Kozlík lékařský

Nejprodávanější

4 položek celkem

Kozlík lékařský, neboli Valeriana officinalis je trvalkou dorůstající do 1 metru a označuje se také za baldrián či kočičí kořen. Lodyha kozlíku je dutá a rýhovaná, kdy má kopinaté a vykrojené listy. Květy jsou pak červenobílé a složené v chocholíkovém hroznu. Pro terapeutické účely se užívá kořen a oddenek, protože právě tyto části Kozlíku lékařského obsahují nejvíce důležité prospěšné látky. Mezi ně řadíme alkaloidy, GABA (gamaminomáselnou kyselinu), isovaleramid či isovalerovou kyselinu. Kozlík lékařský se užívá jako přírodní sedativum, kdy není návykový a není možné se jím předávkovat.

Na nervy, pro magické obřady i k odhánění čarodějnic

Kozlík lékařský pochází z Evropy a menší části Asie, odkud se postupně rozšířil po Asii a byl přivezen až do Ameriky. První zmínky o jeho užívání sahají až do doby moudrých Inků. Ti jej používali při svých magických obřadech a masážích. Za to Římané a Řekové si s jeho pomocí podporovali zdravé nervy. Zajímavostí je, že v našem kraji se používal k odhánění čarodějnic. Lidí prý věřili, že jeho silně aromatická vůně dokáže čarodějnice odehnat. Měl plnit podobnou funkci jako česnek na upíry.

#ShowMore#

 

Jaké jsou účinky kozlíku lékařského?

 

Ceníme si darů přírody
Ceníme si darů přírody
Nabízíme pouze pečlivě vybrané přírodní produkty.
Jsme hrdí Češi
Jsme hrdí Češi
Podporujeme české výrobce a dodavatele
Dárek
Dárek
Ke každé objednávce nad 1 500 Kč si můžete vybrat dárek.
Recyklujeme
Recyklujeme
Balíčky balíme do již použitých materiálů.
Rychlé doručení
Rychlé doručení
Objednávky přijaté do 13:30 odesíláme tentýž den.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení