Vitamín C 550 mg - kapsle - Viridian

100% PŘÍRODNÍ
Značka: Viridian
749 Kč / balení 5 Kč / 1 ks

Zvolte variantu

 • Patentovaná forma vitamínu C s obsahem 550 mg v jedné kapsli
 • Zesílená vstřebatelnost v organismu
 • Posílený o citrusové bioflavonoidy a speciální mastné kyseliny
 • pH neutrální formu a tím je šetrný k zažívání

Detailní informace

Kapsle: 150 ks
Skladem (2 balení)
Můžeme doručit do: 27.5.2024
749 Kč / balení

Detailní popis produktu

Vitamin C 550 mg kapsle

Doplněk stravy

Doplněk stravy Extra C 550 mg nabízí patentovanou formu vitamínu C v dávce 550 mg v jedné kapsli. Navíc je vitamín C doplněn patentovaným komplexem Pure-Way, který obsahuje citrusové bioflavonoidy a speciální mastné kyseliny. Díky přídavku těchto kyselin se zajistila vyšší biodostupnost a vstřebatelnost vitamínu C. Organismus jej tak lépe využije a výsledná hladina vitamínu C po vstřebání je pak řádově vyšší než u obyčejného vitamínu.

Právě tato forma vitamínu C spolu s lipozomálními vitamíny patří z hlediska vstřebatelnosti k těm nejefektivnějším. Vitamín C v doplňku stravy nazvaném Extra C 550 mg je získaný formou fermentace kukuřice a má pH neutrální formu, která je tedy šetrná k zažívání.

Zmíněné doplnění vitamínu C o citrusové bioflavonoidy jsou přirozeně získané z citrusových plodů a s vitamínem C působí synergicky. Účinek tohoto doplňku a patentované formy byl vědecky prokázán.

Jaké jsou účinky vitamínu C?

 • Vitamín C je klíčový pro normální látkovou přeměnu v organismu neboli energetický metabolismus.
 • Vitamín C je významný antioxidant a chrání buňky před působením volných radikálů.
 • Vitamín C zmírňuje projevy únavy a vyčerpání. Je nenahraditelný pro sportovce a při zvýšené fyzické námaze.
 • Vitamín C zvyšuje psychickou kondici, odolnost vůči stresu a podporuje normální činnost nervové soustavy.
 • Vitamín C se podílí na syntéze kolagenu nezbytného pro zdravý pohybový aparát, zdravé zuby a dásně i zdraví a elasticitu kůže pro mladistvý vzhled.
 • Vitamín C podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému.
 • Vitamín C stimuluje tvorbu bílých krvinek.
 • Vitamín C podporuje vstřebávání železa.
 • Vitamín C podporuje obnovu redukované formy vitamínu E a pomáhá chránit před oxidací vitamín A i mastné kyseliny.

Nejvyšší kvalita produktu se 100% ekologickým balením

Produkty od britského výrobce Viridian Nutrition obsahují vždy čistou směs bioaktivních složek. Jsou tedy tvořeny 100% aktivními látkami bez zbytečných přídavných aditiv a pojiv. Tím tato značka garantuje špičkovou kvalitu a čistotu svých produktů včetně důsledné kontroly celého výrobního procesu. spolupracuje s lokálními pěstiteli, kteří se zaměřují na nejvyšší kvalitu. Zároveň z etických důvodů výrobce Viridian Nutrition nepoužívá ve svých produktech palmových tuk (jako první značka na světě je Viridian certifikovaná programem POFCAP, který garantuje, že se při výrobě nepoužívá palmový olej) ani netestuje produkty na zvířatech. Třešničkou na dortu jsou pak obaly produktů, které jsou 100% ekologické. Nepoužívají se žádné plasty. 

Viridian ekologické lahvičky

Přírodní forma vitamínů a minerálů

Pro nás je forma vitamínů a minerálů klíčová. Díky ní vzniká rozdíl ve využitelnosti, tedy vstřebatelnosti daného doplňku stravy. Nikdo z nás nechce platit za něco, co pak stejně nevyužije. V tomto případě pak zbytečně vyloučí. Ukázkovým příkladem je pro nás železo - v běžných doplňcích se vyskytuje ve formě oxidu, což je forma méně využitelná pro tělo. Proč ji výrobci vůbec používají? Důvodem je nízká cena.

Máte tak dobrý pocit, že jste našli doplněk stravy se železem za dobrou cenu a myslíte si, že děláte dobře pro své tělo. Opak je pravdou, jelikož doslova vyhazujete peníze za něco, co vám dobře neposlouží. Britský výrobce Viridian to dělá jinak - zmíněné železo získává přímým extraktem rostliny Murraya koenigii, kterým získá železo ve 100% přírodní formě. A to přeci chceme. :)

Přírodní forma vitamínů a minerálů Viridian

100% přírodní veganské kapsle

Rozdíl mezi tabletami a kapslemi je v obsahu látek. Tablety pro udržení své struktury obsahují vysoký podíl zbytečných pojiv a lepidel, které mohou tvořit až 70 % tablety. Díky tomu jsou i levnější variantou. Jestliže pravidelně užíváte doplňky stravy v tabletách, můžete za rok zkonzumovat až kilogram lepidel a jiného balastu. 

Důležité také je upozornit, že mnohé kapsle obsahují stearan hořečnatý, který je do nich přidaný kvůli nepřilnavosti kapsle na výrobní lince. U britského výrobce Viridian máte záruku, že kapsle jsou výhradně z přírodních látek. Jejich doplňky stravy neobsahují GMO složky, nejsou ani ozařované, nepoužívají se živočišné složky či umělá sladidla, barviva nebo konzervanty.

Bez nežádoucího stearanu hořečnatého či šelaku

Oxid titaničitý, neboli titanový běloba, se v doplňcích stravy používá jako barvivo. Najdete jej také v mnoha farmaceutických produktech, průmyslově zpracovaných potravinách, ale i na tenisových kurtech, kde se tvoří bílé čáry pro ohraničení hřiště. 

Stearan hořečnatý se používá jako lubrikant, kdy zabraňuje zachytávání kapslí na výrobní lince. Pokud je zkombinován s vodou a mýdlem, vytvoří se nerozpustná látka. Z této látky se tvoří např. typické neodstranitelné prstence na vanách. Šelak pak je pryskyřice, která se vylučuje samičkou červce lakového, což je hmyz žijící v Indii. Pláty pryskyřice šelaku se rozpouští v ethylakoholu a tvoří se tak tekutý šelak pro použití jako lak či glazura. Následně se používá v doplňcích stravy, lécích a potravinách. Nic takového nenajdete v doplňcích stravy britského výrobce Viridian.

Bez stearanu hořečnatého Viridian

Balení: 90 kapslí (63,3 g) nebo 150 kapslí (105,5 g) 

Dávkování: 1-3 kapsle denně s jídlem nebo dle doporučení lékaře

Výživové údaje:
 
 
  v 1 kapsli* (% RHP** )
 Komplex PureWay-CTM
 550 mg
  z toho Vitamín C (kyselina L-askorbová)
 495 mg (619 %)
             Citrusové bioflavonoidy
 27,5 mg
             Směs mastných kyselin
 27,5 mg
*1 dávka odpovídá 1 kapsli.
** RHP = referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek.

Složení v 1 kapsli: Komplex PureWay-CTM 550 mg [z toho Vitamín C (kyselina L-askorbová) 495 mg (619 %*), citrusové bioflavonoidy 27,5 mg, směs mastných kyselin 27,5 mg], obal kapsle 100 mg (hydroxypropylmethyl celuloza). *% referenční hodnoty příjmu vitamínů a minerálních látek.

Upozornění: Nevhodné pro děti do 3 let. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nenahrazuje pestrou stravu. Skladujte v suchu a chladu, mimo dosah dětí.

Kontakt na výrobce: Viridian International Ltd, 15 High March, Daventry, Northamptonshire NN11 4HB, Velká Británie

Doplňkové parametry

Kategorie: VITAMÍNY A DOPLŇKY STRAVY
Vitamíny: C
? Struktura: Kapsle
? Problematika: Cévy a oběhový systém, Duševní zdraví, Energie a vitalita, Kosti a klouby, Péče o pleť, Péče o pokožku, Zuby a dásně
Velikost balení: 90 nebo 150 kapslí
Doporučené dávkování: 1-3 kapsle denně
Doba kúry: 30 až 150 dní
Složení: Komplex PureWay-CTM 550 mg [z toho Vitamín C (kyselina L-askorbová) 495 mg (619 %*), citrusové bioflavonoidy 27,5 mg, směs mastných kyselin 27,5 mg], obal kapsle 100 mg (hydroxypropylmethyl celuloza).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: