Na čem se nejvíce drží bakterie hned po rukou?

Důvod dezinfekce nemusíme asi sdělovat. :) 

Jasně - čisté ruce to je základ, který bychom ale měli dodržovat denně, neustále. Ne jen při výskytu virusu či nějaké nemoci. To je nám všem jasné. :)

 

Nejprve jsem měla připravený seznam pár předmětů, na kterých se nejvíce drží bakterie a které by se měli dezinfikovat, abychom si i po umytí rukou bakterie nepřenášeli po celém bytě. Na poslední chvíli jsem se ale rozmyslela a napíšu sem jen ten jeden nejdůležitější.

Protože kdo by po každém příchodu hned dezinfikoval kliku, klíče, peněženku a všechno na co venku sáhnul či ovladač? :) 

Nechci žít totiž v úplně sterilním a nic neříkajícím prostředí. A hlavně se z toho taky nechci zbláznit, že. :) Takže i přes situaci co se venku děje (je určitě na místě se zamyslet a o něco zvýšit hygienu), se ale nechci bát pomalu jen vyjít ven, natož na něco sáhnout.

Rozhodně bychom v našem zájmu měli CELOROČNĚ posilovat naší imunitu a celkové zdraví. Potom se všech těch bakterií nemusíme bát

 

Pojďme tedy přejít na to, co je podle mě dobré pravidelně čistit. Nedávno jsme se o tom bavili doma a dřív mi to ani nedošlo, jak moc zaprasený to může být. :

To nejdůležitější - mobilní telefony  (popřípadě noťas, tablet…)-  Mobily jsou sbírkou bakterií. Prý jich mají 10x víc než na záchodovém prkénku. Saháme na něj celý den, častokrát s ním jdeme na záchod, ven, na návštěvy, do posilovny. Pokládáme ho na zem, stůl, lavičku, linku v kuchyni. Ať už sáhneme na cokoliv či kohokoliv, telefon máme v rukou pořád -  ať už je máme umyté nebo ne. Kdykoliv nám někdo volá, máme ho přilepený na obličeji a v neposlední řadě končí večer v posteli, kde spíme.
Teď si na displeji představte všechny ty bakterie které jste tam nasbírali. Nic moc teda, že? 

Takže za nás telefon rozhodně číslo jedna.

Vydezinfikovat ho můžete například namočením papírového ubrousku či vaty nebo čisté látky do vysokoprocentního alkoholu (nebo třeba Alpy, popřípadě už koupené dezinfekce) a celý mobil i s krytem otřít. Po vyčistění budete mít hned lepší pocit, že si domů nenosíte nevítané návštěvníky. :)  

TIP na rychlou a snadnou domácí dezinfekci - smíchala jsem Alpu (má okolo 60%lihu) a tea tree olej. To je vše. :) Pro gelovou konzistenci stačí přidat aloe vera gel. Mám to ve staré nádobičce od antibakteriálního gelu.

 

Nicméně - ruce, ruce, ruce. Mejme si ruce a buďme v pohodě! :)


Děkuji za krátkou pozornost. Opatrujte se a nezblázněte se - ze všech těch informací kolem by to nebylo tak těžké. :) 

Pečujme o své zdraví, protože to je doopravdy ta nejdůležitější věc, co máme.

S láskou,

Linda z CestaBylin