVÉ MÁSLO 70 ML
Růžové máslo BIO - Purity Vision
Momentálně nedostupné
6347/70
 
od 199 Kč / ks
PURITY VISION BIO KÁVOVÝ PEELING 110 G Purity Vision
 
od 149 Kč / ks
Růžová voda BIO 1 l Purity Vision
Růžová voda BIO 1 l - Purity Vision
Momentálně nedostupné
9440
 
669 Kč / ks
BIO MĚSÍČKOVÁ ZINKOVÁ MAST 70 ML Purity Vision
 
od 179 Kč / ks
PURITY VISION BIO DĚTSKÉ TĚLOVÉ MÁSLO 120 ML
 
od 239 Kč / ks
Růžový olej
Růžový olej BIO 100 ml - Purity Vision
Momentálně nedostupné
5765
 
299 Kč / ks
153 položek celkem

Cena

65669
165669

Značky

Struktura

Typ pokožky

Účel masáže

Vhodný na

Položek k zobrazení: 153
Herbalka celotělo
100% PŘÍRODNÍ
580 Kč / ks
3653
Herbalka hydráček
100% PŘÍRODNÍ
460 Kč / ks
3656
CHOCO balzám 50 ml Renovality
100% PŘÍRODNÍ
249 Kč –11 %
221,61 Kč / ks
9522
jojobovy olej
100% PŘÍRODNÍ
177 Kč / ks
4886
Kokosový olej BIO 450ml Zdravý den
BIO KVALITA
150 Kč / balení
14740
Nahoru
Další produkty

Proč používat přírodní kosmetiku? Lidská kůže je největším orgánem lidského těla, který odděluje vnitřní prostředí organismu od vnějšího. Chrání tělo před UV zářením, teplotními výkyvy, ztrátou tekutin a před vstupem škodlivých látek a mikroorganismů. Kůže má absorbční schopnosti a vlastnosti, proto cokoliv si dáme na tělo, jako bychom si dávali i dovnitř těla. Kvůli tomu bychom měli opravdu zvážit, čím se každý večer či ráno myjeme. Pokud se podíváte na obsah klasické konvenční kosmetiky a jednotlivé složky si vyhledáte, možná se zděsíte, jakou chemickou směsici si na sebe dáváte. Pro zvídavé jedince doporučujeme knihu od Víta Syrového - Tajemství kosmetiky. Třeba takový šampón na suché vlasy může mít z dlouhodobého hlediska opačné účinky. 

#ShowMore#

Nejen že "klasické" kosmetické přípravky, které jsou vyráběny v co největším množství za cílem vysokých prodejů, škodí nám, ale i přírodě. Vše, co se dostane do odpadu, se později může dostat i do přírody. I proto bychom měli své produkty vybírat pečlivě a zodpovědně. Opravdu přírodní kosmetika, ve které je základ například bambucké máslo či kokosový olej, doplněný dalšími čistými složkami přírodě nemůže nijak ublížit. A o to jde. ♡

Dejte si ale pozor, není přírodní jako přírodní. Nápis "přírodní", "nature" či "bio" lze vidět na každém druhém obalu. A ze složení se dozvíte děsivý opak. Proto doporučuji sáhnout po kosmetice s osvědčenými certifikáty - např. BDIH, CPK, Eco cert, Natrue, Cruelty free a podobně. Ovšem né každý, i přesto, že má kvalitní kosmetiku s opravdu čistými přírodními složkami, si certifikát může finančně dovolit (je to poměrně drahá záležitost). Příkladem je třeba taková Herbalka (velice milá rodinná manufaktura), kterou moc rádi podpoříme jako lokálního podnikatele. Tudíž nejspolehlivější způsob, podle nás, je dívat se na složení. A to také děláme. Než vám, drahým zákazníkům, nabídneme jakýkoliv produkt, pečlivě ho nejdříve prostudujeme. Za naše nabízené produkty dáme ruku do ohně. Sami je totiž používáme. :) Proto si buďte jistí, že nekoupíte pouze nálepku přírodní, ale opravdu spolehlivé a kvalitní výrobky. Přesvědčit se můžete sami u konkrétních popiscích, kde se dozvíte složení.

S postupným rozšiřováním sortimentu si budete moci všimnout, že se zaměřujeme především na přírodní kosmetiku zaměřenou na Zero Waste. To znamená spoustu tuhých mýdel, tuhých šampónů, v budoucnu i tuhé kondicionéry. A proč? Protože právě taková mýdlíčka přijdou pouze v malé papírové krabičce. Krémy pouze ve skleněných nádobkách. I tímto malým krokem můžeme výrazně snížit naši odpadovou stopu. :) 

Pomocí článku, na který se brzy budete moci těšit, vám chci ukázat, že opravdu není nutné mít přeplněnou koupelnu. A že stačí pár základních kousků a i tak se budete moci rozmazlovat a hýčkat. Ale pouze šetrnou a přírodní péčí. ♡