Dangšen

Nejprodávanější

1 položek celkem
Dangšen AF tinktura 50ml Salvia Paradise
100% PŘÍRODNÍ
159 Kč / balení
992

Dangšen, neboli Codonopsis pilosula či Pazvonek chloupkatý, je bylina užívající se v tradiční čínské medicíně. Nepleťte si jej s Danshenem, čili Šalvějí červenokořennou, jedná se o jiné byliny. Dangšen je vytrvalou rostlinu, která svým vzrůstem a vzhledem připomíná menší keř či liánu. Má tmavě fialový stonek, který je tenký s řídkými chloupky. Dosahuje až 3 metrů s průměrem okolo 2 až 3 metrů. Díky svému masitému kořeni, jeho zbarvením i vůni pak připomíná ženšen.

#ShowMore#

Původem sice z Asie, může se ale pěstovat i v Evropě

Dangšen má ovální, jemně zašpičatělé listy dorůstající délky až 7 cm. Květy pak najdeme osamoceně na konečku větvičky. Jsou zvonovitého tvaru se zelenožlutým zbarvením, kdy na spodu mají růžové tečky. Plodem Dangšenu je tobolka obsahující mnoho drobných semen. Původně Dangšen pochází z jihovýchodní a jižní Asie, kde jej najdeme růst volně na polích, lukách a lesích v Indii, Japonsku a Číně. Může se pěstovat také na středoevropském území.

Dangšen je bohatým zdrojem účinných látek

Dangšen obsahuje saponiny, vitamíny (zejména B1 a B2), minerály (především draslík, hořčík, železo, měď, zinek, mangan a molybden), dále organické kyseliny, třísloviny a polysacharidy. v kořenu Dangšenu najdeme také látky v podobě sterolů, triterpenů či volné aminokyseliny.

Jaké účinky Dangšen má?

  • Bohužel nemá žádné legislativou EU schválené účinky, o kterých vás tak nemůžeme informovat. Více se o jeho účincích dočtete v heřbáři

Kvůli legislativě EU vás více o účincích bylinky nemůžeme informovat. Najděte si je ve volně dostupném herbáři.