Co-enzym Q10 s MCT 100mg (Koenzym Q10) - 30 kapslí - Viridian

VHODNÉ PRO VEGANY 100% PŘÍRODNÍ
Značka: Viridian
749 Kč / ks 25 Kč / 1 ks
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
23.5.2024
Možnosti doručení
  • Koenzym Q10 najdeme ve všech buňkách našeho těla
  • Zejména se ocitá v játrech, srdci a plicích
  • S věkem či při vyšší zátěži se produkce koenzymu Q10 snižuje a je nutné jej doplňovat
  • Doplňte jej formou Koenzymu Q10 100 mg s MTC z kosového oleje

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co-enzym Q10 s MCT 100mg 30 kapslí

Doplněk stravy

Koenzym Q10 se svým složením podobá vitamínům. Ačkoliv jej dokáže náš organismus sám částečně vytvořit, potřebujeme jej do těla také dodávat. Část přijímáme skrze stravu, ale většinou je to nedostatečné množství. Přitom Koenzym Q10 najdeme ve všech buňkách našeho těla, zejména v játrech, srdci a plicích. Jsou to orgány, které si žádají nejvíce energie. Koenzym Q10 je svými vlastnostmi důležitý pro tělesné systémy, energetický metabolismus, sportovní výkon ad.

Čím je náš organismus starší, tím menší je produkce koenzymu Q10. Při fyzické zátěži, stresu či kouření se pak jeho množství v těle dále snižuje. Můžou se pak objevit problémy třeba se srdcem. Doplněk stravy Co-Enzym Q10 s MTC 100mg nabízí účinnou formu Koenzymu Q10 o množství 100 mg (doporučená denní dávka je mezi 30-60 mg) a hodí se tak například sportovcům. Dále obsahuje triglyceridy se středně dlouhým řetězcem (MTC) z kokosového oleje. V těle se triglyceridy absorbují jiným způsobem než polynenasycené mastné kyseliny, nepotřebují totiž žádné enzymy či žaludeční šťávy pro vstřebání. Tím podporují a zlepšují vstřebatelnost a využitelnost Koenzymu Q10 v organismu.

Nejvyšší kvalita produktu se 100% ekologickým balením

Produkty od britského výrobce Viridian Nutrition obsahují vždy čistou směs bioaktivních složek. Jsou tedy tvořeny 100% aktivními látkami bez zbytečných přídavných aditiv a pojiv. Tím tato značka garantuje špičkovou kvalitu a čistotu svých produktů včetně důsledné kontroly celého výrobního procesu. spolupracuje s lokálními pěstiteli, kteří se zaměřují na nejvyšší kvalitu. Zároveň z etických důvodů výrobce Viridian Nutrition nepoužívá ve svých produktech palmových tuk (jako první značka na světě je Viridian certifikovaná programem POFCAP, který garantuje, že se při výrobě nepoužívá palmový olej) ani netestuje produkty na zvířatech. Třešničkou na dortu jsou pak obaly produktů, které jsou 100% ekologické. Nepoužívají se žádné plasty. 

Viridian ekologické lahvičky

Přírodní forma vitamínů a minerálů

Pro nás je forma vitamínů a minerálů klíčová. Díky ní vzniká rozdíl ve využitelnosti, tedy vstřebatelnosti daného doplňku stravy. Nikdo z nás nechce platit za něco, co pak stejně nevyužije. V tomto případě pak zbytečně vyloučí. Ukázkovým příkladem je pro nás železo - v běžných doplňcích se vyskytuje ve formě oxidu, což je forma méně využitelná pro tělo. Proč ji výrobci vůbec používají? Důvodem je nízká cena.

Máte tak dobrý pocit, že jste našli doplněk stravy se železem za dobrou cenu a myslíte si, že děláte dobře pro své tělo. Opak je pravdou, jelikož doslova vyhazujete peníze za něco, co vám dobře neposlouží. Britský výrobce Viridian to dělá jinak - zmíněné železo získává přímým extraktem rostliny Murraya koenigii, kterým získá železo ve 100% přírodní formě. A to přeci chceme. :)

Přírodní forma vitamínů a minerálů Viridian

100% přírodní veganské kapsle

Rozdíl mezi tabletami a kapslemi je v obsahu látek. Tablety pro udržení své struktury obsahují vysoký podíl zbytečných pojiv a lepidel, které mohou tvořit až 70 % tablety. Díky tomu jsou i levnější variantou. Jestliže pravidelně užíváte doplňky stravy v tabletách, můžete za rok zkonzumovat až kilogram lepidel a jiného balastu. 

Důležité také je upozornit, že mnohé kapsle obsahují stearan hořečnatý, který je do nich přidaný kvůli nepřilnavosti kapsle na výrobní lince. U britského výrobce Viridian máte záruku, že kapsle jsou výhradně z přírodních látek. Jejich doplňky stravy neobsahují GMO složky, nejsou ani ozařované, nepoužívají se živočišné složky či umělá sladidla, barviva nebo konzervanty.

Bez nežádoucího stearanu hořečnatého či šelaku

Oxid titaničitý, neboli titanový běloba, se v doplňcích stravy používá jako barvivo. Najdete jej také v mnoha farmaceutických produktech, průmyslově zpracovaných potravinách, ale i na tenisových kurtech, kde se tvoří bílé čáry pro ohraničení hřiště. 

Stearan hořečnatý se používá jako lubrikant, kdy zabraňuje zachytávání kapslí na výrobní lince. Pokud je zkombinován s vodou a mýdlem, vytvoří se nerozpustná látka. Z této látky se tvoří např. typické neodstranitelné prstence na vanách. Šelak pak je pryskyřice, která se vylučuje samičkou červce lakového, což je hmyz žijící v Indii. Pláty pryskyřice šelaku se rozpouští v ethylakoholu a tvoří se tak tekutý šelak pro použití jako lak či glazura. Následně se používá v doplňcích stravy, lécích a potravinách. Nic takového nenajdete v doplňcích stravy britského výrobce Viridian.

Bez stearanu hořečnatého Viridian

Balení: 30 kapslí (23,4 g).

Dávkování: Berte 1 kapsli denně s jídlem nebo dle doporučení lékaře. Dávkování výrobce 1-3 kapsle bylo upraveno dle české legislativy.

Upozornění: Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy, konzultujte s lékařem. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhrada pestré stravy. Skladujte na chladném suchém místě, mimo dosah dětí.

Složení v 1 vegetariánské kapsli: koenzym Q10 100 mg, triglyceridy se středně dlouhým řetězcem (MCT) 100 mg, obal kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza) na bázi vojtěšky 118,8 mg, spiruliny 39,6 mg a borůvky 39,6 mg.

Kontakt na výrobce: Viridian International Ltd, 15 High March, Daventry, Northamptonshire NN11 4HB, Velká Británie

Doplňkové parametry

Kategorie: VITAMÍNY A DOPLŇKY STRAVY
Vitamíny: Q10
? Struktura: Kapsle
Meridiány: Meridián jater, Meridián plic, Meridián srdce
? Orgány: Játra, Plíce, Srdce
Velikost balení: 30 kapslí
Doporučené dávkování: 1 kapsle denně
Doba kúry: 30 dní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: