Vláknina - Psyllium

Nejprodávanější

Vláknina Psyllium SLIM - 120 kapslí - Dr. Popov
195 Kč –13 %
Původně: 195 Kč  (–13 %)
170 Kč
Detail
Vláknina Psyllium PROBIO - 120 kapslí - Dr. Popov
205 Kč –17 %
Původně: 205 Kč  (–17 %)
170 Kč
Detail
15 položek celkem

Cena

75180
175180

Značky

Minerály

Orgány

Problematika

Struktura

Položek k zobrazení: 15

Psyllium - stoprocentně přírodní, nenávyková rozpustná vláknina dokáže již po několika dnech užívání navodit správnou hustotu stolice. V trávicím traktu zvětšuje až 40x svůj objem. Vzniklý gel pohlcuje nadbytečnou tekutinu a škodlivé látky, které jsou následně z těla vyloučeny. Nabobtnáním Psyllia vzniká také pocit "falešného zasycení" a zmenšuje se touha po jídle, což je důležité při snižování nadváhy.

Zácpa zadržuje v těle škodlivé látky, které způsobují stárnutí, rakovinu tlustého střeva a různá vážná onemocnění. Má také vliv na špatnou pleť. Proto je důležité udržovat správné vylučování stravy z těla. Pokud někdo trpí zácpou, doporučuje se zvýšit přísun vlákniny, případně využít psyllium, aby se zácpa proměnila ve správnou stolici a v těle se tak nezadržovaly škodlivé látky. 

Vláknina se pak dělí na dva druhy, a to rozpustnou vlákninu a nerozpustnou vlákninu. U rozpustné vlákniny dochází k absorbci vody. Vláknina bobtná, bývá zdrojem energie a reguluje trávení tuků a sacharidů. Nerozpustná vláknina oproti tomu není zdrojem energie, zvětšuje objem obsahu ve střevech a zkracuje dobu, po kterou je zůstává potrava ve střevech. Napomáhá tak k rychlejšímu vyloučení škodlivých látek z tlustého střeva