Katalog

Články

Vilcacora

Vilcacora

Uňa de Gato - vilcacora - Uncaria tomentosa
Cat's Claw, uncaria, kočičí dráp, vilkakora

Vilcacora (vilkakora) se těší velké úctě amazonských indiánů, kteří ji považují za cenné léčivo a říkají jí "svatá rostlina".  Západní věda ji poznala teprve v 70. letech 20. století díky rakouskému vědci K. Keplingerovi, který prokázal její mnohostranné léčivé účinky.

V etnofarmakologii se vilcacora používá  zejména k povzbuzení imunity a to i u zdravých jedinců. Pozitivní účinky byly zjištěny při léčbě infekčních onemocnění, rakoviny, zánětů, Crohnovy choroby, pásových oparů, chřipek, alergií, vředových onemocnění, lymské boreliózy, depresí, následků otrav a nemocí vyvolaných virem HIV, křečových žil a oslabení zraku.

V současné době se Uňa de Gato komerčně využívá

  • jako účinný imunostimulační prostředek při léčbě kvasinkových a plísňových onemocněních
  • při léčbě chronického únavového syndromu
  • příznivě působí při onemocněních pohybového aparátu jako jsou bolesti kloubů, svalů a šlach a při revmatizmu
  • zlepšuje stav cév
  • snižuje krevní tlak
  • zabraňuje vzniku krevních trombů a tím předchází infarktu a mrtvici

Výzkum prokázal výrazné potlačení prokarcinogenních a mutagenních účinků cigaretového kouře na kuřáky, proto bývá často doporučována uživatelům tabáku ke snížení negativního dopadu jeho užívání na organismus.

Tradiční užití:

jedna polévková lžíce mletého lýka se povaří 25 minut v 1/2 l vody. Poté se odvar scedí a dochucený medem popíjí během dne.

Přestože nebyly prokázány nežádoucí vedlejší účinky byliny, nedoporučuje se užívání Vilcacory těhotným a kojícím ženám, dětem do 3 let a lidem před a po transplantaci orgánů.

Bylinné a kořeněné soli

Bylinné a kořeněné soli Cereus nabízí lahodné spojení himálajské krystalické růžové soli se směsí kvalitních bylinek v BIO kvalitě. Dobrou chuť!

Koupelová sůl

Himálajská sůl Cereus je vytěžena z jednoho z nejstarších přírodních zdrojů na zemi. Obsahuje řadu minerálních látek a stopových prvků. Koupel v ní je příjemná, osvěžující relaxace očistná pro kůži, vlasy, ale i klouby a tkáně. Pomocí osmózy uvolňuje z těla škodlivé a jedovaté látky a doplňuje minerály.

Čakrové svíce

Čakry jsou energetická centra v těle, která se mohou aktivovat barvami. Jasnovidní lidé  barvy čaker vidí. Když jsou všechny barvy jako v duze rovnoměrně aktivovány, procitne člověk ve svůj plný potenciál. Pokud dokážeme udržet naše čakry v harmonii, ovlivníme tím velmi pozitivně naše fyzické i duševní zdraví.