Dangšen

Nejprodávanější

1 položek celkem

Dangšen, neboli Codonopsis pilosula či Pazvonek chloupkatý, je bylina užívající se v tradiční čínské medicíně. Nepleťte si jej s Danshenem, čili Šalvějí červenokořennou, jedná se o jiné byliny. Dangšen je vytrvalou rostlinu, která svým vzrůstem a vzhledem připomíná menší keř či liánu. Má tmavě fialový stonek, který je tenký s řídkými chloupky. Dosahuje až 3 metrů s průměrem okolo 2 až 3 metrů. Díky svému masitému kořeni, jeho zbarvením i vůni pak připomíná ženšen.

#ShowMore#

Původem sice z Asie, může se ale pěstovat i v Evropě

Dangšen má ovální, jemně zašpičatělé listy dorůstající délky až 7 cm. Květy pak najdeme osamoceně na konečku větvičky. Jsou zvonovitého tvaru se zelenožlutým zbarvením, kdy na spodu mají růžové tečky. Plodem Dangšenu je tobolka obsahující mnoho drobných semen. Původně Dangšen pochází z jihovýchodní a jižní Asie, kde jej najdeme růst volně na polích, lukách a lesích v Indii, Japonsku a Číně. Může se pěstovat také na středoevropském území.

Dangšen je bohatým zdrojem účinných látek

Dangšen obsahuje saponiny, vitamíny (zejména B1 a B2), minerály (především draslík, hořčík, železo, měď, zinek, mangan a molybden), dále organické kyseliny, třísloviny a polysacharidy. v kořenu Dangšenu najdeme také látky v podobě sterolů, triterpenů či volné aminokyseliny.

Jaké účinky Dangšen má?

  • Bohužel nemá žádné legislativou EU schválené účinky, o kterých vás tak nemůžeme informovat. Více se o jeho účincích dočtete v heřbáři

Kvůli legislativě EU vás více o účincích bylinky nemůžeme informovat. Najděte si je ve volně dostupném herbáři.

Ceníme si darů přírody
Ceníme si darů přírody
Nabízíme pouze pečlivě vybrané přírodní produkty.
Jsme hrdí Češi
Jsme hrdí Češi
Podporujeme české výrobce a dodavatele
Dárek
Dárek
Ke každé objednávce nad 1 500 Kč si můžete vybrat dárek.
Recyklujeme
Recyklujeme
Balíčky balíme do již použitých materiálů.
Rychlé doručení
Rychlé doručení
Objednávky přijaté do 13:30 odesíláme tentýž den.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení