Léčivé rostliny pro lehký krok

Pocit "těžkých nohou" zná asi každý, kdo musel dlouho stát na místě bez možnosti odpočinout si a svým nohám ulevit.

Nejvíce by o těchto nepříjemných pocitech mohli vyprávět lidé, kteří musejí stát dlouhé hodiny v zaměstnání. Pokud má člověk navíc genetickou dispozici ke vzniku žilní nedostatečnosti, je opatrnost skutečně na místě! Osoby trpící projevy žilní nedostatečnosti by se měly o zdraví svých končetin náležitě starat.

Léčivé rostliny pro lehký krok - CestaBylin

Co může vašim nohám ulevit?

Odpovědí na tuto otázku mohou být léčivé rostliny, které pomáhají posilovat cévní stěny. snižovat tvorbu otoků a zmírňovat únavu nohou. Cévní čaj s pohankou - bylinný čaj sypaný - posiluje cévní systém a je vhodný při potížích s křečovými žilami, hemoroidy, tvorbě modřin a při praskání žilek. Ájurvédský čaj Abhaya je nejlepší péčí o žilní systém a krevní oběh. Působí jako prevence trombózy, embolie, infarktu myokardu a cévních mozkových příhod. Bylinný čaj Rutinová bomba má především vysoký obsah dobře vstřebatelného přírodního rutinu (vitamin P), který je nezbytný pro kvalitu cév a žil. Zpevňuje cévní stěny a zvyšuje jejich odolnost a elasticitu (pružnost), snižuje riziko vzniku křečových žil a hemoroidů, je výbornou prevencí infarktů a mozkových příhod.

Z bylin např. borůvky působí jako antioxidanty a podporují revitalizaci unavených nohou. Důležitou rostlinkou je i gotu kola pomáhající udržovat správný žilní oběh - stejně jako známé ginkgo biloba.

Jírovec maďal je poměrně mladou léčivkou. Účinnými složkami kaštanu jsou aescin, aesculin, flavonoidní glykosidy a třísla. Aescin má zesilující účinek na žilní stěny a zvyšuje jejich pružnost. Pro tyto své vlastnosti se používá z něho připravený kaštanový gel zejména jako podpůrný prostředek při léčbě křečových žil a hemoroidů, při žilní a vlásečnicové nedostatečnosti.

Bylinný gel Venuregen působí také na zpevňování žilních stěn, zvyšuje jejich pružnost. Je vhodný jako podpůrný prostředek při léčbě křečových žil.

Příznivě působí na křečové žíly také měsíčková mast či měsíčkový olej,  účinným regulátorem žilního systému je i extrakt (tinktura) z jeřábu oskeruše.