Amalaki se skořicí - 100g - Everest Ayurveda

Kód: 14001
67 Kč / ks 67 Kč / 100 g
Skladem
Můžeme doručit do:
24.9.2019
 • Bohatý přírodní zdroj antioxidantů, vitamínů i minerálů
 • Amalaki vyronává svými pěti druhy chutí všechny tři energetické (dóšické) typy
 • Posiluje srdeční i mozkovou činnost
 • Ve 100 g Amalaki je stejně vitamínů C jako v 15 kg jablek

Detailní informace

Detailní popis produktu

Amalaki se skořicí - 100g

Amalaki - Embilika lékařská

Tradiční indické ovoce - ajurvédský ovocný plod - nejbohatší přírodní zdroj vitamínu C. Amalaki (Embilika lékařská) je v Indii považováno za posvátný strom a to především pro své velice výživné tzv. „nebeské ovoce“, které je bohatým přírodním zdrojem antioxidantů a vitamínu C.

Tento výjimečný plod Amalaki je po staletí používán v systému ajurvédského lékařství jako nejúčinnější prostředek pro udržení dobrého zdraví, celkovou regeneraci organismu a dosažení vysokého věku. Amalaki obsahuje pět druhů chutí našeho smyslového vnímání (kyselost, trpkost, sladkost, hořkost a ostrost), které vyrovnávají všechny tři energetické principy Vata, Pitta, Kapha.

Amalaki obsahuje široké spektrum antioxidantů (látky snižující běžný oxidační proces, který má na svědomí stárnutí a odumírání buněk) a bioflavonoidů (vitamíny podporující odolnost buněčných stěn proti pronikání škodlivých látek v podobě volných radikálů) a silnou koncentraci životně důležitých esenciálních aminokyselin. Je bohaté na množství minerálních látek a vitamínů jako je vápník, železo, fosfor, karoten, vitamín B1, B2 a vitamín C.

Pravidelná konzumace plodů amalaki:

 • Zvyšuje obranyschopnost organismu (posiluje imunitu organismu)
 • Příznivě působí na dobré zažívání
 • Ulevuje při žaludečních a zažívacích potížích
 • Posiluje srdeční a mozkovou činnost
 • Přispívá k celkovému zdraví kardiovaskulárního systému
 • Regeneruje tělesné tkáně vysokým množstvím antioxidantů
 • Pomáhá eliminovat toxiny, alergie, kvasinky a plísně
 • Zlepšuje zrakové funkce
 • Příznivě působí na růst vlasů

Spotřeba vitamínu C je u každého organizmu velmi individuální. Doporučená denní dávka vitamínu C se při zdravém životním stylu pohybuje běžně kolem 60 mg. Pro omezení onemocnění dýchacích cest doporučují lékaři denní dávku od 100-150 mg. V případě větší zátěže se jeho spotřeba zvyšuje až na několik tisíc mg. Zvýšenou potřebu vitamínu C mají sportovci, lidé z oslabenou imunitou, nemocní, diabetici, kuřáci a alkoholici.

Spotřebu vitamínu C ovlivňuje nejen složení stravy a příjem tekutin, ale také fyzická námaha a psychický stres. Nedostatek vitamínu C se projevuje únavou, krvácením dásní a celkově sníženou odolností proti infekcím. Vitamín C se v těle neukládá do zásoby, a proto je nutné ho přijímat pravidelně. Zvláště děti ho potřebují v pravidelných denních dávkách.

Přírodně získaný vitamín C má přirozeně vyšší účinnost než ten, který je synteticky připravený. Vitamín C obsažený v ovoci Amalaki se tak významně podílí na očistě těla od volných radikálů a povzbuzuje obranyschopnost organizmu.

Doporučené dávkování: Při běžném každodenním doplňování vitamínu C vystačí jedno 100 g balení Amalaki na dobu třech dnů. V případě zvýšené potřeby vitamínu C při poklesu imunity, nemoci, rekonvalescenci, sportovní výkonnosti či jiném fyzickém a psychickém zatížení je nutné spotřebovat jedno balení denně. Rostlina je obsažena také v himalájských čajích Shunthi a Nimba.

Složení: Embilika lékařská (amalaki), skořice, třtinový cukr

Množství vitamínu C ve 100 g Amalaki = 100 g amalaki = 15 kg jablek = 2 kg pomerančů = 6 kg banánů

Nutriční hodnoty ve 100 g: Vitamín C 538 mg Energetická hodnota 1468 kJ Sacharidy 86 mg Bílkoviny 0,50 mg Vápník 0,20 mg Železo 1,20 mg Tuky 0,09 mg

Doplňkové parametry

Kategorie: ÁJURVÉDA
Minerály: Beta karoten, Fosfor, Vápník, Železo
Vitamíny: B1, B2, C
? Struktura: Plod
? Orgány: Mozek, Srdce, Žaludek, Oči a zrak
? Problematika: Alergie, Mozková činnost, Oči a zrak, Posílení imunity, Zažívání a trávení, Zdravé a silné vlasy, Zdravé srdce
Účinná látka: Amalaki
Složení: Embilika lékařská (amalaki), skořice, třtinový cukr
Velikost balení: 100 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.