Lichořeřišnice a její účinky

Lichořeřišnice větší je významné antibiotikum, které pomáhá odstraňovat záněty a infekce. Ačkoliv se převážně traduje, že je především na zánět a infekci močových cest, dokáže je odstranit z celého organismu. Významněji její účinky vnímáme u močových cest, protože právě touto oblastí její účinné látky procházejí nejvíce.

Pokud se potýkáme s jakýmkoliv jiným zánětem ve svém těle, například zánět průdušek, artritida, můžeme lichořeřišnici užívat též. Účinnost se pak prokáže i tím, že se nám objeví zpravidla jemný zánět ledvin či močových cest. Právě takto získáme důkaz, že se zánět odbourává a prochází i močovými cestami. 

V případě, že chceme odstranit zánět, který máme v celém organismu, můžeme lichořeřišnici užívat 14 dní ve vyšších dávkách, případně měsíc v běžným dávkách. Poté je zapotřebí vytvořit týdenní až nejlépe 14-denní pauzu, kdy užívání lichořeřišnice vynecháme. Tímto zajistíme, že si organismus na přísun antibiotických látek nezvykne a jejich účinky tak budou stále vysoké. V našem organismu v době pauzy účinné látky lichořeřišnice zůstávají, jelikož se jich vytvořila dostatečná zásoba, a dále tak pomáhají odstraňovat zánět.

Lichořeřišnice a její účinky

Lichořeřišnice jako skvělý pomocník v odstraňování Streptokoka a EBV

Lichořeřišnice také odstraňuje různé kmeny streptokoka a pomáhá i při výskytu viru Ebstein-Barrové. Právě tento vir je často důvodem, proč se v těle vytvoří zánět. Pokud jej potřebujeme odstranit z těla, doporučuji podpořit účinky lichořeřišnice i odstraňováním těžkých kovů, kterými se kmeny Ebstein-Barrové živý. Zařaďte proto spirulinu s mladým ječmenem nejlépe při využití v rámci smoothie pro Detoxikaci těžkých kovů dle Anthonyho Williama z knihy Detox jako cesta ke zdraví, ve kterém je i mořská řasa Dulse či čerstvý koriandr.

Díky této kombinaci odstraníte těžké kovy z celého organismu a při spojení s lichořeřišnicí získáte významné pomocníky v boji pro odstranění kmenů viru Epstein-Barrové. Smoothie užívejte pravidelně, osobně doporučuji alespoň měsíc, nejlépe jej zařadit do každého dne. Recept najdete zde.

Lichořeřišnice čistí krev od mikročástí virů, nebo také od zbytků léčiv

Lichořeřišnice posiluje imunitní systém a celý organismus. Má také důležité antivirové a antibakteriální účinky, kdy brání šíření virů a bakterií a tím uvolňuje dýchací cesty. Pomáhá odstraňovat vše škodlivé z organismu. Vědecké výzkumy prozatím neprokázaly její další účinky - dokáže čistit krev od mikročástí virů, které nám kolují v těle. Tato vlastnost lichořeřišnice je velice důležitá, protože kompletní vyčistění krve nedokáže náš organismus zprostředkovat sám. Tuto vlastnost lichořeřišnici propůjčují chemikálie a sloučeniny, které ještě nebyly vědou objeveny a jsou pro ni zatím neznámé. 

Z dané krve tak odvádíme směs virů a bakterií, které mohou zapříčinit příchod virového či bakteriálního onemocnění. Čekají pouze na správné prostředí a vhodné podmínky. Tím může být oslabený organismus, či nové viry, se kterými se spojí a tím zesílí. Mezi nimi mohou být i bakterie a viry z již prodělaných nemocí, které v krvi zůstaly.

Pro představu - dané viry či bakterie jsou v mnohonásobně nižším obsahu než v době onemocnění. Jejich plné odstranění se ztěžuje ve chvíli, kdy na onemocnění užíváme běžné léky. Spojením s těmito chemickými látkami se zhoršuje jejich odbourávání z těla, protože se zanáší společně s danými viry a bakteriemi do krve. Proto se nám může stávat, že po krátké době prožíváme znovu stejnou nemoc. Lichořeřišnice navíc dokáže z krve odbourávat také zbytky léků a farmaceutických antibiotik.

Duchovní podpora lichořeřišnice nám radí, vnímat vše z nadhledu

Lichořeřišnice nás učí nezabývat se problémy liše, tedy nevytvářet si určité představy o problému a jeho řešení. Pomáhá nám vidět problémy z více úhlů, abychom získávali nadhled pro jejich řešení a viděli skutečné jádro problému, nikoliv pouze domnělou představu či pocit. S její pomocí tak řešíme problémy s více možnostmi, ze kterých si pak vybíráme tu nejvhodnější. Ukazuje nám, že to co vidíme a vnímáme, může být ve skutečnosti úplně jinak.

S lichořeřišnicí získáváme nadhled pro jakékoliv problémy v našem životě a hledáme řešení z více úhlů pohledu. Učí nás odpoutávat se od naší osobnosti při řešení problémů, kdy si vytváříme prostor k tomu, abychom odhalili jejich skutečnou příčinu a nezaujatě jej poté vyřešili. Pro mnohé lidi tak může být lichořeřišnice obrovským darem od přírody. Užívat ji můžete samozřejmě i v případě, že neřešíte žádný fyzický problém. V takovém případě je nejvhodnější použít přímo čerstvé květy lichořeřišnice, které můžete jíst samotné, nebo přidávat třeba do salátů.

Pomáhá nám také tvořit jednotlivé dílčí kroky k vyřešení daného problému či situace, jelikož jejich řešení nemusí být prováděné pouze jedním krokem. Tedy případy, kdy chceme razantně problém vyřešit a smést ho ze stolu. Například můžeme mít nějaký problém v práci, který nás vnitřně tlačí k výpovědi. Za podpory lichořeřišnice získáme nadhled pro danou situaci. Uvědomíme si například, že potřebujeme lépe a více komunikovat s naším nadřízeným. Vnímáme, že problém nevyřešíme během jednoho dne, ale postupnými kroky, kdy vzniklý problém budeme po částech odbourávat. Nakonec v dané práci zůstaneme a problém proměníme na něco, co nám v práci přináší výhodu - vždyť ne každý dokáže skvěle komunikovat se svým nadřízeným.

A přesně to se děje i při odstraňování dlouhodobého zánětu z organismu, kdy s největší pravděpodobností budeme několikrát střídat užívání lichořeřišnice a období pauzy, než zánět z organismu plně zmizí. Zvědomujeme si tak, že některá naše přání a cíle potřebují čas a tvoření jednotlivých dílčích kroků k dosažení kýženého výsledku.