Proč upřednostnit lipozomální vitamíny?

Vitamíny a další účinné látky v lipozomální formě dělají z vybraných doplňků stravy skutečné pomocníky pro každodenní zdraví, za jejichž reálný přínos se vyplatí připlatit. Přečtěte si proč.

Současná doba si v péči o zdraví žádá své. Nadstandardní prevenci chřipkových onemocnění stejně jako intenzivní podporu imunitního systému. Avšak i pokud odhlédneme od celé pandemie, je trendem posledních let nakupovat vitamíny a doplňky stravy ve velkém.

Liposomální vitamín C představuje revoluci

A není divu. Náš organismus je zatížený různými viry a patogeny, bojuje s těžkými kovy, s nezdravou stravou, narůstajícím stresem i dalšími negativními vlivy z okolí. Játra, která pomáhají vše špatné pro tělo odbourávat, jsou tak zanesená a nestačí svou práci vykonávat efektivně. Proto také nedokáží vstřebávat veškeré vitamíny a minerály, které získáváme ze stravy. Pokud totiž máme zanesené tělo, játra jsou líná až ztučnělá, pak vysoké procento vitamínů a minerálů jednoduše vyloučíme.

Lipozomální vitamíny zaručují vyšší vstřebatelnost

Víte však, jaká je v případě běžně dostupných produktů z lékárny jejich reálná účinnost, odborněji řečeno biologická dostupnost? Data jsou neúprosná, ve střevech se vstřebává maximálně 20 %. Zbytek naše tělo nekompromisně vyloučí. Jednoduchý příklad. Dali jste za vitamínový přípravek 100 Kč? V tom případě vězte, že ve chvíli, kdy je balení prázdné, minimálně 80 Kč jste doslova vyloučili a 20 Kč putovalo na konto vaší tělesné a duševní kondice. Jenže dvacet procent se moc neprojeví. Pokud byste tedy chtěli dosáhnout optimálního denního dávkování, a hlavně viditelného zlepšení své kondice, museli byste nakupovat a konzumovat, tedy suplementovat stejným způsobem čtyřikrát, pětkrát tolik.

Ať už vašemu tělu chybí „céčko“, „déčko“, vitamín B12 nebo jakákoliv jiná účinná látka, rozpustná ve vodě či v tucích, opravdový smysl má dodávat tělu liposomální vitamíny, které se vyznačují biologickou dostupností až 95 %! V poměru ceny a biologické dostupnosti potěší ve finále nejen váš organismus, ale i vaši peněženku.

Kurkumin 3Complex v liposomální formě od českého výrobce Naturlabs

Vyzkoušejte lipozomální vitamíny od českého výrobce Naturlabs

Proto jsme velmi rádi za českou firmu Naturlabs, která vyvinula na základě poznatků moderní medicíny a zároveň v dokonalé harmonii s přírodou zcela unikátní výrobní technologii LipoCellTech.

Výsledkem jsou 100 % přírodní doplňky stravy, které sestávají z veganských kapslí s fosfolipidovou vrstvou chránící molekuly účinné látky. Ty jsou většinou značně citlivé vůči teplu nebo třeba oxidaci, což je typické i pro nejčastěji suplementovaný vitamín vůbec – vitamín C. Speciální fosfolipidový váček, jehož struktura je nápadně podobná buňkám v lidském těle, spolehlivě ochrání před degradací cenné látky, které potřebujeme tělu dodat a umožní jejich bezpečný transport až na místo určení. Tím je střevní stěna, skrze kterou se aktivní látky vstřebávají dále do buněk.

Vitamín D3 + K2 Liposomální forma Naturlabs

Dalším typickým příkladem sofistikované výroby vitamínů je liposomální vitamín D3 v kombinaci s K2 (MK-7) (na obrázku výše). Jedná se o nejúčinnější možnou podobu suplementace vitamínu D, který je v současné době pro náš organismus naprosto nenahraditelný a posílení naší přirozené obranyschopnosti i celkové vitality hraje naprosto zásadní roli. Proto i v tomto bodě cítíme potřebu uvést ještě jeden příklad.

Lipozomální vitamín D3 - proč o něj uvažovat?

U vitamínu D se často řeší síla produktu vyjádřená v mezinárodních jednotkách (I.U.) Protože většina z nás trpí jeho nedostatkem, nejpopulárnější běžně dostupné produkty disponují silou 1000 I.U. Vysvětlili jsme si, že k buňkám našeho těla se reálně dostane v případě běžných vitamínových doplňků stravy v lepším případě nějakých 15-20 % „déčka“, jehož účinnost je ještě nižší, není-li do těla dodáván právě v kombinaci s vitamínem K. Ale i kdyby to bylo čistých 20 %, tak jsme rázem na síle 200 I.U. z původní tisícovky. Mnoho odborníků se přitom shoduje, že pokud právě nepokrýváme střechy v rovníkové oblasti, potřebujeme dlouhodobě suplementovat vitamín D ideálně v ještě vyšší míře než 1000 I.U., ale už to je dobrý základ pro navýšení jeho hladiny v organismu. Pokud jej doplňujete lipozomální formou, pak máte účinek zaručený.

Tak třeba liposomální multivitamíny vám vydrží celý měsíc a o prevenci máte postaráno, neboť buňky vašeho těla se z celkového složení skutečně zaradují a nedostanou se k nim pouze zbytky, které se ještě stačily vstřebat. Díky technologii LipoCellTech už to s vitamíny nemusíte zbytečně přehánět. Jejich mimořádně vysoká biologická dostupnost vás vymaní z neustálého pocitu nedostatku, kterému jsme dnes často vystaveni.

Mějte suplementaci vitamínů pod kontrolou, ať na to jdete v rámci prevence komplexně, anebo potřebujete čistě doplnit čistý vitamín C či B12, abyste zatočili s únavou a špatnou náladou. Posilte svou imunitu ještě dnes!