Vláknina - Psyllium

Nejprodávanější

Vláknina Psyllicol s příchutí citronu - 100g - Dr. Popov
90 Kč –23 %
Původně: 90 Kč  (–23 %)
69 Kč
Detail
Vláknina Psyllium DÓZA - 240g - Dr. Popov
 
160 Kč
Detail
Vláknina Psyllium DETOX - 120 kapslí - Dr. Popov
200 Kč –15 %
Původně: 200 Kč  (–15 %)
170 Kč
Detail
vlaknina psyllium dr.popov
 
180 Kč
Detail
Vláknina Psyllium 200g - Dr. Popov
 
125 Kč
Detail
Vláknina Psyllium 100g - Dr. Popov
 
80 Kč
Detail
8 položek celkem

Cena

69210
169210

Značky

Minerály

Orgány

Problematika

Struktura

Položek k zobrazení: 8

Psyllium - stoprocentně přírodní, nenávyková rozpustná vláknina dokáže již po několika dnech užívání navodit správnou hustotu stolice. V trávicím traktu zvětšuje až 40x svůj objem. Vzniklý gel pohlcuje nadbytečnou tekutinu a škodlivé látky, které jsou následně z těla vyloučeny. Nabobtnáním Psyllia vzniká také pocit "falešného zasycení" a zmenšuje se touha po jídle, což je důležité při snižování nadváhy.

Zácpa zadržuje v těle škodlivé látky, které způsobují stárnutí, rakovinu tlustého střeva a různá vážná onemocnění. Má také vliv na špatnou pleť. Proto je důležité udržovat správné vylučování stravy z těla. Pokud někdo trpí zácpou, doporučuje se zvýšit přísun vlákniny, případně využít psyllium, aby se zácpa proměnila ve správnou stolici a v těle se tak nezadržovaly škodlivé látky. 

Vláknina se pak dělí na dva druhy, a to rozpustnou vlákninu a nerozpustnou vlákninu. U rozpustné vlákniny dochází k absorbci vody. Vláknina bobtná, bývá zdrojem energie a reguluje trávení tuků a sacharidů. Nerozpustná vláknina oproti tomu není zdrojem energie, zvětšuje objem obsahu ve střevech a zkracuje dobu, po kterou je zůstává potrava ve střevech. Napomáhá tak k rychlejšímu vyloučení škodlivých látek z tlustého střeva