Esence na míru

MANDARINKA

Získává se: z kůry ovoce (olej vždy uchovejte v chladu)

Vlastnosti: vzpruží, harmonizuje a zlepšuje koncentraci. Esence je vhodná především při stavech vyčerpání, napětí a nervozity. Používá se i v těhotenství. Uklidňuje nervovou a trávicí soustavu a je vhodná pro jak pro děti, tak pro staré lidi. V péči o pokožku je často používaná pro ošetření mastné pleti.

MÁTA PEPRNÁ

Získává se: olej z nati

Vlastnosti: jde o léta známou léčivou bylinu. Působí povzbudivě na nervový systém, stimuluje, dodává energii, čistí hlavu, posiluje žaludek a tiší bolesti. Vynikající u všech problémů s dýcháním, při suchém kašli, nachlazení a chřipce. Na osvěžení dechu jsou mátové pastilky účinnější než mentolové.

CEDR

Získává se: z cedrového dřeva

Vlastnosti: pozitivní vliv na duševní rovnováhu, rýmu, akné, ekzémy a lupy. Nepoužívat v těhotenství.

HŘEBÍČEK

Získává se: olej z listů

Vlastnosti: zahřívající, antiseptický, dezinfekční, antibakteriální, repelentní účinek. Tiší bolesti, léčí ústní a kožní poranění.

SKOŘICE

Získává se: olej se připravuje z kůry

Vlastnosti: může se pochlubit antiseptickým, zahřívajícím, povzbuzujícím a posilujícím efektem. Působí báječně na potíže s trávením a při stresové zátěži s velkým nervovým vypětím. Současně je vhodná při prochladnutí a působí jako afrodiziakum.

GRAPEFRUIT

Získává se: vonná esence z kůry grepu a ze semen bez obalu se získává výtažek bohatý na účinné antioxidanty a další léčivé látky.

Vlastnosti: použití v kosmetice určené pro mastnou pleť. Osvěžuje a povzbuzuje. Pozitivně působí na angínu, deprese, ekzémy, migrénu, nadváhu, nespavost, problémy s dýchacími cestami, žlučníkem a imunitou.

Esence na míru - CestaBylin

POMERANČ

Získává se: olej z kůry

Vlastnosti: osvěžuje, uvolňuje a harmonizuje. Pomáhá léčit kašel, nespavost, nachlazení, ale i horečku. Působí na zvýšení koncentrace, nervozitu a napomáhá při léčbě zánětu nosohltanu. Výborný také jako přísada do tělových, masážních a koupelových olejů, podporuje regeneraci kožních buněk.

MATEŘÍDOUŠKA

Získává se: z květů

Vlastnosti: blahodárně působí na žaludek a nervy. Pomáhá při nespavosti, bolestech hlavy, závratích, nechuti k jídlu. Hodí se pro posilující a uvolňující koupele. Extrakt Mateřídoušky je součástí různých přípravků používaných při onemocnění horních cest dýchacích, proti kašli a na vykašlávání apod.

LEVANDULE

Získává se: olej z květů

Vlastnosti: s malou nadsázkou lze konstatovat, že účinkuje téměř na všechno. Popáleniny, bolesti hlavy, špatné trávení, kousnutí hmyzem a žihadla, infekce, nespavost, odřeniny, ekzémy, prevence chřipek a viróz. Příznivě působí při depresích a nespavosti, migréně, nervové vyčerpanosti a pocitu psychického napětí.