Lze pitný režim v létě něčím vylepšit?

Lze pitný režim v létě něčím vylepšit - CestaBylin

Léto běží v plném proudu, sportujeme, koupeme se a užíváme si krásných teplých dní. Některým horké dny nedělají vůbec dobře a jak mohou schovají se někam do chládku. Ať už jste příznivcem léta či nikoli, správný pitný režim musíme dodržovat všichni. Na výběr máme obrovské množství nápojů, limonád, piv apod. Co třeba obohatit svůj pitný režim o ledový čaj? Že pijete čaj pouze v zimě na zahřátí? Řekneme si, proč děláte chybu!

Čaj obsahuje velké množství prospěšných látek a antioxidantů. Stejně tak kvalitní ovocný čaj v sobě uchovává prospěšné látky sušeného ovoce, které obsahuje. Čaj je oproti sladkým limonádám a minerálkám skvělá alternativa hlavně pro děti, ale i dospělé. Můžeme ho připravit z rozmanitého množství ovocných čajů, zeleného a černého čaje. Vhodný je samozřejmě i rooibos, zejména opět pro děti. Neobsahuje kofein (tein).

Řekněme si něco málo k přípravě ledového čaje. Aby byl čaj lahodný musí být 2x silnější než když připravujeme jako teplý. Vhodnější je připravovat sypaný oproti porcovanému, chuť bude výraznější. Necháme vylouhovat a osladíme podle chuti ještě teplý. Med a třinový cukr je vhodnější, popřípadě stévie. Po vylouhování a rozpuštění sladidla zalijeme džbán či sklenici naplněnou ledovými kostkami. Oproti pomalému vychladnutí , prudké ochlazení zachová v čaji většinu prospěšných látek, které obsahuje. Takto připravený nápoj ozdobíme lístky máty, meduňky, plátky citrónů, podle chuti každého. Pamatujeme na to, že i vizuální stránka je důležitá. Jdu si připravit ledový čaj, všem přeji dobrou chuť!

Autor: Daniela Rývová