Lázně jako v lázních

Dopřejte svému unavenému tělu trochu potěšení

Zapomeňte na to, že koupelové pěny jsou jen od toho, aby ve vás vyvolaly dojem, že se cachtáte v mracích bublin. Dneska už si můžete vybírat, a to nejen podle barvy či vůně, ale hlavně podle vaší nálady, protože do řady přípravků se přidávají různé bylinky. Zda a do jaké míry je pravda, co se uvádí na etiketách, jsme se pro vás snažili zjistit.

Rozmarýn

O rozmarýnu je známo, že se používá pro lepší prokrvení organismu, pomáhá při bolestech svalů, revmatismu, artritidě a bolestech nervů. Proč se v něm teda nevykoupat celá?

Lázně jako v lázních - CestaBylin

Kozlík lékařský

Je známý svým zklidňujícím účinkem. Jaké látky jsou za to odpovědné, není známo. Předpokládá se, že velkou zásluhu na tom má především alkohol, v němž se kořen kozlíku lékařského rozpouští.

Levandule

Ještě než bylo vynalezeno mýdlo, myli se lidé vodou, do níž se přidávala levandule. Olej z ní tělo uvolní a zároveň provoní.

Šalvěj

Ve starověku se šalvěj spojovala s dlouhým věkem. Používala se mimo jiné jako tonikum (posilující a povzbuzovací prostředek) a proti zapomnětlivosti u starších lidí.

Meduňka

Omlazuje tělo i ducha, potlačuje zapomnětlivost, rozpouští skličenost a revitalizuje celé tělo, obzvláště nervový systém.

Pro uchování pocitu zdraví a pro přirozené zklidnění bolestí se už po celá staletí používají esenciální oleje. Mají aromaterapeutické účinky. Kromě bylinek se do nich přidávají také hydratační složky, například z mléka a medu.

Koupelové soli, zvláště s rostlinnými silicemi, povzbuzují výměnu látek a mají léčivé účinky na pokožku.

Z pokožky odstraňují nečistoty a díky minerálním látkám a stopovým prvkům, které jsou v soli obsažené, zůstává pokožka hladká a jemná.