Menstruační kalíšek - Gaia cup - velikost S - Tierra Verde

560 Kč –28 %
gaia cup menstruacni kalisek s 02040 0002 bile open w
560 Kč –28 % 399 Kč / ks 399 Kč / 1 ks
Skladem (>3 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024
Možnosti doručení
  • Dámská hygienická pomůcka při menstruaci
  • Životnost 5-15 let
  • Zdravotně nezávadný, ekologický, ekonomický, pohodlný
  • V balení s látkovou vložkou

Detailní informace

Detailní popis produktu

MENSTRUAČNÍ KALÍŠEK - GAIA CUP - VELIKOST S (TIERRA VERDE)

Menstruační kalíšek Gaia cup je česká značka od Tierra Verde. Je vyráběn z lékařského silikonu a je výbornou alternativou za jednorázové tampóny a vložky. Celé balení obsahuje - menstruační kalíšek s látkovým pytlíčkem, čistící prášek, látkovou slipovou vložku - kterou si můžete vyzkoušet a použít jí jako pojistku při prvních dnech s kalíškem, kdy si ještě nebudete jistá. Nebo na poslední den místo klasické intimky. :) Kalíšek stačí vylévat jednou za 4 - 12 hodin, v závislosti na síle vaší menstruace. Do kalíšku se vejde cca 3x více menstruační krve než do běžného tampónu či vložky.

Detailní informace o kalíšku velikosti S:

- Vnější průměr 44 mm
- Délka 55 mm (bez stopky)
- Délka stopky 10 mm (celková délka kalíšku 65 mm)
- Je o něco měkčí než velikost L
- Objem 29 ml (po boční dírky) / 31 ml (po okraj)

 

Detailní informace o kalíšku velikosti L:

- Vnější průměr 45 mm
- Délka 56 mm (bez stopky)
- Délka stopky 10 mm (celková délka kalíšku 66 mm)
- Lehce pevnější než velikost S
- Objem 31 ml (po boční dírky) / 33 ml (po okraj)

 

Jak vybrat správnou velikost kalíšku?

Na všech stránkách a příručkách najdete jedno hlavní rozdělení.

Pokud je vám do 25 let a ještě jste nerodila, je vhodný kalíšek velikosti S.

Pokud je vám 25 let a víc, jste po porodu, raději sáhněte po velikosti L.

Ale pozor. Dle mých zkušeností, je hlavnější řídit se velikostí tampónů, které jste dříve používala. Pokud jste si kupovala tampóny "normal" nebo "mini" a máte slabou menstruaci, logicky vám postačí velikost S. Jestliže jste používala tampóny "super" či větší, tím pádem máte i silnější menstruaci, více vám bude vyhovovat kalíšek velikosti L. Samozřejmě kalíšek je perfektní i pro ženy, které si tampóny neoblíbily a používaly pouze vložky. Vše je o tom si to vyzkoušet.

Mysleme na to, že každá jsme jiná a každá originál, proto se nesnažme zapadat do nějakých tabulek. :) 

Mně je například 20, nerodila jsem, ale používala jsem tampóny větší a jsem naprosto spokojená s velikostí kalíšku L. Podobné zkušenosti mají i některé mé kamarádky. To ale neznamená, že ženě, které je 30, nebude více vyhovovat menší velikost. Proto je důležité hledat a zkrátka vyzkoušet, co vám bude vyhovovat nejvíce. :) (Brzy se můžete těšit na článek, kde budu popisovat vše, co se kalíšku týče. Mé začátky, vyzkoušené značky, zkušenosti či tipy.)
Také jsem četla, že když si nejste jistá, jakou velikost, zvolte tu větší.

Co se může stát, když budu mít moc velký, nebo příliš malý kalíšek?

- Když bude příliš malý, může se stát, že nebude dostatečně těsnit a bude protékat. Bude se muset i častěji vylévat.

- Když bude příliš veliký, může se stát, že se pořádně nerozvine a bude také protékat.

Není třeba se při výběru velikosti děsit. Jak jste si mohly všimnout výše u detailních popiscích obou velikostí, až tak se od sebe neliší. Proto jsem si jistá, že ať už si vyberete jakoukoliv velikost, budete spokojená. :) 

 

Nejste si jistá, jestli kalíšek pořídit? Možná vás přesvědčí, že kalíšek je:

Zdravotně nezávadný - Je vyroben z lékařského silikonu, který je zdravotně nezávadný. Do kalíšku se nic nevsakuje, krev do něj pouze stéká a je v přirozeném stavu. Proto se nikde nemnoží bakterie, jako je tomu u běžných tampónů. Ze silikonu se nic neuvolňuje a nevysušuje vaší sliznici. Oproti tampónům, které jsou bělené chlórem. Navíc z tampónů se uvolňují syntetická vlákna a zachycují se na stěnách sliznice. U kalíšku nehrozí syndrom toxického šoku a nejsou známy alergie na silikon.

Ekologický - Tenhle bod se bude líbit ženám, které se začínají zajímat o ekologii, nebo chtějí udělat jeden jednoduchý, avšak velmi přínosný krok pro čistší planetu. Přemýšlela jste někdy nad tím, kolik žena každou menstruaci vypotřebuje tampónů a vložek? Kolik odpadu je z toho vytvořeno za rok, pak za celý život jedné ženy? A teď si zkusme spočítat, kolik těch žen po celém světě je. To je neskutečné množství odpadu. Ale kalíšek, ten máte jeden. Vydrží 5 - 15 let. To je pěkná představa ušetřeného odpadu, že? :) 

Ekonomický - I přes to, že se kalíšek může zdát dražší, jde pouze o počáteční pořizovací cenu. Kalíšek se vám za pár měsíců finančně vrátí. Jak už jsem zmiňovala v předchozím bodě, vydrží 5 - 15 let, záleží na tom, jak se o něj budete starat. A že ta péče neni nijak náročná. :) Kalíšek koupíte a pak několik let menstruaci finančně vůbec neřešíte. 

Pohodlný - O kalíšku během menstruace vůbec nebudete vědět. Pokud je zaveden správně, neucítíte ho. Je měkký a proto se přizpůsobí vašemu tělu. Navíc ho můžete používat při všech různých sportech a aktivitách - plavání, běhání, jízda na koni, jóga.
Vylévat ho stačí pouze jednou za 4 - 12 hodin, záleží jak silnou menstruaci máte. Kolikrát vám bude stačit ho měnit ráno a večer ve sprše.

 

Jak se kalíšek zavádí, jak se o něj starat?

Nejdřív, co vám kalíšek přijde, vám doporučuji si vyprat látkovou vložku, která je součástí balení. Já osobně jsem si vyprala i látkový pytlíček ve kterém kalíšek budete uchovávat. Stačí v ruce, ale ať máte pocit pořádné čistoty a hygieny. :) Taky jsem si z pytlíčku odstřihla případné nitky.

Kalíšek vložíme do vody v nějakém malém kastůlku, přidáme lžičku čistícího prášku (můžeme vynechat, ale je součástí balení) a necháme cca 5 minut vyvařit. Nyní si můžete být jistá, že je kalíšek sterilní a bez obav ho můžete použít.

Tak a jdeme na to. Doporučuji při prvních použitích kalíšek zavádět a vylévat ve sprše. Nemusíte se bát že vám někam spadne či se něco rozlije. Dle mého je nejlepší pozice v podřepu, kalíšek si nejdříve namočte vodou, aby šel lépe závést, složte do "C" a vložte do pochvy. Je velice důležité být opravdu uvolněná, jinak budete stáhlá a kalíšek se nerozvine, nebo naopak ho ze sebe budete horko těžko dostávat. :) Kalíšek se rozvine. Jako kontrolu prstem objedeme kolem dokola celý kalíšek, abychom případně zjistily, že se kalíšek nerozvinul a tímto ho urovnaly. Samožřejmě před tímhle vším máme důkladně umyté ruce. Dočtete se, že se kalíšek zavádí níže než tampón. Některé ženy si ale oblíbily ho dávat přímo kolem děložního čípku. Já patřím mezi ně. :) Na začátku jsem měla problém s občasným protečením, i když kalíšek nebyl ještě plný. Dávat ho "až nahoru" k děložnímu čípku tento problém vyřešilo. :) Dnes už jsem si stoprocentně jistá a bez obav. Je to opět individuální. Pokud se rozhodnete dávat kalíšek kolem děložního čípku, zkontrolujte si, aby byl opravdu čípek "schovaný" v kalíšku. Většinou, když se kalíšek nerozvine, je to tím, že je mimo čípek, proto je důležité vědět, kde čípek máte a jakým směrem kalíšek vsouvat. 

Když je kalíšek zavedený, několik hodin se o něj nemusíme starat. Jako pojistku můžeme mít látkovou vložku, která je součástí balení. Až bude kalíšek potřeba vyměnit, ucítíte to. Ve sprše, opět v podřepu kalíšek vyjmete tak, že nahmatáte dno, zmáčknete, aby se uvolnil podtlak a vylijete. Brát za stopku se nedoporučuje, aby se neutrhla (u Gaia cup kalíšku je měkčí než u jiných značek). Poté kalíšek opláchnete vodou a znovu zavedete. Až si budete jistá a bude-li potřeba, můžete kalíšek vylít i normálně na toaletě.
Je to jednoduché, ale je důležité být tpělivá a dát kalíšku šanci. Jde o to si najít své "know how" a pak to bude hračka. Někomu to trvá kratší dobu, někomu delší. Ale nevzdávejte to, stojí to za to! :) 

Doporučuji se podívat na stránku http://www.kalisek.cz/ , kde se dozvíte úplně všechno. 

Kontakt na výrobce: TIERRA VERDE s.r.o., IČO: 28280725, DIČ: CZ28280725,Vintrovna 453/3F, 664 4, Popůvly

Doplňkové parametry

Kategorie: Menstruační kalíšky
Materiál: Lékařský silikon
Životnost: 5-15 let
Vhodný při: Všech typech sportů a aktivit
Nutnost vylévání: Po 4 - 12 hodinách

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Tierra Verde je česká značka, jejíž filozofie se zakládá na přesvědčení, že si život tvoříme sami svými každodenními skutky a rozhodnutími. To jak se zachováme dnes, se bude odrážet na zítřku. Tierra Verde vyrábí a snaží se nabízet výrobky pro denní potřebu s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí. Jejich myšlenku považujeme za vlastní. :)

Od Tierra Verde nabízíme menstruační kalíšky ve dvou velikostech. Do budoucna se můžete těšit na rozšíření sortimentu o ekodrogerii.