Celulitida - noční můra většiny žen

Aneb drobnými změnami v jídelníčku k velkým výsledkům.

Celulitida neboli  „pomerančová kůže“ je pro mnoho žen estetickým problémem. Na jejím vzniku se podílí mnoho faktorů. Hrají zde roli dědičné předpoklady, nedostatek pohybu, hormonální změny u žen, nedostatečný pitný režim, stres, alkohol, káva, kouření a hromadění toxinů.

Jak úspěšně celulitidu zmírnit? Samozřejmě, že bez pohybu, vylepšení jídelníčku a dostatečného pitného režimu to nepůjde. Je to běh na delší trať, ale můžu vám zde napsat několik jednoduchých „fíglů“.

Bez změny v jídelníčku to nepůjde, tak si řekneme něco málo ke stravě. Že vyměníme klobásku za zeleninu je všem jasné o tom vám psát nemusím. Ale co dál?

Tak například, čím kořeníte jídlo? Kořením ze supermarketu? Čtete etikety? A všimli jste si, že významnou složkou většiny kořenících směsí je obyčejná sůl (NACl) a také glutamát sodný – látka zvýrazňující chuť? Proč zbytečně zatěžujeme tělo? Toxiny = celulitida

Kupujte směsi koření bez zbytečných Eček a glutamatu a neplaťte za obyčejnou sůl.

Celulitida - noční můra většiny žen - CestaBylin

Běžná kuchyňská sůl podporuje tvorbu celulitidy, dny*1, artrózy*2, ledvinových a žlučových kamenů*3. Výměna za přírodní Himálajskou sůl, která náš organismus vyživuje, to je krok správným směrem.

A protože jsme jen lidé a občas hřešíme a tolik zeleniny a ovoce nejíme, potažmo si ani nemůžeme být jisti kolik vitamínů a minerálů to které ovoce a zelenina má, není od věci si občas ke stravě přidat nějaký ten doplněk stravy, kupříkladu „ Chlorella, Spirulina, vyživují a zároveň pomáhají detoxikovat. Hlavně žádný stres a špatné svědomí.

A abychom nezůstali jen u stravy, zařaďte otužující sprchu (střídavě studená a teplá voda) 3x týdně, výsledky pocítíte opravdu brzy. Můžete kombinovat s masáží směsi vytvořené s kokosového oleje a kávy případně kávové sedliny.

Do pitného režimu zařaďte vodu s citronem, rozhodně ne perlivou vodu.

Co se týče pohybu, pokud nechodíte pravidelně cvičit, protože se vám nechce nebo na to nemáte čas nebo máte x jiných důvodů, zacvičte si doma. Budete sami překvapeni, že pouhá půlhodinka  2-3 týdně stačí. Časem vám to bude chybět, pokud si nezacvičíte.

Věřím, že těchto pár tipů vám bude přínosem.

Přípravky pomáhající při potížích s:

*1 - Dna - SHALARI, Tužebník, Kúra 02

*2 - Artroza - SLESAKA

*3 - Ledvinové a žlučové kameny - VARUNA, Jasan, Chancapiedra

a další.

Autor: Daniela Rývová