Šalvěj červenokořenná

Nejprodávanější

1 položek celkem

Šalvěj červenokořenná, neboli Dan Shen, je velice starou bylinou, která se užívá v tradiční čínské medicíně pro své pozitivní účinky na lidský organismus. Nepleťte si ji s Dangšenem, neboli Codonopsis pilosula, jedná se o jiné bylinky. Šalvěj červenokořenná je trvalka dorůstající do výšky okolo 60 cm. Má široce dělené listy. Na povrchu stonku můžeme spatřit jemné chloupky a lepivé žlázy, kterými je pokrytý. Květy pak má světle růžové až modře levandulové.

#ShowMore#

Mnoha stoletími prověřená kvalita Šalvěje červenokořenné

Jak již jsme řekli v úvodu, Šalvěj červenokořenná se používá v tradiční čínské medicíně již dlouhá staletí. A to zejména pro její pozitivní vliv na kardiovaskulární zdraví - tedy cévy a oběhovou soustavu. Právě severovýchodní Čína je území, ze kterého Šalvěj pochází. Je možné, že mezi původní země pak patří i severní část Japonska. Nyní se do ostatních částí světa dováží a to díky zvyšující se celosvětové popularitě. Aktuálně je hojně užívaná i v USA. U nás, v Evropě, zájem o ní též postupně narůstá.

Šalvěj červenokořenná dle laboratorních výsledků obsahuje téměř 80 dosud známých látek, mezi kterými jich je 50 rozpustných ve vodě a 30 lipidového charakteru. Konkrétně v ní najdeme např. taniny, baikalin, vitamín E či beta-sitosteroly. Kompletní přehled najdete ve volně dostupné herbáři.

Jaké účinky Šalvěj červenokořenná (Dan Shen) má?

Kvůli legislativě EU vás více o účincích bylinky nemůžeme informovat. Najděte si je ve volně dostupném herbáři.