Slavíme 2. narozeniny!  Oslavte je společně s námi a s 15% slevou na všechny produkty!:) 

Děkujeme Vám za přízeň, za Vaši lásku a touhu měnit svět k lepšímu. Těšíme se na další společné roky! 

Vláknina - Psyllium

Nejprodávanější

Vláknina Psyllium - Salvia Paradise
od 79 Kč –15 %
Původně: 79 Kč  (–15 %)
od 67,15 Kč / ks
Psyllium mleté 150g Salvia Paradise
129 Kč –15 %
Původně: 129 Kč  (–15 %)
109,65 Kč / ks
Vláknina Psyllium kapsle - Salvia Paradise
od 169 Kč –15 %
Původně: 169 Kč  (–15 %)
od 143,65 Kč / ks
3 položek celkem

Cena

67144
167144

Značky

Minerály

Orgány

Problematika

Struktura

Položek k zobrazení: 3

Psyllium - stoprocentně přírodní, nenávyková rozpustná vláknina dokáže již po několika dnech užívání navodit správnou hustotu stolice. V trávicím traktu zvětšuje až 40x svůj objem. Vzniklý gel pohlcuje nadbytečnou tekutinu a škodlivé látky, které jsou následně z těla vyloučeny. Nabobtnáním Psyllia vzniká také pocit "falešného zasycení" a zmenšuje se touha po jídle, což je důležité při snižování nadváhy.

Zácpa zadržuje v těle škodlivé látky, které způsobují stárnutí, rakovinu tlustého střeva a různá vážná onemocnění. Má také vliv na špatnou pleť. Proto je důležité udržovat správné vylučování stravy z těla. Pokud někdo trpí zácpou, doporučuje se zvýšit přísun vlákniny, případně využít psyllium, aby se zácpa proměnila ve správnou stolici a v těle se tak nezadržovaly škodlivé látky. 

Vláknina se pak dělí na dva druhy, a to rozpustnou vlákninu a nerozpustnou vlákninu. U rozpustné vlákniny dochází k absorbci vody. Vláknina bobtná, bývá zdrojem energie a reguluje trávení tuků a sacharidů. Nerozpustná vláknina oproti tomu není zdrojem energie, zvětšuje objem obsahu ve střevech a zkracuje dobu, po kterou je zůstává potrava ve střevech. Napomáhá tak k rychlejšímu vyloučení škodlivých látek z tlustého střeva