Cože, menstruační kalíšek?

Když jsem prvně slyšela, že existuje menstruační kalíšek, moje reakce byla něco jako: “no tak to fuj, jak se to jako používá, to si nedokážu představit, jak bych s tim kde manipulovala..”  A teď je to rok, co nepoužívám nic jinýho. :) 

Co v článku najdete? 

1. Má první zkušenost s menstruačním kalíškem

2. Můžu kalíšek vyměnit i na záchodě?

3. Zkouším kalíšek ve velikosti L

4. Proč Gaia Cup u mě vítězí?

 

Zpátky do minulosti

Pojďme se vrátit ale na začátek. Po tom, co jsem kalíšek úplně zavrhla, uběhla celkem dlouhá doba (třeba 2 roky) a já narazila na youtube na video o menstruačním kalíšku. Tak si to pustim viď, říkám si. O kalíšku se ve videu mluvilo jako o něčem úžasným se skvělou recenzí a benefitama. Tím se spustila řetězová reakce s dalším hledáním videí a informací a já šla spát tak ve 3 ráno. :) O všem jsem nadšeně informovala přítele (jsem si jistá, že o kalíšku ví díky tomu úplně všechno :-D) a ségrám jsem psala, že si ho objednáme všechny :-D. Asi do měsíce jsem ho měla doma. Kalíšek LunaCup menší velikost. 

 

Podle doporučení jsem ho vyzkoušela ještě před menstruací ve sprše. Pak už to šlo naostro. Co vám budu povídat, byl to nezvyk a zase něco jinýho, než na co jsem byla zvyklá. Nejdřív jsem si nebyla jistá, jestli se kalíšek pořádně rozvinul, jestli je tam správně.. Měla jsem potřebu ho jít pořád kontrolovat. Naštěstí jsem byla doma a s kalíškem jsem se mohla v klidu zkamarádit. Já se tedy ujišťovala v tom, že si vždycky ve všem najdu brzo to své know how. A bylo to tak, po chvilce jsem si s ním už byla naprosto jistá. Se sestřičkama jsme si vzájemně předávaly svoje triky (například dávat kalíšek až k děložnímu čípku, což mi úplně vyřešilo problém s občasným protečením, i když kalíšek nebyl úplně plný - víc si o tom můžete přečíst níže u popisku menstruačního kalíšku.

První den, asi po 4 hodinách, jsem cítila, že je plný (v první nejsilnější den) a začal malinko protékat. Šla jsem do sprchy, vylila ho a znovu čekala a pozorovala. Tím jsem zjistila, že v den nejsilnější menstruace mi vydrží něco málo přes 4 hodiny. Další dny už samozřejmě zase o něco dýl. Což mě ale vlastně trošku zklamalo, protože jsem chtěla taky, aby mi stačil vylévat jen 2x denně - ráno a večer ve sprše (jako to má většina holek). Takže jsem taky zjistila, že zas tak slabou menstruaci, jak jsem si myslela, že mám, nemám. :-D Alespoň ne ten první až druhý den. Potom už kalíšek vydrží dýl. :) Proto (jak píšu u popisku při výběru správné velikosti) mi přijde docela důležitý, se při výběru držet dříve používany velikosti tampónů.

Kalíšek a záchod?

Netrvalo dlouho a dostala jsem se do situace, kde jsem kalíšek musela vylejvat na záchodě. A sakra, tady už musím bejt fakt opatrná. Naštěstí jsem měla vše, co jen šlo, nastudované na stránce www.kalisek.cz. No nic, nedá se nic dělat, jdu na to. 

A překvapivě to nebylo nic hrozného. Když je na záchodě i malý umyvadýlko, není co řešit a kalíšek jen opláchnete a znovu zavedete. Když neni kde kalíšek opláchnout, prostě ho stačí trochu otřít toaleťákem a znovu zavést. Nic se nestane. Tak jsem se naučila s kalíškem manipulovat i na toaletě.

Druhej pokus

Asi po 2 měsících mi to nedalo a objednala jsem si kalíšek větší (zase LunaCup). Při porovnání se tolik neliší, vždy jen o pár milimetrů. A opravdu jsem rozdíl nijak extra nepoznala. Akorát mi tenhle kalíšek při nejsilnějším dnu vydržel něco málo přes 5 hodin. Což bylo lepší než 4, ale pořád bych byla radši, kdyby ta doba byla delší. Nicméně s tímhle kalíškem jsem fungovala většinu času, asi tak třičtvrtě roku. Dokud jsem nezačla nabízet kalíšky na eshopu CestaBylin.

Třetí a poslední

Začali jsme spolupracovat s Tierra Verde a byla to skvělá příležitost jak vyzkoušet kalíšek od jejich značky Gaia Cup. Z popisků už jsem věděla, že se do kalíšku vejde zase objemově víc. Na to jsem se těšila a musela jsem ho mít OKAMŽITĚ. :-D (Všichni to určitě známe, že když něco chceme, už před pěti minutami bylo pozdě, hihi).

Po nějakém týdnu nám přišly kalíšky. Hezky to vycházelo jen pár dní před tím, než jsem to měla dostat. Rovnou jsem si vzala kalíšek větší (opravdu se od sebe líší jen pár milimetry). Takže vyvařit, připravit a čekat.

 69913564_1455855081231836_3442112929908916224_n

Kalíšek sám o sobě už pro mě nebyl nijakou novinkou, ale byl jiný co se týče vzhledu i tvaru. Absolutně žádný problém jsem s ním neměla a nejlepší na tom je, že v nejsilnější den mi vydrží na cca 7 a půl hodiny. S čímž už se dokážu smířit. :) To je důvod, proč u mě Gaia Cup vítězí - vydrží nejdýl ze všech předchozích a přitom se průměrnou velikostí tolik neliší. Je měkčí než ostatní. Totálně ho miluju - jinak bych vám ho ani nenabízela, ženy! :) Pod kalíšek Gaia Cup se podepisuju.