Trápí vás hučení v uších?

Tento nepříjemný problém může být dlouhotrvající, úporný a neodbytný. Hučení v uších souvisí hlavně s vnitřním strachem, například o svoje blízké. Přestaňte se trápit, zkuste se od starostí vnitřně oprostit. Pomoci si můžete i bylinkami.

Do sklenice s víčkem namíchejte čajovou směs ze sušených bylinek.

Postačí: 

1 polévková lžíce květu řebříčku

2 lžíce drcených listů jitrocele

3 lžíce natě pohanky

1-2 lžičky máty

Podíl máty je nejmenší, neboť její peprná chuť je velmi výrazná, avšak účinná, protože se člověk uvolní a odreaguje se od nějakého problému ve svém okolí. Usušená nať pohanky, kterou si můžete sama zasít do většího truhlíku, dodá tělu rutin pro zpevnění cév.

Jak pít: Vrchovatou lžíci směsi zalijte půl litrem vroucí vody a nechte 5 minut louhovat. Čaj popíjejte během několika hodin teplý, a to po dobu 7-14 dní.

Hojivá tinktura 

Kořen kostivalu lékařského očistěte, nakrájejte na tenké plátky a zalijete Alpou tak, aby byl ponořený asi 1-2cm pod hladinou. Sklenici zavíčkujte a postavte za okno, nejlépe tam, kam svítí slunce (20-30 °C). Nechte asi týden louhovat, obden promíchejte. Tinkturu pak můžete vtírat po kapkách nejen kolem uší, ale všude, kde vnímáte nějaký problém. Díky alkoholu, ve kterém je kořen rozpuštěný, se rychle vstřebává do hloubky. Kostival lékařský má blahodárné účinky pro všechny nemocné buňky v těle. Obsahuje velké množství vápníku - působí rychle na poranění kostí a kloubů i na záněty vazů, svalů a dásní (paradontoza), ale také proti bolestem hlavy.