Moringa olejodárná

Nejprodávanější

Moringa BIO 180 kapslí Zdravý den
259 Kč –13 %
Původně: 259 Kč  (–13 %)
225 Kč / balení
Moringa BIO 500g prášek Zdravý den
od 139 Kč –13 %
Původně: 139 Kč  (–13 %)
od 121 Kč / ks
Moringa olejodárná kapsle 120ks Salvia Paradise
369 Kč –13 %
Původně: 369 Kč  (–13 %)
321 Kč / ks
5 položek celkem

Moringa olejodárná, neboli Moringa oleifera je opadavý strom s kmenem o šířce okolo 30 cm. Dorůstá do výšky 13 až 14 metrů. Najdeme jej volně v přírodě a má řídkou, neuspořádanou korunu, hnědou kůru a povislé křehké větve. Zajímavostí je, že Moringa roste velice rychle a to až jeden metr za rok. Můžete se setkat také s neopadavým typem.

Moringa olejodárná je rozšířená téměř po celém světě

Moringa má řapíkaté listy dlouhé až 60 cm. Její květy pak jsou krémově bílé či žluté. Můžeme je spatřit od února do dubna, případně podruhé pak v září. Moringa poté má béžové až růžové plody, které časem zezelenají až zhnědnou. Daný plod je ve skutečnosti tobolka ve tvaru listu, ve které najdeme až 20 olejnatých semen.

#ShowMore#

Říkáte si, odkud moringa olejodárná pochází? Pravděpodobně z jižního úpatí Himalájí. Zde byla užívána v tradičním pojetí místních obyvatel a označovaná za zázračný strom. Již několik staletí jej ale najdeme po celém indickém subkontinentu, v Arábii, Africe či Madagaskaru. V dnešní době ji objevíme i v přírodě střední Ameriky, Karibských ostrovů a severních zemí Jižní Ameriky. Nesmíme opomenout ani jihovýchodní Asii, Afriku a pár zemí v Oceánii.

Moringa je v Indii a Africe součástí běžné stravy

Moringa olejodárná patří mezi víceúčelové rostliny, má tedy mnohé využití a lze spotřebovat všechny její části. Například její listy jsou běžnou součástí stravy v Indii a Africe. Na místních trzích si můžete listy běžně nakoupit a konzumovat je v salátech či je uvařit. Jsou oblíbené i díky vysokému podílu vitamínů a minerálů. Jako doplněk stravy mohou moringu olejodárnou užívat děti a doporučuje se sportovcům.

Jaké prospěšné látky Moringa olejodárná obsahuje?

Minerály:

Vitamíny:

Mastné kyseliny omega 3 a omega 6. Moringa obsahuje také proteiny, esenciální i neesenciální aminokyseliny, antioxidanty, chlorofyl, vlákninu, polyfenoly či flavonoidy.

Ceníme si darů přírody
Ceníme si darů přírody
Nabízíme pouze pečlivě vybrané přírodní produkty.
Jsme hrdí Češi
Jsme hrdí Češi
Podporujeme české výrobce a dodavatele
Dárek
Dárek
Ke každé objednávce nad 1 500 Kč si můžete vybrat dárek.
Ručně psaný vzkaz
Ručně psaný vzkaz
Ke každé objednávce přidáváme ručně psaný vzkaz
Recyklujeme
Recyklujeme
Balíčky balíme do již použitých materiálů. Velké krabice řežeme na menší kusy a tvoříme z nich nové krabice.