Lymfatický systém

Nejprodávanější

Citron 100% esenciální olej Phytos
 
od 76 Kč / ks
Rozmarýn 100% esenciální olej Phytos
 
od 76 Kč / ks
Mandarinka 100% esenciální olej Phytos
 
od 82 Kč / ks
CelluO Olej 100 ml s pumpičkou Renovality
309 Kč –11 %
Původně: 309 Kč  (–11 %)
275,01 Kč / ks
Grapefruit 100% esenciální olej - Phytos
 
od 79 Kč / ks
Gotu kola nať Salvia Paradise
 
79 Kč / balení
Gotu kola prášek 100 g Salvia Paradise
 
169 Kč / balení
Gotu kola pupečník bylinné kapsle 120 ks Salvia Paradise
 
359 Kč / balení
11 položek celkem

Cena

76359
176359

Značky

Meridiány

Struktura

Účinná látka

Položek k zobrazení: 11

Lymfatický systém je složen z lymfatických cév a má velmi významnou funkci. Je totiž součástí imunitního systému a podílí se tak na obraně organismu. Dále odvádí přebytečný tkáňový mok z lymfy. Jestliže lymfatický systém nemůže plně vykonávat svou funkci, můžeme se cítit unaveni a podrážděni.

Mezi další příznaky špatné funkce lymfatického systému pak patří otoky spodních končetin, celulitida a zduřelé místní uzliny. Aby se lymfatický systém (lymfa) správně rozproudila, je třeba ji řádně očistit, držet očistný jídelníček s dostatkem tekutin a mít dostatek pohybu.

#ShowMore#

Největším lymfatický orgánem je slezina, která tak velmi ovlivňuje správnou funkci lymfy. Pokud je slezina příliš zatížená, nemůže vykonávat svou úlohu, pak se to odráží i na funkci lymfy. Jestliže tedy lymfatický systém nefunguje správně, musíme se zaměřit i na posílení sleziny. O tom, co ji zatěžuje, jakou stravu jíst, abychom ji posílili a dalších důležitých informacích, si přečtěte článek o slezině jako orgánu měsíce září.

Jaké bylinky a doplňky stravy užívat na posílení lymfy?

Lymfa a detox - bylinné kapky zajišťují celkovou detoxikaci organismu a podporují správnou funkci lymfatického systému.

Nagara - ájurvédský čaj na lymfatický systém obsahuje kombinaci chebule, lékořice, vitánie, kurkumy, zázvoru, fenyklu, právenky a kardamonu. Společně pomáhají zlepšit odtok lymfu, podporují její správnou funkci a regenerují celý lymfatický systém. 

Jak jsme zmínili již výše, je důležité očistit a zregenerovat slezinu, aby celý lymfatický systém mohl fungovat správně. Zakupte tedy i bylinky a doplňky stravy na slezinu.