Kotvičník zemní

Nejprodávanější

4 položek celkem

Kotvičník zemní, neboli Tribulus terrestris je trvalou bylinkou rostoucí v létě v mírném prostředí. Má úzké lístky, kterou jsou protáhlé a dlouhé okolo 6 mm. Květy pak dosahují šířky až 10 mm a mají pět žlutých okvětních lístků.

Bulharský kotvičník je nejvíce ceněný

Kotvičník zemní pravděpodobně původně pochází z Číny a Japonska, odkud se přes pobřeží Ruska dostal až do centra Asie a Evropy. Dnes je Bulharsko tou zemí, kde se kotvičník hojně pěstuje a vyváží do celého světa.

#ShowMore#

Tento bulharský kotvičník je nejvíce ceněný na trhu, jelikož obsahuje vysoký podíl steroidního saponinu protodioscinu. V kotvičníku také najdeme fytosteroly, které se označují za rostlinné steroidy. Kromě toho obsahuje rovněž sapogeniny a alkaloidy.

Kotvičník je muži opěvován

Kotvičník zemní je velice oblíbený a vyhledávaný muži. Pomáhá jim dosáhnout zdravé reprodukční funkce a močových cest. Je užíván i pro své blahodárné účinky na kardiovaskulární zdraví. Přispívá rovněž ke zdravému dýchacímu systému. Často bývá opomíjena jeho podpora v pročišťování krve, kdy i pomáhá proti její srážlivosti. Přečtěte si kompletní seznam jeho pozitivních účinků na lidský organismus.

Jaké má kotvičník zemní účinky?

Kvůli legislativě EU vás více o účincích bylinky nemůžeme informovat. Najděte si je ve volně dostupném herbáři.