Kozlík lékařský (Baldriánské kapky) - bezalkoholová tinktura - 50ml - Salvia Paradise

Tip 100% PŘÍRODNÍ
149 Kč / balení 298 Kč / 100 ml
Skladem (>3 balení)
Můžeme doručit do:
27.5.2024
Možnosti doručení
  • Kozlík lékařský přispívá ke schopnosti relaxovat v době stresu
  • Má pozitivní vliv na kognitivní/poznávací funkce
  • Přispívá k celkovému duševnímu zdraví
  • Pozitivně ovlivňuje oběhový systém, krevní tlak a trávení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kozlík lékařský (Baldriánské kapky) - bezalkoholová tinktura 50 ml

Doplněk stravy

Valeriana officinalis

Jmenuji se Kozlík lékařský a jsem trvalou bylinkou dorůstající do výšky až 1,5 metru. Najdete mě v příkopech, v křovinách i na okraji lesů, kde je vlhká půda. Můžete mě také znát pod názvem baldrián, či kočičí kořen.

Kozlík lékařský se hodí na stresující období i na krevní tlak

Lidé si na mě vzpomenou v době zvýšeného stresu. Kupují si mě pro přispění schopnosti relaxovat. Mám také pozitivní účinky na kognitivní funkce (neboli poznávací funkce - jak vnímáme svět kolem sebe, jaké máme jednání a reakce, jak zvládáme úkoly) a celkové duševní zdraví. Mám také pozitivní vliv na kardiovaskulární systém (oběhovou soustavu). Lidé mě užívají i pro podporu normálního krevního tlaku v situacích, kdy jej máme zvýšení například již zmíněným stresem, či pro podporu správného trávení. Pokud vám nevyhovuje Kozlík lékařský v tinktuře, vyzkoušejte ho ve veganských kapslích.

Drogu z Kozlíku lékařského získáme z kořenů

Mou drogou jsou usušené oddenky z kořenů. Droga pak má tmavě hnědou barvu se silným a pronikavým zápachem. Pokud byste ji ochutnali, pocítili byste zvláštní nasládlou i kořeněnou chuť, která se kombinuje s hořkostí. Droga v sobě obsahuje silice - monoterpenické uhlovodíky, terpenické alkoholy, valeropotriáty a alkaloidy - a je po ni velká poptávka. Pro farmaceutické účely se výhradně pěstuje.

Proč fandíme Salvia Paradise?

Salvia Paradise je českou rodinnou firmou. Jak sami říkají, všechny suroviny jim prochází jejich vlastníma rukama a tak mají celý výrobní systém maximálně pod svým palcem. Kontrola kvality je důležitá, zvláště když pak za ni zodpovídáte. Jsme tak rádi, že tohle Salvia Paradise dělá. Bylinky pak nedodává v papírových sáčcích, jako to dělají jiní výrobci, ale jsou vždy vzduchotěsně uzavřené. Získala si nás také svou unikátní technologií, veganskými kapslemi a skleněnými nádobky. Vyšší cena za jejich produkty je tak naprosto oprávněná.

Kontakt na výrobce: Salvia Paradise, s.r.o., IČ: 29143144, DIČ:CZ29143144, adresa - Kvaň 159, 26762 Komárov

Doporučené dávkování: Po protřepání užíváme 17 kapek 3× denně. Doporučujeme vložit do úst a nechat vstřebat přes sliznice. Je možno zapít malým množstvím vody.

Doporučená denní dávka obsahuje 966 mg sušené rostlinné hmoty.

Složení: glycerol; voda; Kozlík lékařský (Valeriana officinalis) - tinktura neobsahuje žádný alkohol, barviva ani sladidla.

Upozornění: Neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí. Skladujte v temnu, suchu a pečlivě uzavírejte!

Doplněk stravy

_____

Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotních tvrzeních, nám nedovoluje informovat vás o účincích této byliny na váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích nebo v herbáři.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné tinktury
? Struktura: Tinktura
Meridiány: Meridián srdce
? Orgány: Mozek, Srdce
? Problematika: Cévy a oběhový systém, Duševní zdraví, Mozková činnost, Vysoký krevní tlak, Zažívání a trávení, Zdravé srdce, Zdravý spánek
Velikost balení: 50 ml
Složení: glycerol; voda; Kozlík lékařský (Valeriana officinalis)
Doporučené dávkování: Po protřepání užíváme 17 kapek 3× denně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Salvia Paradise je ryze českou rodinnou firmou, která si zakládá na pečlivosti a kvalitě. Všechny byliny, které od pěstitelů a přímých dovozců nakupuje, procházejí celým výrobním systémem. Ve výsledku to znamená, že každá bylinka projde jejich zlatými ručičkami a mají tak perfektní kontrolu nad její kvalitou. V dnešní době tohle není vůbec samozřejmé a prospívá to celkové kvalitě jejich výrobků. Tohle je známka pro nás, že k výrobě přistupují skutečně zodpovědně. 

Právě kvalita je hlavním měřítkem pro celou firmu. Chtějí dodávat skutečně kvalitní výrobky, což my sami můžeme potvrdit - kvalita je viditelná na obalech, na surovinách i na účincích. Proto Salvii Paradise tak moc fandíme.

#ShowMore#

Byliny a čaje pak Salvia Paradise dodává v praktických vzduchotěsných sáčcích, čímž se zlepšuje i kvalitu z hlediska distribuce a skladování. Určitě znáte jiné výrobce, kteří mají pouze běžné pytlíkové sáčky, kde se může stát, že bylinky nebudou v dostatečné kvalitě, protože čelí určitým hrozbám, jako je třeba vlhkost vzduchu.

Velmi si také ceníme, že Salvia Paradise myslí na vegetariány a vegany. Proto jsou bylinky v kapslích vyráběny pouze z rostlinné hmoty. Navíc si u ni můžete zakoupit spoustu produktů v BIO kvalitě. Další výhodou jsou obaly, bylinné kapsle obdržíte v krásných skleněných nádobkách, tinktury pak s praktickým kapátkem (které můžete prakticky využít k něčemu jinému, jakmile tinkturu spotřebujete). 

Salvia Paradise se také pyšní unikátním výrobní technologií, kdy vyrábí bezalkoholové tinktury, neboli bezalkolové extrakty z bylin. V tinktuře tak není žádná přídatná látka v podobě alkoholu, barviv či sladidel. Tím se zaručuje maximum účinné látky a zachování vůně a chutě bylinky v tinktuře. Velmi oblíbenými produkty tak jsou Dračí krev, Lichořeřišnice větší, Kozlík lékařský a Ostropestřec mariánský

Při našem výběru dodavatelů produktů se zaměřujeme na kvalitu a ekologickou stopu a ty jsou u Salvia Paradise doslova prvotřídní. Všechny zmíněné benefity (veganské kapsle, sklo, praktické kapátko, BIO kvalita, unikátní technologie) jsou pro nás důležitým měřítkem při výběru. A Salvie Paradise se tak stává naším nejlepším výrobcem tinktur, kapslí a dalších produktů, které na e-shopu nabízíme. 

Kromě bylinných tinktur a bylinných kapslí nabízíme od výrobce také sypané byliny a Zelené potraviny. Naši nabídku pak postupně rozšiřujeme. :)